Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eco- Palnik od Skiepko


jameess

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arthek napisał:

No i pojawił się mały problem...

Ale nie z palnikiem tylko ze sterownikiem Plum ecomax 920 Touch.

Mam dedykowany termostat pokojowy ester x40 , który steruje mi pracą kotła, tzn, po osiągnięciu ustawionej temp pomieszczenia 22'C , sterownik ma trzy opcje: wyłącza palnik, wyłącza palnik i pompę CO lub samą pompę CO 

Wybrałem opcję sterowania kotłem poprzez termostat "wyłącz palnik", ponieważ chcę aby po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu , nagrzana woda z kotła nadal krążyła w układzie CO do osiągnięcia ustawionego progu załączania pompy ( u mnie 40 'C) .

Chodzi mi o to aby woda nie stygła w kotle niepotrzebnie , tylko żeby jeszcze krążyła w układzie do progu pompy 40 'C, oddajac ciepło do mieszkania.

I wydawało mi się że tak to działa ....ale dzisiaj wieczorem zaistniała taka sytuacja ,że temperatura pomieszczeń ma nadal ponad 22'C ( czyli kocioł nie musi dogrzać pomieszczeń ) , ale temperatura wody CWU spadła ( wieczorne kąpiele) poniżej ustawionej , więc mimo wszystko kocioł musiał się uruchomić aby dogrzać CWU. 

I jak dotąd wszystko było OK.

Jakież było moje zdziwienie , kiedy po przekroczeniu temperatury kotła 40 'C , obok pracującej pompy CWU uruchomiła się także pompa CO i zaczęły grzać grzejniki mimo że temperatura pomieszczeń jest wyższa niż ustawiona na termostacie.....

Dopiero jak przełączyłem w sterowniku kotła , opcję sterowania kotłem poprzez termostat : z "wyłącz palnik" na " wyłącz palnik i pompę CO " to pompa CO stanęła. 

Wygląda na to ,że nie da się ustawić sterownika kotła tak , aby termostat po osiągnięciu temp zadanej pomieszczeń za każdym razem wyłączał sam palnik , bo jeśli się zdarzy , że trzeba  zagrzać CWU to niestety  będzie też chodziła pompa CO  ,  nawet wtedy kiedy pomieszczenia są p dogrzane....

Coś jednak "słaby " ten sterownik ......oczekiwałem od niego bardziej zaawansowanej i przemyślanej obsługi CO i CWU.

 

Wszystko jest w porządku i tak powinno działać. Tak jak ustawiłeś😜 Skoro ustawiłeś opcje wyłącz tylko palnik, a pompy mają pracować to normalne, że gdy pomieszczenie będzie dogrzane to po osiągnięciu progu włączenia pomp poprostu się włączą i nic dziwnego raczej tu nie ma😜

Brakuje w sterownikach 4tej opcji😜

Ustaw priorytet CWU i ten problem powinien zniknąć. Choć w czasie gdy będziesz grzał instalacje pompy CO też się wyłączą na czas grzania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że ster "widzi"  termostat pokojowy i nie uruchomi pompy CO podczas grzania CWU.

Myślałem ,że to bardziej "inteligentne " urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w Plumie  ecomax 920 Touch, jeśli zmienię w ustawieniach serwisowych wartość opałową paliwa z dajmy na to 17,5 Mj na 18,5 Mj to spowoduje to zmniejszenie podawania paliwa ? Czy może wartość ta nie ma wpływu na dawkowanie paliwa na palnik a tylko służy  dla wyliczenia zużycia opału i pokazywania aktualnej mocy kotła ?

...dobra , doczytałem w instrukcji.....

"TRYB PRACA"

"...Czas pracy podajnika podajnika wyliczany jest automatycznie w zależności od wymaganej aktualnej mocy palnika, wydajności podajnika i KALORYCZNOŚCI paliwa...."

Tak jest napisane w instrukcji , ciekawe czy w rzeczywistości algorytm bierze pod uwagę  parametr "kaloryczność" przy wyliczaniu dawki paliwa...

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pisze tutaj z nadzieją ze ktoś będzie wstanie mi pomóc. Jakie parametry ustawić dla palnika VIP 20Kw na sterowniku RK-2006LPG, dawka 31% wg tabelki. W razie zbyt małej ilości informacji to dodam. Jestem laikiem w tym temacie i będę wdzięczny za wyrozumiałość i ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz co się dzieje, jaki pellet, jaka instalacja, jak zbudowana, jaki kocioł, jaki dom, jakie zapotrzebowanie na ciepło.

