Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz S3 combi pomoc w ustawieniu


Pomocyklimosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Mój nowy kocioł to Klimosz s3 combi 16 kw

Powierzchnia grzania około 130 m2.

Ściany ocieplone.

Sterownik to eco control + panel pokojowy.

Problem w tym, że kocioł bardzo rzadko przechodzi w tryb czuwania. Cały czas grzeje przez co oczywiście zużywa dużo groszku.

Temperatura na kotle ustawiona na 55 stopni, cwu na 43 stopnie.

Kocioł swoją Temperature (55 stopni) osiąga bez problemu. Temperatura na panelu pokojowym ustawiona na 21 stopni również osiąga na bez problemu (również na sterowniku głównym pokazuje ją jako osiągniętą) mimo wszystko kocioł wiecznie pracuje, rzadko zdarza się żeby przeszedł na czuwanie a jeśli przejdzie to za chwile znowu grzeje.

Temperatura jaka idzie do grzejników to około 43 stopni, powrót ma około 47 stopni. W pokoju robi się 23, 23.5 stopnia a kocioł dalej ma tryb grzania. Czym to może być spowodowane?

Aktualnie mam "zastępczy " groch Carbon R z castoramy bo czekam na dostawę sobianka pantery.

Czas podania ustawiony na 4 sekundy, przerwa na 70 sekund (jak była krótsza to przesypał groch i zamiast popiołu miałem drugi zasobnik haha). Ogólnie ustawienia nadmuchy, podania itp. ogarnąłem sobie (docelowo ustawiać będę jak sobianek dojedzie) tylko czemu kocioł non stop grzeje skoro z panela pokojowego dostaje sygnał, że zadana Temperatura jest osiągnięta.? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc z ustawieniami?

 

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawioną dość niską moc i stąd więcej czasu pracuje niż stoi. Moim zdaniem to dobrze bo ciągła praca z właściwymi parametrami daje gwarancję lepszej sprawności procesu spalania. 

napisałeś ile ogrzewasz ale podaj jeszcze jakie masz zużycie opału. Bedzie łatwiej ocenić czy spala dużo czy w normie czy mało

jeśli masz regulator pokojowy z zestawu(bezprzewodowy) to możliwe że masz złe ustawienia temperatury za zaworem - za wysoka - i stąd przegrzewanie. tak przynajmniej wnioskuję na szybko po przeczytaniu instrukcji. Może też być nie sparowany - co czasem może sie zdarzyć niezależnie od wykonanych poprawnie czynności konfiguracyjnych. Zwyczajnie urządzenia czasem lubią się pogubić. w tej sytuacji kocioł słucha jedynie sterownika głównego i pracuje w oparciu o ustawienia podstawowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Przez 11 dni spalił trochę ponad 15 worków (20 kg).
Panel jest dobrze sparowany (na głównym sterowniku pokazuje temperature w pokoju oraz czy jest osiągnięta czy nie) No i tu jest problem. Temperatura w pokojach osiągnięta, cwu osiągnięte a kocioł dalej grzeje tak, że w domu do 24 stopni dobija.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylom 3-4d steruje sterownik?Jesli,to w menu CO musi byc jakies obnižanie,kiedy term.zglosi cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To založ silnik mieszaca i steruj sterownikom temp.CO niezaleznie na temp.kotla dla pokojowej,lub pogodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem z instrukcji regulatora pokojowego to po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu regulator daje sygnał do obniżenia temperatury na kotle. nie wyłącza grzania całkowicie. może problemem jest to że obniżenie jest zbyt małe i nadal przegrzewa pomieszczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak to wyregulować patrząc na obecne nastawy? Bo w tej chwili pokojowy nie spełnia żadnego zadania. Ustawione na nim 21 stopni a piec dalej sobie grzeje i do 24 w pokoju potrafi dojść mimo dość niskiej (55 stopni) temperatury na kotle. Pali tak jak napisałem- patrząc na innych dużo zs dużo. 300 kg w 11 dni.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odpalić ustawienia  panelu pokojowego. tam jest regulacja nastawy temperatury za zaworem. musisz obniżyć temperaturę minimalną bo z tego co rozumiem czytając tą instrukcję to ona powinna zostać puszczona na instalację w momencie gdy w pomieszczeniu z regulatorem osiągnięta zostanie zadana temperatura. Musisz zatem obniżać ten parametr aż do momentu kiedy przestanie przegrzewać pomieszczenie wiodące.

