Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Akm Uni 15kw


tomek1radom

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem już, że to silnik, oczywiscie ściągnę serwis ale jesli macie jakieś propozycje co w tym silniku może być nie ok - to proszę o rady, co to może być? coś nie tam z uzwojeniami?, z łożyskami? z kondensatorem? bo jak dotąd na kompetentny serwis nie mogę liczyć.

 

Zgłoś serwisowi uszkodzenie silnika i dodaj pytanie, czy masz polecić ich kocioł sąsiadom, którzy będą lada dzień kupować kotły do swych instalacji.

Nie rozumiem tych producentów. Czy nie zależy im na dobrym wizerunku? Przecież nikt nie mieszka na pustyni. Każdy ma sąsiadów, znajomych, którzy mogą być kolejnymi klientami ich firmy. Przecież to jest darmowa reklama, a w tym przypadku antyreklama.

Może mają taki zbyt na swoje kotły, że chętni walą drzwiami i oknami?

 

Nie zastanawiaj się nad przyczyną wibracji silnika. Muszą ci wymienić na nowy, bez wad. Nie będziesz chyba wymieniał w nim łożysk, czy wirnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Dokładnie tak zamierzam zrobić, piec (jako całość) ma chodzić tak jak inne które słyszałem, a słyszalem o połowę tańsze piece, które chodzą jak "pszczółki") niech przyjeżdżają i naprawiają, luib wymieniają, byle chodził tak jak powinien.

Tylko zastanawia mnie jedno - serwisant kiedy był u mnie (mnie nie było przy tym, rozmawialiśmy przez telefon w czasie jego serwisu) powiedział, że na próbę zmienił mi (na chwilę) cały zespół napędowy (silnik+motoreduktor) na nowy, który miał ze sobą i który na pewno jest w porzo na 100% i uruchomił z tym "nowym" napędem i twierdził, że buczy tak samo.(dlatego stwierdził, że to nie silnik...) Więc o co chodzi? ślimak też nie pwoduje tego buczenia, bo po zdjęciu zawleczki i włączeniu silnika - jest to samo buczenie (a sillnik chodzi wtedy bez obciążenia, ślimak w miejscu stał) więc - może rura ślimaka? ale dotykając samego silnika - dalej podejrzewam - że stamtąd pochodzą te wibracje, buczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to pierwsza fala mrozów za nami, pochwalcie się spalaniem i ustawieniami

 

AKM 22KW - 265m2

Przy mrozach -10/-15 ustawienia:

podawanie - 5s

przerwa - 45s

nadmuch - 32%

temperatura zadana 65st + zawór czterodrogowy (manualny) --> na c.o. idzie 50st

zasobnik (152kg według producenta) starcza na 3/5 dni

temperatura w domu 22/23 st

 

Obsługa kotła co 2/3 dni - czyszczenie popiołu + dosypywanie do zasobnika, przy Sobocie (co 7 dni) czyszczenie wymiennika.

 

 

Przy mrozach 0/-5 ustawienia:

podawanie - 5s

przerwa - 58s

nadmuch - 32%

temperatura zadana 65st + zawór czterodrogowy (manualny) --> na c.o. idzie 42st

zasobnik (152kg według producenta) starcza na 7/8 dni

temperatura w domu 22/23 st

 

Obsługa kotła co 3/4 dni - czyszczenie popiołu + dosypywanie do zasobnika, przy Sobocie (co 7 dni) czyszczenie wymiennika.

 

 

Ogólnie, jak narazie jestem zadowolony z zakupu, miałem lekkie obawy czy 22KW da radę "pociągnąć" te 265m2 przy większych mrozach, teraz już mogę być spokojny.

Bardzo dużo daje to, żę kocioł grzeje 24h, w poprzednim kotle (zasypowy na miał) miałem przerwy w paleniu (po 5h/6h) i to dużo wychładzało dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziękuję!

Dokładnie tak zamierzam zrobić, piec (jako całość) ma chodzić tak jak inne które słyszałem, a słyszalem o połowę tańsze piece, które chodzą jak "pszczółki") niech przyjeżdżają i naprawiają, luib wymieniają, byle chodził tak jak powinien.

