Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalany piec po podtopieniu piwnicy


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pare dni temu na Śląsku przeszła nawałnica. Zalało mi piwnice a tym samym piec z podajnikiem na ekogroszek. Piec w momencie zalania byl podłączony do sieci. Na chwilę obecną kocioł nie działa podajnik nie podaję opału. Jak naprawic silnik i motoreduktor aby znowu działało. W domu 5 dzieci i brak ciepłej wody.  Podczas włączenia podajnika silnik buczy i się grzeje. Delikatnie zakręci ślimakiem i tyle. Proszę o jakieś rady

Edytowane przez krypa1920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było tej wody ? 

Silnik mógłby z odrobiną cudu przeżyć to jednak nie wiadomo jak tam w podajniku . Spróbuj rozlaczyc motoreduktor od slimaka czyli wyjmij zawleczke . Jeśli ruszy to daj mu troszke popracowac ale nie dlugo i pozostaw na osuszenie , niestety trzeba mieć będzie że przez to zalanie bedzie bardziej podatny na spalenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozkręciłem,  wyczyściłem, osuszyłem opalarka. Zamontowałem i teraz zakręci i równocześnie przepala bezpiecznik z tyłu sterownika.

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Ile było tej wody ? 

Woda zalała 1/4 pieca może troszkę więcej. Silnik I motoreduktor były pod woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisal że jeśli nie ma się czasu to trzeba kupić coś na zastępstwo . Olx allegro i dopasuj silnik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymień przewód łączący silnik z sterownikiem. Kupując nowy silnik, zamów także kondensator na zapas. Koledze padł w wigilię o godzinie 16.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nowy silnik zamówiony na alledrogo. Nie chcę zakładać nowego tematu. Chciałem już dawno wymienić sterownik kotła na coś lepszego ,ale tez nie za miliny.  Doradźcie na jaki wymienić. Teraz jest sterownik tech st37i. Kocioł kocioł termorech 18kw bojler cwu 300l z podwójna wężownica brak podłogówki 100% kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w Argosa PID+ lub SKZP-02. W pierwszym obyciu Argos prostszy, bo mniej ustawiania, natomiast po niezbyt długim doszkalaniu się SKZP też przestaje być czarną magią.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisana sytuacja - zalanie kotłowni nie musi się zdarzyć podczas ulewy, czy powodzi. Jeśli kotłownia nie jest duża, to już nieszczelność kotła spowoduje, że woda z całej instalacji spłynie do niej. Dobrze jest się zabezpieczyć instalując za niewielkie pieniądze na poziomie posadzki kotłowni czujnik wilgoci zwany też czujnikiem zalania. Koszt to grosze w stosunku dp szkody jaka może powstać podczas zalania kotłowni "pod napięciem". Czujnik odetnie zasilanie i jeszcze może np. włączyć sygnał akustyczny. Gdyby taki czujnik był w kotłowni kol. krypa1920, to silnik pewnie by się uratował. Bez czujnika, kręcił biedak do swojego niestety końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć wyłącznie sygnalizację akustyczną, to wpisz w na serwisie aukcyjnym "czujnik zalania", wyniki posortuj od najtańszego i od ok.  20 zł będziesz miał całą gamę tych urządzeń. Generalnie jest to tylko czujnik wilgoci i bateryjny układ zasilania buzera lub jakiegoś dzwonka. Droższe modele z sygnalizacją pozwalają na pracę bezprzewodową jednego odbiornika i kilku nadajników. Jeszcze droższe to czujniki i odbiorniki w których zainstalowano przekaźnik z stykami pozwalającymi na za i wyłączanie urządzeń pobierających 16, albo i więcej amperów. Ta grupa też dzieli się na przewodowe i bezprzewodowe. Te bezprzewodowe odpuść, bo jeśli chronisz tylko kotłownię, to koszt zabudowy tego czujnika z ekonomicznego punktu widzenia nie jest zasadny. Wybierz z przekaźnikiem, ale przewodowy, czyli sonda jest połączona do przekaźnika za pomocą przewodu. To proste i skuteczne. Przykładem może być niedrogi układ "PRZEKAŹNIK ZALANIA Z SONDĄ SZH-03 PZM-10 ZAMEL" Tym układem wyłączysz spod napięcia kocioł, jak również w zależności od fantazji dodasz dowolne urządzenie sygnalizacyjne, np. syreną strażacką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.