Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła


soulfly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post, czytam juz to forum od ok miesiąca i po lekturze kilkunastu tematów wybrałem ofertę firmy Biawar.

Temat wyboru dotyczy 2 kotłów na pelet.

1)Do domu z lat 70-tych https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9mta

stara instalacja grube rury stalowe grzejniki panelowe przewymiarowane.Do remontu instalacja w kotłowni,zakładammontaż zaworu 3D z siłownikiem i ochrona powrotu VTC, latem CWU zabezpiecza instalacja solarna(300l z 2 wężownicami).  Wybrałem pellux 100 touch

2) Nowy dom ocieplony 20cm styro, dach wełna15cm .Parter podłogówka 1piętro grzejniki. Razem 130m2 tutaj dobrałem pellux compact 12kw.

Chciałem aby piece były z 1 firmy bo łatwiej ogarnąć ustawienia znając sterownik i palnik 1 firmy.

Temat niestety upadł z powodu braku serwisu.Mieszkamy w okolicach Gliwic i do serwisu w Opolu i Krzeszowicach jest po ok.80km - żaden nie przyjedzie.

Ostatnio studiuję temty o kotłach Tekla .Tu chyba problemów z serwisem nie będzie do fabryki mam 50km ale otwarty jestem na inne sugestie .

Chciałbym mieć podgląd na smartfonie na pracę obu kotłów aby móc szybko reagować na problemy i mieć możliwość użycia peletu gorszej jakości

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zawsze przyjedzie. Dzwon do biawara na infolinię serwisową. Dadzą Ci namiary na serwis. Jestem użytkownikiem Biawara Compact 12kw od 2miesiecy. Nie było problemu z serwisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 21 wiek, serwis auta też masz obok siebie? Spokojnie bierz Biawara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi do biawara dzwoniłem dali mi namiary na serwis w Krzeszowicach i Opolu oba serwisy odmówiły wyjazdu ze względu na zbyt dużą odległość

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam tych kotłów cały czas szukam optymalnego rozwiązania ciekawości zadzwoniłem do serwisu czy czy mi odpalają pierwszy serwis bo chcę skorzystać z dotacji

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałeś tak:

46 minut temu, soulfly napisał:

oba serwisy odmówiły wyjazdu

Więc po co mają do Ciebie przyjeżdżać skoro nie masz ich kotłów? Pierwszy odpal serwisowy jest wymagany? Myślę że jak kotły będą to przyjadą, 700zl piechotą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć widocznie niezrozumiale piszę instalator którego zaprosiłem na wycenę instalacji zasugerował że będzie problem z serwisem zadzwoniłem do Opola odmówili serwisu ze względu na odległość zadzwoniłem do biawara żeby określili kto mój teren serwisuje podali Krzeszowice zadzwoniłem do Krzeszowic informację że mam zamiar kupić kocioł Biawar czy będzie serwisowa u kocioł, odmowilze względu na zbyt duża odległość

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ogólnie temat biawara chyba zamknięty w moim wypadku nie będę kupował dwóch kotów za 25 000 bez gwarancji Czy jest potrzebny Pierwsze odpalenie serwisowe do dotacji Nie wczytywał m się w szczegóły więc Rozpocząłem ten temat aby poszukać Alternatywy

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego nie mam, ale serwis generalnie ma opinie dobre, tak i jak i sam kocioł który kupujesz z gwarancją a serwis w razie problemów nie ma prawa Ci przecież odmówić dlatego dla mnie sytuacja jest dziwna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się w stu procentach zgadzam Tym bardziej że mieszkam przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 obu serwisów do mnie jest około półtorej godziny jazdy No ale temat raczej upadł co w zamian Tekla Heiztechnik?

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faja opcja.Sonda lambda w standardzie i internet . Na ciepło właściwe wyszło w moim przypadku ok 17-18kw.Tak się zastanawiam lepiej 2-3kw wziąć mniejszy kocioł (15kw) czy 2-3kw większy(20kw). w przypadku Greńia następna moc to 25kw a to już za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary dom słabo ocieplony ,bazuję na wyniku z Ciepło Właściwie - jak i za ile ogrzewać .Ale...