Tylko zastanawia mnie jedno - serwisant kiedy był u mnie (mnie nie było przy tym, rozmawialiśmy przez telefon w czasie jego serwisu) powiedział, że na próbę zmienił mi (na chwilę) cały zespół napędowy (silnik+motoreduktor) na nowy, który miał ze sobą i który na pewno jest w porzo na 100% i uruchomił z tym "nowym" napędem i twierdził, że buczy tak samo.(dlatego stwierdził, że to nie silnik...) Więc o co chodzi? ślimak też nie pwoduje tego buczenia, bo po zdjęciu zawleczki i włączeniu silnika - jest to samo buczenie (a sillnik chodzi wtedy bez obciążenia, ślimak w miejscu stał) więc - może rura ślimaka? ale dotykając samego silnika - dalej podejrzewam - że stamtąd pochodzą te wibracje, buczenie.

Witam!

Czy udało Ci się zlikwidować to buczenie, a jak tak to w jaki sposów, czy wogóle jest na to jakiś sposób. Napisz także jaki masz aktualne zuzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem AKM Uni 22 nie mam porównania z Duo uni ale palniki mają takie same tylko inne wymienniki.

Ja ogrzewam dom o powierzchni 225 mkw ale z tego 35 mkw to garaz i kotłownia reszta to powierzchnia mieszkalna z skosami na poddaszu, dom ocieplony jest 15 cm styropianu oraz 25 cm wełny na sposach. Nie mieszkam jeszcze w domu więc odrzewam tak tylko aby woda w instalacji mi nie zamarzła, ustawione mam na sterowniku pokojowym 10 st i tyle utrzymuje się w domu. Od początku grudnia przy takiej temperaturze spaliłem niecałe 200 Kg ekogroszku z Piasta (trochę jest spieków). Więc myślę że jest to dobry wynik, chociarz napewno pójdzie jakieś 600 kg przy temperaturze w domy około 20 st. ale jest to i tak dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co sądzisz o tym palniku rynnowym? Czy masz zamiar spalac w tym piecu biomasę bądz miał, a jeśli nie to może znasz kogoś kto to robi i wiesz jakie są efekty?

Witam.Kolego sam palnik jak nazwa wskazuje jest uniwersalny ,więc możesz palić w nim pelletem i miałem .Pamiętaj ,że przy każdej zmianie paliwa trzeba zmienić ustawienia sterownika.Na dzień dzisiejszy niema złotego środka co do ustawien,musisz sam zaobserwować jak się spala dane paliwo i ustawić optymalne spalanie.Kaloryczność stosowanych paliw jest różna i nieda się powiedzieć ile spalisz przez sezon. Powiedzmy ,że pelletu spalisz o 40 % więcej niż eko-groszku.Zresztą co dom to inne spalanie.Zrób sobie bilans cieplny budynku pomoże on Tobie mniej-więcej określić ile spalisz np.eko-groszku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem już, że to silnik, oczywiscie ściągnę serwis ale jesli macie jakieś propozycje co w tym silniku może być nie ok - to proszę o rady, co to może być? coś nie tam z uzwojeniami?, z łożyskami? z kondensatorem? bo jak dotąd na kompetentny serwis nie mogę liczyć.

 

Witam!

Moim zdaniem przyczyną nadmiernych wibracji silnika jest źle wyważony wirnik.

Spotkałem się osobiście z takim problemem w silniku elektrycznym, pomogła wymiana wirnika na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wystarczy odkręcić wirnik i włączyć silnik na chwilkę jeżeli nie buczy to na sto procent ten problem.

Czy ma znaczenie położenie silnika np. w pionie czy poziomie na głośność pracy.

 

Mówiąc krótko aby dostać się do wirnika należy rozebrać na części silnik, co wyklucza możliwość sprawdzenia go poprzez włączenie.

Wirniki są wywarzane na specjalnych maszynach w fabryce produkującej te części w domowych warunkach danego wirnika nie sprawdzisz.

Inną choć moim zdaniem mało prawdopodobną przyczyną nadmiernych wibracji silnika może być problem z którymś łożyskiem polegający na nadmiernym wyrobieniu się gniazda w korpusie silnika w którym jest obsadzane lub/i obrobieniu osi wirnika w takich przypadkach wspomniane łożysko często jest już uszkodzone (np. nadmiernie duże opory toczenia w wyniku korozji lub zanieczyszczeń itp.).

Ale jak wspomniałem jest to mało prawdopodobne ponieważ ten silnik wykazywał problem już jako nowy.

