Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Akm Uni 15kw


tomek1radom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan na temat defro akm uni 15 kw: czy ktos z Was uzytkowal juz ten kociol?, jak jest faktycznie z jego uniwersalnoscia, ekonomika uzytkowania i co to wlasciwie jest ten palnik rynnowy?. Aha, i co to za bialy, plastikowy pojemnik podwieszony na prawym boku kotla. Mam chec kupic ten kociol i bardzo prosze o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj będę podłączał taki i wykonywał pod niego kotłownię w przyszłym tygodniu, oczywiście będzie rozruch więc powiem więcej po... palnik rynnowy bierze nazwę od jego konstrukcji i wyglądu przypominającą rynnę ;-) a zbiornik z boku nie jest w standardowym zestawie. to tzw. strażak czyli zestaw do gaszenia żaru w razie cofnięcia się do zasobnika ale w przypadku palenia pelletem lub zbożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj będę podłączał taki i wykonywał pod niego kotłownię w przyszłym tygodniu, oczywiście będzie rozruch więc powiem więcej po... palnik rynnowy bierze nazwę od jego konstrukcji i wyglądu przypominającą rynnę ;-) a zbiornik z boku nie jest w standardowym zestawie. to tzw. strażak czyli zestaw do gaszenia żaru w razie cofnięcia się do zasobnika ale w przypadku palenia pelletem lub zbożem.

 

 

a powiedz mi skad oni maja taki piec jak zaczna być produkaowane w lipcu 2010

 

pozdrawiam

 

jak bys mógł dowiedz sie skad maja taki kociołek tzn gdzie kupili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mam kilka pytan na temat defro akm uni 15 kw: czy ktos z Was uzytkowal juz ten kociol?, jak jest faktycznie z jego uniwersalnoscia, ekonomika uzytkowania i co to wlasciwie jest ten palnik rynnowy?. Aha, i co to za bialy, plastikowy pojemnik podwieszony na prawym boku kotla. Mam chec kupic ten kociol i bardzo prosze o informacje.

 

Jestem posiadaczem kotła AKM UNI 40 kW od 3 tygodni. Budynek 270 m2 + c.w.u. 0,15 m3, instalacja c.o. z lat 80' przewody zasilające i powrotne kotła 2'', podejścia do elementów grzejnych 3/4'' . W sumie napełnienie instalacji c.o. ok. 0,7m3. Kocioł zachowuje się dobrze. Paliłem jak na razie owsem, żytem, miałem oraz mieszanką zboże-miał-trociny. Praktycznie spala się wszystko. Przy obecnych temp. spala ok. 250 kg/7 dni. Czyszczenie kotła można rzec super - proste i wygodne. Jedna uwaga temp. spalin jest na poziomie 100-150 st.C. Nie mam doświadczenia z innymi piecami ale znajomy mówił, iż jego piec (nazwy nie pamiętam) osiąga na wydechu temp. spalin ok. 40 st.C. Czy jest to możliwe? Proszę o opinię innych użytkowników pieców innych marek jak wygląda to w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga temp. spalin jest na poziomie 100-150 st.C. Nie mam doświadczenia z innymi piecami ale znajomy mówił, iż jego piec (nazwy nie pamiętam) osiąga na wydechu temp. spalin ok. 40 st.C. Czy jest to możliwe? Proszę o opinię innych użytkowników pieców innych marek jak wygląda to w rzeczywistości.

 

Dobrą masz temp i to z przedziału mniejszych i średnich mocy palnika, a znajomych o 40C nie słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jam mam od około miesiąca kocioł AKM UNI 22 KW

 

Do ogrzania 265m2, trzy kondygnacje (na dole sklep 4 m wysoki + dwa pietra mieszkalne) zabudowa w szeregu, suporex 24cm + 12cm styropian, budynek 10 letni, instalacja w miedzi, grzejniki Purmo + termostaty Danfos, strych ocieplony - jedną warstwą wełny 12cm.

 

Palę miałem (no name).

 

Robiłem próbę ile wytrzyma na zasobniku (150kg) - starczyło mi na 8 dni przy obecnych temperaturach (do 0st w nocy).

Ciepło na dom "puszczane" od 18.00 do 8.00 (około 40st na c.o.)więcej nie trzeba, oczywiście zawór 4d - sterowany ręcznie, później od 8.00 do 18.00 tryb letni tylko na c.w.u, w domu 21-22st.