 

Pozostałe parametry jesli proces spalania jest poprawny -brak niedopału i mega spieków z popiołu bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Klimosza znalazłem coś takiego- obstawiam ze to ten sam ster tylko pod inną nazwą

w tej instrukcji sa informacje o ustawianiu temperatur za zaworem- jeśli dobrze czytam twoją wersję instrukcji to stronę wcześniej

https://www.klimosz.pl/media/site/2015/07/24/ecocontrol.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sterować temperaturą za zaworem jak nie ma siłownika?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Klimosza znalazłem coś takiego- obstawiam ze to ten sam ster tylko pod inną nazwą
w tej instrukcji sa informacje o ustawianiu temperatur za zaworem- jeśli dobrze czytam twoją wersję instrukcji to stronę wcześniej
https://www.klimosz.pl/media/site/2015/07/24/ecocontrol.pdf
 
Tak, to ta instrukcja. Temperature za zaworem mogę ustawić jedynie w dziale "zawór " w dziale "panel pokojowy " takiego parametru nie ma. Pytanie czy mając ręczny zawór obniżenie tej Temperatury coś wniesie? Może tak? Może piec przestanie dogrzewać do jak obniżę tą minimalną? Czy do tego jest potrzebny siłownik?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz podłączony siłownik to wtedy sterownik poprzez przymknięcie lub otwarcie zaworu steruje temperaturą obiegu CO. Gdy nie ma siłownika to pozostaje ustawianie zaworu ręcznie. Robi się chłodniej w mieszkaniu to idziesz i odkrecasz zawór,gdy zrobi się za ciepło to znowu musisz iść do kotłowni i przymknąć zawór.
Jeszcze mam pytanie. Czy masz założoną pompę na powrocie z zaworu 4-D,tzw. pompę kotłową?
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie. Mam 2 pompy- jedna CO druga CWU.
Ok siłownik sam by regulował ale czy nie działa to tak, że bez siłownika jakbym ustawił np. minimalną temperaturę załóżmy 50 stopni za zaworem to kocioł nie będzie do tego dążył czyli grzał jak głupi? I analogicznie jeśli teraz ustawiona jest 45 stopni a obniżyłbym ją na załóżmy 30 stopni to przestanie grzać nawet bez siłownika? A siłownik jedynie te temperatury by lepiej/płynniej nadzorował?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zawsze dąży do temperatury jaką ma zadaną. Czyli temperatury kotła np. 60 stopni. Temperatura za zaworem jest wynikiem zapotrzebowania domu na energię cieplną. Dla jednego domu wystarczy puścić na obieg CO 40 stopni aby utrzymać temperaturę np. 22 stopni,a dla drugiego trzeba puścić 50 stopni aby utrzymać te 22 stopnie. W domu masz zamontowany czujnik temperatury wewnętrznej i on pilnuje zadanej wartości. Jak temperatura nie jest osiągnięta to będzie dawał sygnał do sterownika,a ten będzie poprzez siłownik otwierał zawór aby więcej gorącej wody poszło w obieg CO. Gdy temperatura zostanie osiągnięta to sterownik poprzez siłownik przymknie przepływ gorącej wody w obieg aby nie przekroczyć zadanej temperatury. Tak to mniej więcej wygląda.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Dziękuję za wyjaśnienie.
Jeszcze tylko jedno pytanie. Jak bez siłownika czyli w chiwli obecnej ustawiłbym temperature za zaworem max 45 min 35 to piec bez tego siłownika będzie to w stanie utrzymać czy może przebijać bo nie ma możliwości regulacji przez brak siłownika?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez siłownika nie da rady pracować w tzw widełkach minimum - maksimum.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn1

dzięki że tu zajrzałeś i dostrzegłeś to co mnie umknęło ? 

Pomocyklimosz

jeśli obecnie masz zbyt ciepło w domu to możesz dokonać korekty ręcznej ustawienia zaworu.  Rób to delikatnie bo zbyt mocna korekta położenia może sprawić że nagle będzie za chłodno. Zmiany w sterowniku bez obecności siłownika nic nie wniosą o czym pisał już @Popcorn1. Myślę jednak że warto w niego zainwestować jeśli regulator pokojowy jest jedynym narzędziem regulacji komfortu termicznego w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już założysz ten siłownik to może później pomyśl o pompie kotłowej. Zobacz jak u mnie wyglądają temperatury:
- kocioł 65,7
- powrót 63,1
Różnica 2,6 stopnia.9252579f66c092be449bd458b4bea58c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się kolejny problem. Dołożyłem siłownik, podłączone wszystko poprawnie natomiast temperatura w domu spadła do 18.5 - ustawione 21.5. Po sprawdzeniu powodów okazało się, że zawór praktycznie cały czas pozostaje zamknięty gdyż powrót ma poniżej 40 stopni a wtedy sterownik nie pozwala na otwarcie zaworu.
Co teraz z tym zrobić? Póki co siłownik włączyłem na tryb ręczny i ustawiłem na środku żeby dogrzać dom.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.