Najwyraźniej oczekujesz wróżby 😉. No chyba ze dokładnie napiszesz o jaką pomoc chodzi to może coś ktoś doradzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet drzewny 18,5 kJ, instalacja starego typu na jednej pompie CO ok 350l wody, dom 2 kondygnacyjny ocieplony 230m2, a co do zapotrzebowania na ciepło tutaj proszę o wróżbę

Przypadkowo skasowałem wszystkie ustawienia do serwisowych i potrzebuje jakiegos odniesienia zanim serwis przyjedzie. No chyba że okaże się, że będą lepsze niż te które ustawił serwisant

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piccolo3006 napisał:

dom 2 kondygnacyjny ocieplony 230m2, a co do zapotrzebowania na ciepło tutaj proszę o wróżbę

 

https://cieplo.app/start

Nie znam tego sterownika ale jeżeli przywróciłeś ust fabryczne to na początek napewno musisz skalibrować podajnik i wpisać kaloryczność paliwa.

Tam jest pid czy tak zwane auto? Musisz ustawić moce, nadmuchy, temp zadaną, histerezy, podawanie paliwa itd itd.

Wydaje mi się, że najprościej będzie jak ustwisz kocioł przez telefon z serwisantem. Najlepiej tym który robił Ci pierwsze odpalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie umiesz czytać piccolo! Jak się nauczysz czytać i odpowiadać na pytania to może coś się da zrobić bo ja znam sterowniki KEY-a sam taki mam, no ale ciągnięcie za język żebyś łaskawie napisał co masz konkretnie i jak to połączone i jak sterowane to już wiodać za trudne dla ciebie.

Mój dom ma ok 170 m, częściowo cieplony, palnik vip 15 KW i wody w instalacji ok 90 l i na podstawie takich danych można co najwyżej powróżyć.

 

Tak że próbuj dalej 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Czy jesteście mi w stanie pomóc.. otóż napotkałem problem w palniku VIP 20. Tzn. podczas czyszczenia nie wysuwa się szuflada jest ruch jakiś 1cm i to wszystko.

Poza tym gdy chce wysunąć ręcznie ruszt jak palnik jest wyłączony to nie mogę tego zrobić.

A chyba powinno się dać wysunąć do końca jak naciśniemy ten przycisk po lewej stronie.

W dniu 22.02.2021 o 10:05, jameess napisał:

Obiecałem eliksowi  fotki palnika (ecopalnik) od skiepko, co prawda było to w innym temacie ale temat jest o palnikach więc myślę że będzie dobrze.

Jest to palnik samoczyszczący, testowałem "różny" pellet i nie było najmniejszych problemów.

Palnik to VIP 15 KW. mam go prawie 2 lata. Na fotkach widać demontaż rusztu palnika, fotodiody i zapalarki. Są to banalne czynności nie wymagające żadnych narzędzi.

Podczas czyszczenie palnika nie demontuje się go z kotła, jak to bywa w przypadku np. palnika Kipi

 

20210220_130514.jpg

20210220_130724.jpg

20210220_130758.jpg

20210220_130818.jpg

20210220_130842.jpg

20210220_131008.jpg

20210220_131104.jpg

20210220_131129.jpg

20210220_131320.jpg

20210220_131420.jpg

20210220_131435.jpg

Jameess, 

Mam pytanie do Ciebie,

Jak Ci się sprawuje ten palnika Twoim piecu.

Mam podobne rozwiązanie palnik Vip20 tylko że w dolnych drzwiczkach też w piecu zębiec 16kw.

Sterownik Plum (wg. mnie słabe możliwości regulacji, brak możliwości pracy w podtrzymaniu i inne problemy) np. nastawy nadmuchu na sterowniku ecoMAX350P na mocy max. 27% a w rzeczywistości dmucha na 24% to samo jest na mocy pośredniej i minimalnej.IMG_20191212_180540.thumb.jpg.4a2acadd0b09174e7af3984a2cb36062.jpgIMG_20210220_115454.thumb.jpg.8da9023dc82e8e18d61eb86c9d4b18d6.jpg

U mnie spalanie na dobę to około 35kg. Dom 125m2 nie ocieplony z 1988r. Grzejniki aluminiowe. Bardzo dużo pali. 

Edytowane przez pele1710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik?

Ruszt wysuwa się do końca tylko po wygaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wygaszonym próbowałem.

Mogę wyjąć szufladę jak odepne zawleczki.

Ale pamiętam jak był serwisant to wysuwał ruszt naciskając przycisk po lewej stronie a później sam wracał do pozycji. Teraz nie mogę tego zrobić.  Zauważyłem dziś że nie czyści mi rusztu i pellet zalega i później bardzo kopci.

Jak można to rozebrać i sprawdzić ? Lub co jest tego przyczyną ?

