Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eco- Palnik od Skiepko


jameess

Rekomendowane odpowiedzi

Mam EcoPalnik VIP 16 z Plumem 920 touch i jestem zadowolony.

Do do nadmuchu .U mnie w Plumie jak ustawię wartość nadmuchu dla mocy min - 15% ,średniej -18% i max 23% to dokładnie z taką wartoscią dmuchawa pracuje. Podbija tylko  o 5% na krótki  czas w trakcie funkcji czyszczenia palnika ( podczas pracy palnika) . Jełśi komus to przeszkadza to można te nadmuch w sterowniku wyłączyc lub zmniejszyć.

Dla mnie jest to zaleta , ze wystarczy przeważyć pellet , wpisać w sterownik wydajnośc podajnika i dobrać nadmuchy a reszta dobiera się sama....i tyle. A nie pieprzyć się z dobieraniem podawań i przerw.

Pellet spala się czysto ( w komorze spalania i wymienniku pył w kolorze kawy z mlekiem ) , bez spieków, spalanie dobowe na ogrzanie do temp pomieszczeń 21'C -21,5'C - 210m2 starego klocka dwukondygnacyjnego , przeciętnie ocieplonego wynosi przy temp  -5 do + 5  około 22 kg /24h, gdy jest cieplej to ponizej 20 kg / doba , przy mrozach nocami do -18'C  - max spalanie było 28 kg/doba.

Generalnie zasypuję pellet co ~ 10 dni , wymiennik i ruszt palnika czyszczę raz w miesiącu ( choć można by rzadziej ) i co 2,5 miesiaca wywalam popiół. Nie siedzę w kotłowni i nie myślę co by tu jeszcze poprzestawiać w sterowniku .

Jak dla mnie Eco Palnik + PLUM920touch jest Ok, jeśli ktoś chce mieć spokojną głowę .

Natomiast jeśli ktoś  lubi siedzieć w kotłowni i grzebać w ustawieniach dla satysfakcji , "że urwał " ze spalania  1 kg na dobę to można zamówić ten palnik ze sterowaniem KEY'a  ( też działa ok , bo znajomy taki ma) lub inny np SKZP-05

 

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Plan jest taki by wmontować ecopalnik 20kw VIP do kociołka ECOLINE 24kw z 2015r. Dom 200m² z roku '80, ocieplony, instalacja: leżaki i piony z rur stalowych 1 i1/4 i 1 cal a doprowadzenia do grzejników z miedzi, grzejniki alu. rzeberkowe. Chodzi o to że muszę zautomatyzować kotłownie, nie chcę dofinansowania bo wtedy muszę wyrzucić wszystko z kotłowni a mam jeszcze piecyk żeliwny MAWI na olej opałowy, dokupowanie kolejnego kotła było by bez sensem. A likwidować zasypowego nie chcę bo sytuacja jaka jest każdy widzi, za rok może nie będzie nas stać palić gotowym opałem i po szyszki trzeba będzie chodzić do lasu. Pozdrawiam.

117429.thumb.jpg.bb246d539f70e1e0f284b89a91b9d0ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arthek napisał:

Mam EcoPalnik VIP 16 z Plumem 920 touch i jestem zadowolony.

Do do nadmuchu .U mnie w Plumie jak ustawię wartość nadmuchu dla mocy min - 15% ,średniej -18% i max 23% to dokładnie z taką wartoscią dmuchawa pracuje. Podbija tylko  o 5% na krótki  czas w trakcie funkcji czyszczenia palnika ( podczas pracy palnika) . Jełśi komus to przeszkadza to można te nadmuch w sterowniku wyłączyc lub zmniejszyć.

Dla mnie jest to zaleta , ze wystarczy przeważyć pellet , wpisać w sterownik wydajnośc podajnika i dobrać nadmuchy a reszta dobiera się sama....i tyle. A nie pieprzyć się z dobieraniem podawań i przerw.

Pellet spala się czysto ( w komorze spalania i wymienniku pył w kolorze kawy z mlekiem ) , bez spieków, spalanie dobowe na ogrzanie do temp pomieszczeń 21'C -21,5'C - 210m2 starego klocka dwukondygnacyjnego , przeciętnie ocieplonego wynosi przy temp  -5 do + 5  około 22 kg /24h, gdy jest cieplej to ponizej 20 kg / doba , przy mrozach nocami do -18'C  - max spalanie było 28 kg/doba.

