Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sigma E 12kW, zmiana na dwustan na lato


sigmae12kw

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziwna sprawa. Licząc stosunek dawki do przerwy na dotychczasowych wychodzi 1:6 a na fabrycznych 1:11,5 więc jak to możliwe że na fabrycznych doprowadził do alarmu. Przecież sterownik powinien przejść w nadzór i wzrost temperatury powinien wyhamować . Czyżby sterownik pominął ten etap albo zadano temperaturę 85 st. A może znowu uległ uszkodzeniu wcześniej wspominałeś o jego wymianie. Bo to że w fabrycznych wentylator roboczy i obroty są znacznie większe jest kwestią drugoplanową. Aż takim znawcą tego sterownika nie jestem ale na tych "dobrych" ustawieniach powinien ładnie modulować również w trybie pompy równolegle z tym że zmniejszył bym max przerwę na 150 i jak wcześniej wspomniałeś moc pieca ustawić na 70 %. Nie zapomnij o dmuchawie w nadzorze.

Chyba że ponownie spróbujesz ustawień fabrycznych obserwując cały proces dochodzenia do temperatury i jeżeli sytuacja się powtórzy będziesz miał jasność co jest nie tak i ewentualną podstawę do reklamacji sterownika. 

Być może   ktoś jeszcze włączy się do dyskusji, miał podobny przepadek, lub zna bardzo dobrze sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma odbioru ciepła. Albo jest minimalny. Przecież jeżeli kocioł rzeczywiście byłby w nadzorze, to energia w ciągu kilku minut "poszłaby" na kaloryfery. Wygląda to tak jakby obieg CO nie pracował poprawnie. Obieg CWU pracuje poprawnie bo widać wzrost w pewnym momencie z ok. 20*C do 50*C, po czym nastąpiło wyłączenie pompki CWU. Ponieważ kocioł dymał na wysokiej mocy (może nawet na maksa) żeby zagrzać bojler, to po wyłączeniu pompki CWU nie miało już co odebrać tej energii, dlatego poszło do góry aż do 85*C. Jaką masz instalację w domu? Kaloryfery, podłogówka, mieszane? Odkręć wszystkie głowice, sprawdź czy pompka CO dobrze pracuje i z jaką mocą jeśli masz elektroniczną. Sprawdź też filtr przed nią jeśli to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjecia mojej kotłowni

3 pompy pod zegarami:
- pierwsza od lewej do pompka na drugi, oddzielny budynek - gdzie będą tylko grzejniki, na razie obwód zamknięty bo budynek jest w trakcie wykańczania, docelowo ma być około 6 grzejników
- środkowa - podłogówka w domu (w domu jest tylko i wyłącznie podłogówka jakieś 100 m2 - zero grzejników)
- trzecia od lewej - pompka CWU na bojler 160 litrów

 

IMG_20210925_183334.jpg

IMG_20210925_183357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Czy orientuje się ktoś może czy w sterowniku Tech K1pv4 do kotła Defro sigma e ustawia się w jakiś sposób histere kotła?

Mam problem z tym ponieważ temperatura zadan kotła to 60 st. a ciągle mi przebija do 65. Zamiast przy osiągnięciu 60 st przejść w nadzór, to bije do 65 i dopiero wtedy przechodzi w nadzór, tak jakby gdzies było ustawione że może przebijać o 5 st.

Analogicznie sprawdziłem że przy 55 st. przebija do 60 st. Wcześniej nie było z tym problemu, nie wiem czy gdzieś coś się przestawiło przez przypadek, czy sterownik wariuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, we wszystkich sterownikach tech po osiągnięciu zadanej niejako zmniejsza moc i dopala to co wcześniej nałożył. Jeżeli przechodzi w nadzór to oznacza że albo dawki za duże albo przerwa za krótka i to parametrami trzeba regulować aby pracował w trybie ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam

Min praca pod - 1

Maks praca pod - 6

Min przerwa pod - 42

Maks przerwa pod - 140

Min went roboczy - 10

Maks went roboczy - 26

Min obroty - 100

Maks obroty - 280

 

Zmniejszyc Maks prace podowania i podnieść Min przerwe?

Czy zmniejszyć może jeszcze moc kotła, ustawione mam teraz 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj żadnych parametrów jeśli są fabryczne,tylko zmniejsz moc kotła w menu ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.