 

Czas podawania 6s, przerwa 60s, siła nadmuchu wentylatora 33%, kocioł ustawiony na 65st.

co prawda ma trochę spieków, ale myślę że z czasem dojdę do wprawy w ustawieniach, już jest dużo lepiej jak na samym początku gdzie miałem dużo nie dopalonych spieków.

 

Jak na razie jestem zadowolony, w porównaniu do poprzedniego kotła miałowego z Pleszewa (25KW) który zgnił w ciągu 10 lat (po 4/5latch był już raz spawany).

 

Czy ten termometr spalin masz zamontowany fabrycznie czy sam go dokupiłeś (jaki?) - ja nie mam i bardzo mnie ciekawi jaką mam temperatura spalin.

 

Z tego co widziałem w moim w sterowniku (ST-57H) mam wejście do czujnika spali - i tak się zastanawiam na zakupem.

 

To tyle, zapraszam do wymiany doświadczeń:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten termometr spalin masz zamontowany fabrycznie czy sam go dokupiłeś (jaki?)

 

Zwykły czujnik połączony z odczytem elektronicznym. Czujnik zamontowany przy wyprowadzeniu spalin. Z racji tego, iż stal jest dobrym przewodnikiem ciepła to do przewodu wydechowego zamontowałem (przyspawałem ) małe gniazdo na czujnik. Gniazdo wykonane z blacy 2 mm w kształcie walca o średnicy wew. ok. 5mm z jednej strony szczelnie zamkniete, a z drugiej umiejscowiony w środku czujnik. Wejście od strony czujnika po jego montażu szczelnie zaizolowane aby nie dostawało się otaczajace powietrze i tym samym ostudzało czujnik co by wpływało na błędne odczyty. Stereownik AG LUX jaki posiadam ma wejście do czujnika temp. spalin ale nie podłączyłem. Fabrycznie te kotły z tego co wiem nie posiadają czujnika temp. spalin, ponoć z racji tego, iz są wielopaliwowe.

 

Mam dom nie ocieplony i jak wcześniej pisałem inst. c.o. 30-letnią. Kocioł jest dość duży ale z racji tego, iż w przyszłym roku mam rozbudowę, a konkretnie wyk. poddasza. Po modernizacji i rozbudowie powierzchnia powiekszy się o kolejne 130 m2 oczywiście z ociepleniem całego budynku.

Z tego co zaobserwowałem kocioł lubi długi płomień im dłuższy tym lepszy bo w miarę szybko dochodzi do zadanej temperatury. Temp. na piecu 50oC. ustawienia zależy czym palę jak miałem to podanie 5s przerwa 25-40s, nadmuch od 45-60%. kocioł pracuje jakieś 7-10 min. i się wyłącza na podtrzymanie. Podtrzymanie trwa ok. 10-15 min. i tak w koło. Jak paliłem owsek to podanie co 15-20 s. Nagorsze jak zmieszałem trociny z owsem i żytem, trociny przy wchodzeniu na palenisko w poczatkowej fazie w górnej części nie chcą się zapalić ale po kolejnych przesunieciach paliwa następuje spalenie. Ogólnie trocin do spalania nie polecam jak już to w dużym rozcieńczeniu z miałem lub ekogroszkiem.

Napisz ile trwa praca twego kotła, a ile podtrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci takie cos 60160005.jpg

jest to termometr do pieczenia potraw. Myślę że równie dobrze będzie mierzył spaliny w czopuchu.

A co do ustawień to ja jestem za filozofią ustawiania palnika do zapotrzebowania, a nie na moc maksymalną. Tak by jak najdłużej dochodził do zadanej i jak najmniej był w potrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile trwa praca twego kotła, a ile podtrzymanie?

W sumie nie sprawdzałem ile trwa praca, a ile podtrzymanie - na razie bardziej skupiłem się na tych spiekach.

Dziś wieczorem zrobię pomiar.

 

A co do ustawień to ja jestem za filozofią ustawiania palnika do zapotrzebowania, a nie na moc maksymalną. Tak by jak najdłużej dochodził do zadanej i jak najmniej był w potrzymaniu.