Generalnie zasypuję pellet co ~ 10 dni , wymiennik i ruszt palnika czyszczę raz w miesiącu ( choć można by rzadziej ) i co 2,5 miesiaca wywalam popiół. Nie siedzę w kotłowni i nie myślę co by tu jeszcze poprzestawiać w sterowniku .

Jak dla mnie Eco Palnik + PLUM920touch jest Ok, jeśli ktoś chce mieć spokojną głowę .

Natomiast jeśli ktoś  lubi siedzieć w kotłowni i grzebać w ustawieniach dla satysfakcji , "że urwał " ze spalania  1 kg na dobę to można zamówić ten palnik ze sterowaniem KEY'a  ( też działa ok , bo znajomy taki ma) lub inny np SKZP-05

 

Nie zaszalałeś z tym spalaniem?🤔😝 20 kilo to potrzebuję nowy b.dobrze ocieplony dom o takiej powierzchni. Robiłeś audyt jakie masz zapotrzebowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pele 1710

z palnika jestem super zadowolony bo on zeżre dosłownie wszystko i jest mega prosty w budowie i tanie są poszczególne części.

Mam  palnik zamontowany w górnych drzwiczkach dlatego ze mam kocioł dolnego spalania KWKD, wynika to tylko z jego budowy, ty masz kocioł górnego spalania i palnik masz zamontowany ok.

Bardzo ważne jest żeby w kotle porobić zawirowywacze żeby nie grzać komina tylko żeby był maksymalny odbiór ciepła przez kocioł. Obecnie na mocy max. palnika (15KW) temp. spalin to 120 stopni.

Posiadam sterownik Keya, mogłem oczywiście Pluma, ale wolałem Keya bo wolę pokrętła niż dotyk w kotłowni no i mam większe możliwości regulacyjne ;).

Co to Palnika to na stronie Ecopalnik w dziale kontakt jest pozycja: Serwis i Konsultacje techniczne i podany numer kom.

Jeżeli ktoś ma jakiś problem to śmiało dzwońcie, bo niezależnie jaki macie sterownik to facet na infolinii na pewno pomoże i powie jak ustawić PLUMA, KEYA, PELO czy co tam kto ma innego.

Na prawdę mega uczynny facet z potężną wiedzą.

Ważne tylko żeby mieć jako takie pojecie o instalacji, kotle zaworach, znać na blachę instrukcję sterownika itp ;).

Co do Sterowników KEY to podobna sytuacja z super linią serwisową 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcin-1125 napisał:

Myślałem nad 14kw, ale jak będzie za mało? Poszukam w papierach jaka ma pojemność i powierzchnię ten kociołek. Wiem że ma podwójną tylną ścienne wodną 

IMG_20220210_131342.jpg

Audyt robiłeś? Lub wejdź na ciepłowlasciwe i wprowadź wszystkie dane. Będzie tam przybliżone zapotrzebowanie twojego domu. Podaje w miarę rzeczywiste wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny czas cyklu to 20s. Zależy od pelletu. Jeżeli jest dobrej jakości, czysty z drzew iglastych można skrócić czas. Jeżeli natomiast jest z drzewa liściastego lub zanieczyszczony można wydłużyć. Ogólnie 15-25s.

2 godziny temu, jameess napisał:

pele 1710

z palnika jestem super zadowolony bo on zeżre dosłownie wszystko i jest mega prosty w budowie i tanie są poszczególne części.

Mam  palnik zamontowany w górnych drzwiczkach dlatego ze mam kocioł dolnego spalania KWKD, wynika to tylko z jego budowy, ty masz kocioł górnego spalania i palnik masz zamontowany ok.

Bardzo ważne jest żeby w kotle porobić zawirowywacze żeby nie grzać komina tylko żeby był maksymalny odbiór ciepła przez kocioł. Obecnie na mocy max. palnika (15KW) temp. spalin to 120 stopni.

Posiadam sterownik Keya, mogłem oczywiście Pluma, ale wolałem Keya bo wolę pokrętła niż dotyk w kotłowni no i mam większe możliwości regulacyjne ;).

Co to Palnika to na stronie Ecopalnik w dziale kontakt jest pozycja: Serwis i Konsultacje techniczne i podany numer kom.

Jeżeli ktoś ma jakiś problem to śmiało dzwońcie, bo niezależnie jaki macie sterownik to facet na infolinii na pewno pomoże i powie jak ustawić PLUMA, KEYA, PELO czy co tam kto ma innego.

Na prawdę mega uczynny facet z potężną wiedzą.

Ważne tylko żeby mieć jako takie pojecie o instalacji, kotle zaworach, znać na blachę instrukcję sterownika itp ;).

