Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Klimosz Combi 4S Nie Ogarniam


Ellis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam straszny problem z ustawieniem pieca, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Od początku. Mam ustawiona zimę z priorytetem cwu, wszystko fajnie w dzień się grzeje normalnie do ok 55 stopni tak jak ustawił jakiś tam Pan co to go wzywalem na pomoc. Tylko że rzadko pracuje pompa co i temperatura w pomieszczeniach nie jest taka jaka ustawiłem na termostacie pokojowym. Ale jak już się włączy pompa co (gdy temperatura cwu osiągnie zadana) to się nie wylacza i piec utrzymuje się w okolicach 40 stopni, a w pomieszczeniach po jakimś czasie znowu nie ma zadanej temperatury.

Mam zawor troj drozny nie wiem z czym to się je ale jest ustawiony na 5.

Nie wiem też może to problem w jakichś ustawieniach których nie łapie.

Proszę o pomoc, bo nie wiem już co z nim robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy do czynienia z tym sterownikiem ale uważam że przede wszystkim musisz zmienić ustawienie "priorytet cwu" na samo "zima"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie znam tego sterownika ale pompa co będzie chodziła cały czas o ile nie zmienisz (jeżeli możesz) aby się wyłączył po dogrzaniu pokoju. Sterowniki są teraz tak rozbudowane że masz setki kombinacji

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja nie znam tego sterownika ale poszukaj w ustawieniach  powinieneś mieć coś takiego jak histereza czyli tłumacząc na polski  wskaźnik który ma ustawiona różnice temperatury pomiędzy zadana a aktualna na piecu kiedy będzie wyłączał i wyłączał  pompę CO, chyba wyszło skomplikowanie ale tak na chłopski rozum  jesli na piecu masz ustawione 55stopni   to ustaw histerezę na 50stopni lub jeśli jest wyrażona w różnicy stopni czyli wówczas na 5 i przy takich ustawieniach piec powinien wyłączyć pompę o ile różnica temperatur wyniesie ponad 5 stopni czyli spadnie poniżej 50 stopni  wówczas piec grzeje wodę tylko na piecu i gdy osiagnie powyzej 50 dopiero puszcza wode w obieg. Z tego co opisujesz to piec zwyczajnie sie nie wyrabia.

I druga sprawa  jaka ma pan ustawiona temperaturę CWU bo jesli ma Pan na piecu np. 55 stopni a CWO na np 65 stopni to faktycznie piec może sie nie wyrabiać  i teoretycznie automatyka nie powinna dać ustawić wyższej temperatury CWU niż zadana na piecu bo fizycznie piec nie uzyska wyższej niz ta zadana na piecu ale  nie zawsze tak to znaczy nie zawsze automatyka rozpoznaje  tę różnicę w ustawieniach.

Możliwe też że ma pan zbyt niska  temperaturę zadana  przy obecnej pogodzie myślę że powinien pan podnies do około 60stopni

Jest jeszcze kwestia ustawień  samego palnika  zaobserwuj  jak juz ustawisz aby pompe wyłaczał poniżej 50stopni  ile czasu zajmuje mu   nagrzanie wody na piecu np. od 40 do 50 stopni  myslę że powninien to zrobic w około 10minut maksymalnie  jesli traw to dłużej to ja skupił bym sie na ustawieniu palnika czyli nadmuchu i odpowiednich dawek paliwa/ wegla ( jak mozesz podeślij fotki  płomienia i kopczyka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach serwisowych pozycje nr 107 z instrukcji ustawienie pompy co tam są parametry pracy pompy i przerwy

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten stwrownik i u mnie pompa co pracuje cały czas. Jaka masz minimalną temperaturę kotła.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny piec Klimosza na zaworze 4D oraz sterownikiem RT-16. U mnie tak samo jak u Kolegi nieudacznik13 pompa CO chodzi na okrągło, a pompa CWU załącza się tylko na dogrzanie wody. Na piecu zadana 65, CWU 47. Faktem jest, że kiedy CWU się dogrzewa, a jednocześnie piec dogrzewa CO to jego praca nieco się wydłuża, ale nie jakoś znacznie. Ellis podaj jeszcze na jakich ustawieniach pracujesz tzn. przerwa, podawanie , nadmuch no i ile ogrzewasz swoim piecem może trzeba tu coś wyregulować. Dodam, jeszcze, że ja mam ustawioną pracę zima bez priorytetu CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest to że pompa pracuje cały czas tylko że kocioł nie może podbić temperatury - przecież to nie powinien być problem tym bardziej że nie ma jeszcze zimy. Trzeba zwiększyć moc na palniku raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak ustawiony jak Tom7011 zima bez piorytet cwu. Mam zawór 4D. U mnie temp minimum 60 max 80. Jak spadnie poniżej 60 zawór się zamyka pompy wyłącza. Tak to u mnie działa.

 

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki paleniska i popiołu. Coś będzie więcej można powiedzieć czego nie osiąga zadanej.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz pid? Jakie masz nastawy. Napisz coś o węglu.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.