 

Właśnie, zauważyłem (paląc miałem) że długość płomieni nie zwiększa się (długie na 10-15 cm) przy nastawieniu większej mocy dmuchawy i częstym podawaniu, zmienia się barwa ognia na jasno żółty/biały i taki jakby by z palnika.

 

Jak nastawię dość duży nadmuch i kocił dość szybko dochodzi do zadanej temperatury (65c) to mam duże spieki i to niedopalone.

 

Więc zmniejszyłem powietrze i podawanie i kocioł co prawda "długo" dochodzi do zadanej temperatury, ale nie mam niedopalonych spieków, płomień jest raczej żółty, mniej gorący czopuch.

 

Przeciąga temperaturę o 1st (do 66st - histeza c.o. 2st) - czyli

przy 63st staruje ponownie, temperatura spada jeszcze do 62st i później w górę i tak w koło.

 

 

znalazłem w sieci takie cos 60160005.jpg

jest to termometr do pieczenia potraw. Myślę że równie dobrze będzie mierzył spaliny w czopuchu.

 

Jest to termometr do mierzenia temperatury w cieście :P, nie wiem czy nie będzie za "delikatny".

Dobry termometr to około 120,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie sprawdzałem ile trwa praca, a ile podtrzymanie - na razie bardziej skupiłem się na tych spiekach.

Dziś wieczorem zrobię pomiar.

Właśnie, zauważyłem (paląc miałem) że długość płomieni nie zwiększa się (długie na 10-15 cm) przy nastawieniu większej mocy dmuchawy i częstym podawaniu, zmienia się barwa ognia na jasno żółty/biały i taki jakby by z palnika.

 

Jak nastawię dość duży nadmuch i kocił dość szybko dochodzi do zadanej temperatury (65c) to mam duże spieki i to niedopalone.

 

Więc zmniejszyłem powietrze i podawanie i kocioł co prawda "długo" dochodzi do zadanej temperatury, ale nie mam niedopalonych spieków, płomień jest raczej żółty, mniej gorący czopuch.

 

Przeciąga temperaturę o 1st (do 66st - histeza c.o. 2st) - czyli

przy 63st staruje ponownie, temperatura spada jeszcze do 62st i później w górę i tak w koło.

 

Prawdopodobnie zależy wszystko od opału i jego kaloryczności. Miał z reguły jest trudnym opałem do spalania i potrzebuje sporo wiatru. Jak nastawię ustawienia w stosunku 1/4 (czyli podanie np. 5s, a przerwa 20s) , a nadmuch 50, 55% na miale to płomień aż owija się względem zabezpieczenia ceramicznego pod dolną płomieniówką. Jak otworzę drzwiczki to, aż dudni w całej kotłowni. Co do spieków trochę ich jest, teraz mniej bo powoli uczę się palić ale nie oczekuję od miału jakiej rewelacji zostają spalone grudki o frakcji ok. 4mm. Napewno trzeba wiatru ale nie za dużo aby w komin nie poszło. Tak naprawdę to go sprawdzę na ekogroszku jak to jest ze spalaniem. Radzę nastawić podanie na min. nastaw czyli 5s i budować przy tym podanie i nadmuch ponieważ czym częściej jest podanie tym jest bardziej poruszony jest spalany opał w palniku i tym lepiej sie spala. Nie 10/40 tylko 5/20 albo 5/15 , 5/25, 5/30 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o jeszcze więcej informacji o modelu AKM UNI. Czy kocioł ma jakieś wady? Ile średnio pali w tym okresie? Na jak długo starcza zasyp? O co chodzi z tą dolna komora spalania zpalnikiem rynnowym? Dlazcego to jest zaleta? Czym palicie ecogroszkiem czy maiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ogólnie jest estetyczny ale nie o to chodzi w kotłach. Nie mam doświadczenia z innymi kotłami podajnikowymi ale już widzę, że na akm uni 40 kW tona opału (miału) na miesiąc grzania. Czy to dużo? Jak przyjąć, że okres grzewczy wynosi 7-8 miesięcy w roku to wychodzi 7-8 ton opału. Moja instalacja c.o. jest najbardziej prymitywa jaka może być - grawitacja, zasilanie dolne i górna (w zależności od kondygnacji) przewody 2" obecnie jak piec ustawię na 50 st. C i włączę pompkę obiegową to w domu 25st.C - upał. Nie mam zaworów mieszających itp. ani regulacji na grzejnikach sądzę, iż w mrozy jak nastawię na 55 st. C to max. Można wyłączyć piec ale nie chce mi się go rozpalać i tak sobie hula, a ja wietrzę pomieszczenia. Poprzednio posiadałem zwykły kocioł zasypowy który skonstruował znajomy muszę przyznać, że dobrze się zachowywał grzał jak szalony i pracował 20 lat. W sezonie grzewczym pożerał w sumie 10 ton po połowie węgla grubego i miał. Więc oszczędność będzie jakieś 2-3 tony na sezon. Palnik w akm-ie jest rynnowy. Wykonany z dwóch płaszczy ze stali nierdzewnej. Płaszcz górny i dolny, a w środku pustka na powietrze z nadmuchu. Górny płaszcz jest wyrzeźbiony w kształcie trapezu równoramiennego bez dłuższej podstawy, w krótszej podstawie oraz na ramionach powywiercane są otwory ok. fi 3-4mm przez które dostarczane jest powietrze niezbędne do spalania opału który zlokalizowany jest wewnątrz wyrzeźbionego trapezu. Dolna część służy do okresowego czyszczenia palnika. Dodatkowo na górze wystają jakieś dwie rurki prawdopodobnie do dopalenia opału z góry ale czy coś to daje to sprawa dyskusyjna. Muszę przyznać, że łatwo nie będzie do niego się dostać ponieważ piec jest długi, palnik na końcu, drzwiczki małe, a ja duży. Ogólnie jestem zadowolony. Jak na razie pieniędzy nie żałuję. Jak się interesowałem doborem pieca to widziałem palniki rynnowe w kotłach firmy polimet (czy jakoś tak) o nazwie z pewnością granpal eko ale cena 15000 zł. i przepłacić 5000 zł. na jakieś gadżety typu sondy, zapalarki automaty doboru mocy pieca itp. które i tak nie będą używane bo jakoś ciężko mi uwierzyć aby kocioł sam sobie dobrał moc przy dobrym spalaniu na paliwie stałym oraz różnych kalorycznościach tego samego opału.