Co do Sterowników KEY to podobna sytuacja z super linią serwisową 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Myszak? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal86 napisał:

Nie zaszalałeś z tym spalaniem?🤔😝 20 kilo to potrzebuję nowy b.dobrze ocieplony dom o takiej powierzchni. Robiłeś audyt jakie masz zapotrzebowanie?

Nie robiłem autytu, ocieplenie domu jak w podpisie, wsypuję do zasobnika worki co drugi dzień i na bieżąco  widzę ile spala.Nie mam w tym żadnego interesu aby ściemniać ze spalaniem.Nie reprezentuje ani producenta kotła ani palnika.Zauwaz że ja w domu utrzymuje 21 stopni a Ty 23.

20220124_212357.jpg

20220124_212416.jpg

20220124_212444.jpg

20220124_212518.jpg

20220124_212243.jpg

Godzinę temu, pele1710 napisał:

arthek,

Ile masz nastawione czas cyklu podawania paliwa ?

U mnie z tymi nastawami nadmuchu bardzo świruje nie wiem czemu.

 

20220210_164213.jpg

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pele1710 napisał:

A jakim parametrem skrócić czas podawania a wydłużyć czas nadmuchu ?

W pello i key'u ustalasz tylko czas cyklu. Nie możesz ustawić czasu osobno podawania i przerwy... teoretycznie 😉

W plumie nie jestem pewien ale też tylko czas cyklu chyba.

A możesz zmienić czasy podawania oszukując sterownik z wydajnością podajnika i lub kalorycznością. To w praktyce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz w Plumie jest tylko czas cyklu. Wg.mnie to trochę ogranicza użytkownika 

Tak właśnie myślałem oszukując na wydajności podajnika (tu musisz znać hasło serwisowe- aby zmienić czas)

Lub oszukując na kaloryczności.

Jeszce jedno pytanie palnik mam Vip20 a stary kocioł zębiec 16kW ile ustawić moc znamionowa (maksymalna) palnika ?

Edytowane przez pele1710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność ma malutką to pewnie i powierzchnia nie za duża. Możesz ustawić odpowiednią moc metoda prób i błędów.

Na zasilaniu żeby było 75st na powrocie jakieś 10-15 mniej. I ustawiasz pod temperaturę spalin. Jak będzie 150-160st będzie ok. Żeby nie przekraczało tych 160.

Na wyczyszczonym kotle i czujniku spalin.

Zacznij od jakichś 14kw choć wydaje mi się, że i to może być zbyt dużo. Zresztą sam zobaczysz.

2 godziny temu, arthek napisał:

Nie robiłem autytu, ocieplenie domu jak w podpisie, wsypuję do zasobnika worki co drugi dzień i na bieżąco  widzę ile spala.Nie mam w tym żadnego interesu aby ściemniać ze spalaniem.Nie reprezentuje ani producenta kotła ani palnika.Zauwaz że ja w domu utrzymuje 21 stopni a Ty 23.

Nie neguję 😉 Tylko się trochę zdziwiłem jeżeli piszesz, że masz stare 200m, przeciętnie ocieplone i spalanie na poziomie 22kg od -5 do +5, czyli załóżmy taki wynik w przeciętny dzień zimy w Polsce ok 0 stopni.

A na szybko licząc przy takim spalaniu zapotrzebowanie budynku w taki właśnie dzień to ok 3.5kw, maksymalne trochę powyżej 7kw. Fizyki się nie oszuka. A jest to poziom zapotrzebowania którego nie mają nawet niektóre nowe dość dobrze ocieplone domy o takiej powierzchni.

Chyba, że porostu skręcasz ogrzewanie w nieużywanych często pomieszczeniach wtedy to zrozumiałe. Sam kiedyś testowałem i oszczędności są znaczne jak ktoś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu.. to dużo na zasilaniu. Teraz mam tak 55* i palnik ustawiony na 20kW.

Temperatura spalin 100-105* przepływ powietrza ograniczyłem poprzez zawieowacze zrobione z cegły szamotowej. W w komorze zrobiłem też taki daszek. Dużo mi pali przy -5 jakieś 35kg/ dobę.

Zawieowacze w górnych drzwiczkach 

IMG_20220210_192022.thumb.jpg.b767507bb6c86c76b2349b49646ea981.jpg

Daszek w środkowych drzwiczkach 

IMG_20220210_192036.thumb.jpg.257072e7d32f9273b0423d1716d9f940.jpg

Widok 

IMG_20220210_192003.thumb.jpg.1fb61608b0febc1b09d786608d8c6f37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.