Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz S3 combi pomoc w ustawieniu


Pomocyklimosz

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącz ochronę powrotu. Ustaw na kotle 65-70 stopni temp zadanej i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

Po sprawdzeniu powodów okazało się, że zawór praktycznie cały czas pozostaje zamknięty gdyż powrót ma poniżej 40 stopni a wtedy sterownik nie pozwala na otwarcie zaworu.
Co teraz z tym zrobić? Póki co siłownik włączyłem na tryb ręczny i ustawiłem na środku żeby dogrzać dom.

Witam

Padło pytanie w wątku o pompę kotłową ... dopowiedziałeś że nie masz .....

W/g mnie montaż siłownika na zaworze 4D bez pompy kotłowej jest błędem patrząc na kolegi instalację a takie "zamknięcia" przepływu będą się ciągle powtarzały.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale zastrzegam że to moje zdanie...... tak, montaż pompy kotłowej powinien rozwiązać twoje problemy szczególnie w momentach mocnego zamknięcia zaworu. Sposób montażu jest ogólnie znany (tj. na powrocie miedzy zaworem 4D a kotłem) pompkę najmniejszą z dostępnych (żadnych wypasionych) powinna pracować non stop na najmniejszych obrotach podczas pracy kotła.

Poczekaj na opinie innych kolegów z forum .... może się zgodzą ze mną ....a może i nie....

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz wyjście a nie używasz to może pompa cyrkulacyjna CWU? Niestety nie znam Twojego sterownika ale myślę że to już standard cyrk. CWU.

Taki rysunek znalazłem gdzieś w necie,  nie jest mojego autorstwa ale może się przydać.

YARO.

obraz.thumb.png.1e167f822e59b11c054c5e6f509b22ed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem Instrukcję od sterownika i nic o pompie cyrkulacyjnej nie mogę wyłapać tylko CO i ładującą zbiornik CWU.

Pozostaje najprostsze i skuteczne rozwiązanie czyli wtyczka i gniazdko, ewentualnie jakiś prosty regulator pompy z allegro np: https://allegro.pl/oferta/sterownik-pompy-pieca-mr-02-hit-duzo-mozliwosci-6825350582

Czujnik wsadź w kocioł u góry, jak się rozpali i nagrzeje np. do 40stopni załączy sam pompę, jak wygasisz to ostygnie i wyłączy poniżej 40stopni i wsio.

Może koledzy mają jeszcze jakieś pomysły.

YARO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pompę kotłową podłączyć w jedno gniazdo z pompą CO. Takie podłączenie stosuje się np. w sterowniku IRYD pid rtz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijmy coś. Pompa CO u Ciebie to ta która wyciąga wodę z zaworu i pcha ją w obieg grzejników? Czy masz może w sterowniku jeszcze wyjście na pompę mieszacza?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że pompa w tym sterowniku działa od 50 stopni,a zatrzymuje się poniżej 45 stopni,to są stałe parametry,czy można je zmienić?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. To masz trzy wyjścia. Tak jak pisał kolega YaroXylen:
1 - pompa na stałe w gniazdko
2 - dokupić sterownik do pompy
I trzecie rozwiązanie podłączyć pompę razem z pompą CO i podnieść temperaturę na kotle na 60 stopni. Wyłączenie pompy jest od 45 stopni,więc przy zadanej 60 i zastosowaniu pompy kotłowej powrót nie powinien mieć niższej temperatury jak jakieś 50 stopni.
Jak masz w sterowniku opcję ochrony temperatury powrotu to jej nie uruchamiaj, ponieważ czasami tak się zdarza że sterownik bardziej pilnuje temperatury powrotu niż temperatury zasilania obiegu za zaworem 4D.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za podpowiedzi. Seriwsant z klimosza podpowiedział jeszcze, że jak nie chcę dokładać pompy to mam przenieść czujnik temperatury powrotu na rurke zasilająca i w ten sposób oszukać ochronę powrotu w sterowniku. Aczkolwiek skłaniam się bardziej ku dołożeniu pompy żeby temperaturę powrotu jakoś zachować.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz panu serwisantowi aby się w głowę stuknął. Ty nie masz oszukiwać sterownika,tylko zapewnić odpowiednią temperaturę powrotu. Wyłącz tą ochrone powrotu w sterowniku,czujnik zostaw do podglądu temperatury.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperaturę powrotu też masz ustawioną na sztywno,czy możesz ją ustawić?
Rzeczywiście MĄDRY sterownik

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szybka pomoc jest jak polecal serwisant,daj do czasu przerobki czujnik na zasilanie,kiedy nie možno wylaczyc ochrone w sterowniku.Beztak bedzie to liepiej dzialac,niž kiedy silownik czesto zatwara wentyl i nic nie rucha z wode w malym obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czyli pozostało Ci podłączyć pompę powrotu w jeden z podanych trzech sposobów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma Ci w takiej sytuacji spaść temperatura powrotu jak sterownik wyłączy obie pompy jednocześnie. Poza tym sterownik będzie pilnował zadanej temperatury na kotle. Dlatego proponowałem abyś ją podniósł do 60 stopni,wtedy będziesz miał 20 stopni zapasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.