Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eco- Palnik od Skiepko


jameess

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pompa na CO włącza się przy 40*. I osobną pompa na CWU.

Jak miałem na 4,5 to wydaje mi się że mniej palił lecz pompa się 3 razy włączała i wyłączała. Ale to było w tamtym roku i może w innym okresie i było po prostu ciepłej na dworze.

Nie wiem jaka jest temp. powrotu nie mam czujnika.

Teraz mam takie nastawy:

Moc max 20kW i ustawiona temp. 55*

Moc pośrednia 13kW i na tej chodzi najdłużej i jest tak średnio 50*

Moc min. 8kW i na tej prawie wcale nie chodzi. 

Histerezy H2 5*    H1 3*

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałaby się jeszcze pompa przewałowa. Sprawniej by to wszystko chodziło i miałbyś dogrzany powrót. Kocioł Ci się nie rosi? Choć to starsza konstrukcja to może nie potrzebować ochrony powrotu jako takiej.

Jakiś czujnik temp na instalacje masz? Jaka jest?

Jak chcesz to spróbuj ustawić tak:

Zadana na 65

Moce 18 12 6

Start pomp na 50 

Histerezy zostaw

Zawór 4d na połowę

Ile Ci podaje paliwa na tych 20kw?

Masz pluma czy key'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak zrobiłeś? Jeżeli wydajność to 12 kg, a ustawiłeś mu 10kg to zwiększyłeś podawanie. Przy ust 20kw rzuca na palnik paliwo dla wygenerowania 24kw. Palnik może tego nie przepalić.

Jeżeli chcesz zmniejszyć podawanie to możesz zwiększyć wydajność z tych 12 do np 13kg ale to to samo gdybyś po prostu zmniejszył moc w sterowniku.

Jak chcesz zostawić czas podsumowania dla danej mocy ale zwiększyć przerwę o np 1sekunde to trzeba zmienić czas cyklu i wtedy oszukać podawanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaszanie-rozpalanie.Wygasza się przy 75'C a rozpala przy 42'C.Srednio stoi 2-3 Godz.Instalacja bez bufora, same grzejniki z gazowymi termostatami bez żadnych zaworów N-drogowych.Ostatnio wsypany cały zasobnik 185 kg - 3.02.22 o 16.00 skończył się wczoraj o 22.00.

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pele1710 napisał:

A jak palicie ? Dobije wam temp. Do nastawionej i wygasza się i tak w kółko ? Gasi rozpala ? Czy utrzymujecie niższa ale chodzi dłużej i cały czas ? 

Zależy od instalacji, budynku itd itd. Najlepiej przetestować dwie opcje. A też może być tak, że np w cieplejsze dni ekonomiczniej jak chodzi w interwałach, a w mroźniejsze dni jak chodzi w trybie ciągłym na niższej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Powiedziałbym ,że jest w punkt , ustawiane na bragerze ?

Jakie paliwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bragera i analizatora się pozbyłem. Tak w razie czego zostawiłem sondę, leży gdzieś w szafce.

Zauważyłem, że wystarczy mała nieszczelność czyli taka która powstanie np przy uszczelce drzwiczek, a czego nie będziemy świadomi i cały odczyt jest zakłamany.

Spowrotem ustawiam na oko.

Pellet uważam, ze średniej jakości Pelleton. Jeszcze wiosną kupiłem pół tony z myślą o CWU i patrząc na aktualną pogodę. Suma summarum zrobiło się ciepło, a CWU grzeje prądem i tak mi został.

Co do ustawień to przy mocy 16kw, wydajności podajnika 21kg/h i kaloryczności ustawionej na 5kwh.

Podawanie 3.5s przerwa 19.5s czyli czas cyklu 23s. Pellet jest mieszany i potrzebuje trochę więcej czasu na spalenie.

Obroty wentylatora 1375obr/min wpa07hl 

Ciąg 20Pa

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak u Was wygląda obecny sezon na Palniku Skiepko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszły sezon "obleciałem " na Barlinku kupionym po 840zł/1tona

W tym roku  zakupiłem pellet "bezimienny" po 1550 zł/1tona w "lichych" workach , z którymi trzeba obchodzić się jak z jajkiem.

Nowy pellet zasypałem i zrobiłem tylko test wydajności podajnika ( jest cięższy od Barlinka) .Nie zmieniałem innych parametrów , bo nie widzę potrzeby.

Generalnie pali się OK, różnicy wielkiej  nie widzę zarówno w zużyciu pelletu na dobę , jaki i w kolorze kotła wewnątrz ( kolor jasnej kawy z mlekiem) .Popiół sypki , w zasadzie nie spieka się (gdzieniegdzie  niewielkie grudki które się rozpadają w palcach).

W niektórych pelletach  widać czasem  białe wtrącenia, pewnie jakiś lakier...

No i Barlinek jednak bardziej pachniał stolarnią....  😉

Palnik użytkuję od marca 2021 r i jestem z niego mega zadowolony. Mam porównanie do palnika Venma Comfort 16 , który jest też w rodzinie . W Venmie po  trzech sezonach na ruszcie  ( centralnie na srodku) wypaliła się dziura na wylot wielkości 5 złotówki - masakra.

U mnie ruszt wygląda jak nowy.

Wydaje mi się ze w Venmie problem z rusztem bierze się przede wszystkim z tego że ruszt jest słabo chłodzony przez dmuchawę.Po rusztem jest mała przestrzeń na przepływ powietrza z dmuchawy   .Dodatkowo  jest cieńszy o 1 mm niż w Skiepko.

W Eco palniku VIP jest to lepiej rozwiązane, pod rusztem jest wieksza przestrzeń  , a w nowej wersji VIP ruszt jest w kształcie litery V która dodatkowo wspomaga przepływ powietrza i jego chłodzenie.

 

 

 

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój palnik różne wynalazki które testowałem spalał z palcem w nosie.

Jedyny pellet z którym był problem ( wziąłem na próbę 30 kg) to pellet z ( niby) dużą zawartością otrębów zbożowych.

Niestety ale nie udało się zapalić tego pelletu zapalarką ( oczywiście przećwiczyłem wszystko co mogłem ze sterownikiem). Ale jak pomogłem go zapalić to się palił jakoś tak mało stabilnie, płomień przygasał. W końcu domieszałem to innego pelletu i poszło.

Po wrzuceniu do wody pellet rozpadł się na pył, trocin to tam na pewno nie było, nie wyczuwałem też niczego z mielonych płyt itp. widocznie same otręby. Po 24 godz pojawiła się na nim pleśń jak na żarciu normalnie.

Ale fakt faktem palniczek jest mega!!! 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia z 8 ostatnich dni to 22,5 kg / 24 h

W domu w miarę stabilne 21,5 'C .

U mnie kocioł robi za mały bufor  - pojemność wodna 100 L

Kocioł pracuje od histerezy na zasadzie : grzanie -postój , pompa CO działa non-stop, temp w pomieszczeniach pilnują termostaty na grzejnikach.

Temp CO ustawiona na 69'C , histereza 26 'C . Odpala się przy 43'C w instalacji i w ciągu około 30-45 minut nagrzewa się do 75'C .|Po dogrzaniu stoi około ~ 2,5 godz ( pompa CO działa cały czas - 24h/dobę )  i przy 43 'C  znów się rozpala.

Około 8 rozpaleń na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.