Sterownik ecoMAX350P

Edytowane przez pele1710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny sterownik i w moim musi być w trybie stop by można było cokolwiek wysterować, wyjmij szufladę i zobacz jak to wygląda od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec był w trybie STOP w trybie ręcznym czyszczenie wysuwa się jakiś 1cm i dalej nie idzi tak jakby był jakiś opór nie miało siły dalej wysunąć rusztu.

Naciskając manualnie zaznaczony przycisk ze zdjęcia powinno się dać wysunąć ruszt na ruchomej zębatce a u mnie w tym momencie tak jak powyżej wysuwa się 1cm i dalej nie idzie jest opór tak jakby się gdzieś zacinało.

Zdjęcie zrobione wcześniej gdy zębatka się wysuwała teraz nie mogę jej wysunąć.

image.png.9e6b7aa26d75446f6b2b14bb7db492bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć szufladę i obejrzeć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. Musiałem rozkręcić belimo i tam było trochę syfu i się zacinało. Rozkręcenie i czyszczenie jest mega proste trzeba odkręcić trzy śruby. Odpiąć z zatrzasków i wyczyścić. Przed odpięciem zatrzasków odwrócić do góry nogami i powoli zdjąć. Trzeba zdejmować powoli żeby nie wyleciały zębatki.IMG_20220208_173651.thumb.jpg.70e288cc9a253ff6ed699365c32c0910.jpgIMG_20220208_174820.thumb.jpg.602530bd2da1d05c36e8b19971ae4b65.jpg

Jameess,

Czy możesz mi odpowiedzieć na mój post nr #86

Jak to jest u ciebie jak masz palnik w środkowych drzwiczkach. Bo ja mam w dolnych i nie wiem czy to dobrze

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten palnik od jakiegoś czasu i szczerze go polecam. Naprawdę solidna i przemyślana i przyjazna uzytkownikowi konstrukcja

Zastanów się tylko czy warto wkładać do kotła pozaklasowego jakikolwiek palnik pelletowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jako sama konstrukcja chyba jest ok. Na 200% bym nie wziął ponownie sterownika Plum. Ograniczona regulacja jeśli chodzi o nastawy podawania. Nie można ustawić  osobno cyklu czasu podawania i czasu postoju. Podawanie jest poprzez algorytm np. ustawiasz 22sekundy i to jest 10sekund podawania i 12 postoju, nie można tego rozdzielić. Nie ma możliwości pracy w trybie nadzoru. Regulacja nadmuchu oszukuje np. ustawione 25% a dmucha 21%. Jest to problem ponieważ trzeba sztucznie zaniżać nastawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VIP 15 od 2016 roku i żadnej awarii. Tylko tak jak wspomniał kolega warto pchać palnik do jakiegokolwiek kotła jak na to nie ma papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pele1710 napisał:

jak inni koledzy którzy pracują na sterowniku plum ?

Wykorzystuje tylko do „obslugi” palnika. Instalacje mam na swoim.

Plum/Tech i inni w miare. Aczkolwiek minusem wszystkich tych sterownikow jest ich „zamkniecie”. Jesli czegos nie ma lub chcialbys inaczej to Zapomnij! Skazany jestes na pomysl programisty mimo ze cos da sie lepiej/inaczej po prostu pod Ciebie.

Jesli zrobia open soft lub beda chcieli byc otwarci na zmiany indywidualne pod klientow (nawet za pieniadze) to bedzie przyszlosc. Inaczej to kolejna „szufladka w szafie”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak nie zmienia software dla ciebie. Sam się przekonałem mianowicie:

Nieprawidłowa praca nadmuchu wentylatora,
 
Moc pośrednia nastawa- 12%, praca- 19%
Moc minimalna nastawa- 5%, praca- 13%
Podczas pracy z mocą minimalną kiedy palnik przechodzi w stan czyszczenia cyklicznego ustawionego co 20 minut podnosi wtedy moc wentylatora o + 5%.
 
Sterownik pracuje w trybie "Standard".
 
Odpowiedź była taka że:
Ja jako jedyny to zauważyłem i faktycznie jest błąd w oprogramowaniu ale 
"Firma PLUM nie zamierza wprowadzać już żadnych zmian w oprogramowaniu sterowników  PLUM serii 850 i 920 produkowanych dla nas, czyli Firmy ECO-PALNIK, z uwagi na generowanie zbyt niskich obrotów względem innych odbiorców."
i trudno zostałem z problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o kompatybilne oprogramowanie, choć pewnie będzie że nie mogą bo zastrzeżone przez innych producentów...

Ja mam SKZP 03 i też już nie jest rozwijane oprogramowanie do tej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.