Jedno zastrzeżenie mam ale to z pewnością jest problem wszystkich palników rynnowych, że przydało by się okresowe tzw. poruszenie górnej części spalanego opału. Ale myślę, że znajdę na to rozwiązanie i położę na początku palnika jakiś pręt z tytanu fi 3-4 mm. Jak dojdzie spalany opał do niego to będzie musiał się zetknąć z danym prętem a tym samym poruszy żar. Jak zaobserwowałem niezbędna jest dostawa świeżego powietrza do kotłowni w celu prawidłowego spalania. Jednocześnie trzeba wiedzieć, iż w powietrzu do spalenia służy tylko tlen, a tego jest tylko ok. 21%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek napisz jeszce ile masz m2? Bo w sumie to uważama ,ze sporo tego opału idzie. Ale patrząc po wielkości pieca pewnei masz sporo metrów. I jeszcze pytanie czy jest duzo miejsca na palenie drzewem ( myśle tu o przepalaniu na wiosnę (kwiecie, koniec marca) Chociaz ty masz 40 kw to pewnie bedzie wiekszy niz mój planowany 15Kw ale jakoś sobie to pzrekalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchni mieszkalnej 270m2 + ok. 30 m2 garaż. Ale w przyszłym roku czeka mnie kapitalny remont i zwiększy się o 130m2. Największe straty mam w przewodach ponieważ wszystkie wkute są w scianę bez izolacji tylko owiniete papierem karbowanym jak to kiedyś bywało. Niestety ale ogrzewam takrze lucht między scianą zewnetrzną a wewnetrzna. Ściana oczywiście trójwarstwowa zewnetrzna-przestrzeń powietrzna-wewnetrzna.

Ciekawe rozwiązaniem jest także w piecu SAS typ agro eco na biomasę. Głównie ruchomy ruszt. Sadzę, że jest to jedno z najbardziej profesjonalnych rozwiazań dozowanego palenia. Tylko obawiam się czyszczenia między rurowymi płomieniówkami oraz jakości rusztu i jego awaryjności. Niestety podobno nie można palić miału oraz ekogroszku - oficjalnie. Ale myślę że na takim ruszcie to wszystko spłonie. Jeżeli ma ktoś doświadczenie z tym piecem proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.