Inną przyczyną takich zachowań może być też wadliwa (krzywa) oś wirnika- wada fabryczna.

Jak wszystko wskazuje problem "kręci" się wokół wirnika ponieważ w tych silnikach jest to jedyna część ruchoma a tylko taka może powodować wibracje części nie ruchome nie są przyczyną takich zachowań.

 

Ps. Najprościej by było złożyć silnik z innym wirnikiem tylko gdzie taki sam znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do Serwisu Defro wsprawie buczącego silnika, serwisant kazł włączyć napęd i przyłożyć telefon koło motoreduktora, i twierdzi,że nic nie słychać a buczenie słychać w całym domu. Serwisant stwierdził przez telefon, że on nie widzi usterki, a jak chce zgłosić usterkę to przyjazd serwisu kosztuje w moje strony 200 zł (nowy silnik około 250). Defro podchodzi do klienta nie fer, nie słyszałem kotła z takąsamą przekładnią, ale mam porównanie do kotła Sas z Buska tam przekładni z zilnikiem wogule nie słychać, tylko kruszenie węgla, a nie jakieś buczenie.

Koledzy palący w takim kotle (Defro AKM uni 22) bardzo proszę o odpowiedz, czy u was terz słychac takie buczenie, czy te przekładnie tak działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się odkręcić silnik, włączyłem go mając go w ręku - no i wibruje, drży i grzeje się -niedużo, ale po ok 30sekundach ciągłej pracy zaczyna robić się ciepły, zapytałem elektryka znajomego - ewidentnie stwierdził, że taki silnik nie powinien się grzać i nie powinien wibrować, drżec,buczeć itd, powinien chodzić jak pszczoła:)

Co do tego elektryka, silnik grzeje się też na biegu jałowym, grzeje go prąd, inaczej się nie da.

Twoje badanie silnika też nie będzie jednoznaczne, na wałku pewno był wpust, który wyciągłeś przed załączeniem silnika, w tej sytuacji wałek jest nie wyważony i silnik będzie drgał.

Musiał byś sprawdzić z półwpustem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was odpowiedz jednoznaczną na problem buczącego napędu w Defro - bo to nie jest problem jednego modelu..... po wielu wizytach "pseudo serwisu" i robieniu z ludzi debili mój bliski kolega który męczy się z Defro Duo od prawie 2 lat czyt."buczenie" zresztą mający podpisaną umowę handlową na dystrybucję kotłów, nie wytrzymał doszło do ostrych wymian zdań z serwisem.... i doczekał się wymiany całego motoreduktora na produkt firmy NORD i w końcu

nastała cisza w kotłowni :rolleyes: tak więc można tylko ile trzeba się prosić i stracić nerwów. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w kolejnych rozmowach z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć że Defro wymieni wszystkie wadliwe napędy ,z licznych postów wynika że cała linia Uni jest zasilana tymi buczącymi silnikami.Ciekawy jestem czy można dopasować sam silnik od innego napędu,wolę dołorzyć parę groszy niż walczyć z nimi dwa lata.

A tych którzy są zainteresowani kupnem tych kotłów- stanowczo odradzam , jest wiele lepszych i tańszych kotłów.Mnie skusił fajny wygłąd i wydawało się dobra marka.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam mam defro duo z napedem z "przymierze" i wkurzalo mnie juz to buczenie i zglosilem problem do defro.

Mily Pan oddzwonil juz dzis zadal pytanie skad dobiega halas i jak nazywa sie zespol napedowy jak dowiedzial sie ze przymierze to tak jakby wiedzial ze cos jest nei tak i - w ciagu 2 dni skontaktuje sie z Pan serwisant. Mam nadzieje ze jakos to sie da wyeliminowac . Mam piec w piwnicy i to buczenie wkurza i juz mi nerwy puscily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak szybko i milo dzialajace firmy nigdy nie spotkalem!! jak mowilem wczesniej wieczoram napisalem o "problemie " rano mily Pan do mnie oddzownil w celu wyjasnienia a w poludnie juz bylem umowiony po odbior nowego motoreduktora . Tak wiec dzis juz silniczek lezy i czeka na zamontowanie! Moze malym minusem bylo to ze musze go sobie sam zamontowac ale nie widze w tym zadnej przeszkody jutro podlacze i powiem czy chodzi ciszej. Jesli chodzi o firme Defro to naprawde jest pod wielkim wrazeniem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.