Ile mamy tego mrozu -20 w roku? Góra tydzień

Bazuję na wiedzy uzyskanej z tego forum. Można grzać np. CWU powiedzmy w nocy  i już można "zejść" z mocy o 3kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od już prawie 12 lat 220 m2 ogrzewam kotłem 17 KW. Ocieplenie dopiero poszło w ubiegłe lato, ta 17 do tej pory nigdy nie pracowała z mocą większą niż 75%. Teraz ledwo pyrka, bierz ten mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł o za dużej mocy nie jest dobrym rozwiązaniem. Kiedy nie będzie niskich temperatur on będzie pracował na minimalnej mocy, a i ta może okazać się za duża i będzie się wygaszał za jakiś czas ponownie odpalał i tak w kółko. Na pewno nie będzie to praca ekonomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt tylko to generuje dodatkowe koszty, czy przy ogrzewaniu pelletem ma to uzasadnienie ekonomiczne. Na pewno bufor jest korzystny jeżeli mamy jakieś okresowo tańsze źródło energii np. tańsza taryfa. Przy pellecie byłoby to chyba tylko rozwiązanie problemu zbyt dużego kotła. Jeśli jeszcze nie jest kupiony to taniej będzie kupić mniejszy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem ,można zmniejszyć moc kotła ustawieniami -jakimi? zmniejszyć czas podawania pelletu, wydłużyć przerwę między dawkami paliwa? czy takie zmniejszenie mocy kotła powiedzmy z 20kw na 15 ma wpływ na sprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rysiek9977 napisał:

To fakt tylko to generuje dodatkowe koszty, czy przy ogrzewaniu pelletem ma to uzasadnienie ekonomiczne. Na pewno bufor

Modulacja mocy w peleciakach to fikcja. Czego do końca nie rozwiąże nawet sonda na fuzzylogicku. No chyba że kupisz sobie kocił producenta zagranicznego. Gdzie sterowanie i jego algorytmy są zaawansowane. Dlatego przy buforze kocioł będzie pracował cyklicznie ale na swojej mocy nominalnej. Czyli w miarę ekonomicznie.

3 minuty temu, Rysiek9977 napisał:

W piecu egpellet nie ustawiasz takich rzeczy, coś takiego ustawia się w piecach na ekogroszek. W tym piecu on sam dobiera częstotliwość podawania pelletu. To nie ma nic wspólnego z minimalną mocą.

Nieprawda. Są zdefiniowane progi mocy. 30, 50 i 100 procent mocy. Przez dawkę paliwa podawaną w czasie, przy odpowiednim nadmuchu. I są to nastawy sztywne pomiędzy którymi algorytm porusza się w tę i spowrotem. A czy odpowiednia ilośc pelletu ( pył, nierównomierńość podawania, zmienn granulacja) tego nie wie nikt.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna nieprawda. Moc dobiera na podstawie różnicy między temp kotła zadaną a aktualną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Outsider napisał:

Modulacja mocy w peleciakach to fikcja. Czego do końca nie rozwiąże nawet sonda na fuzzylogicku. No chyba że kupisz sobie kocił producenta zagranicznego. Gdzie sterowanie i jego algorytmy są zaawansowane. Dlatego przy buforze kocioł będzie pracował cyklicznie ale na swojej mocy nominalnej. Czyli w miarę ekonomicznie.

Nieprawda. Są zdefiniowane progi mocy. 30, 50 i 100 procent mocy. Przez dawkę paliwa podawaną w czasie, przy odpowiednim nadmuchu.

Użytkownik nie ma wpływu na tę moc chyba że ograniczy maksymalna np. do 80% a minimalną np. 40% w egpellet 30% mocy jest minimalne

1 minutę temu, Outsider napisał:

Nastepna nieprawda. Moc dobiera na podstawie różnicy między temp kotła zadaną a aktualną. 

Chyba piszesz o jakim innym piecu, w tym nie ustawiasz żadnej temperatury kotła on ją sam ustawia na podstawie krzywej grzewczej a tym samym na podstawie temperatury z czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.