Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w wyborze


lukasso161

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet . Interesuje mnie moc kotła ,producent najlepiej Polski. Myślałem o Ogniwie,kostrzewie oraz o Tekli. Co sądzicie o tych kotłach? Dom parterowy  218 m, (garaż+kotłownia 55 m)  pustak, okna 3 szybowe, ocieplenie stropu styro 20 cm, ściany 15 cm, posadzka 15 cm, podłogówka na całej powierzchni  mieszkalnej (160m) , w łazienkach 2 kaloryfery, garaż  1 kaloryfer . 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powielany wielokrotnie.

Wymienione kotły lepiej omijaj. Ja proponuję Lagunę Edilkamin 18.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radik81 napisał:

Temat powielany wielokrotnie.

Wymienione kotły lepiej omijaj. Ja proponuję Lagunę Edilkamin 18.

Masz ten kocioł? Jak się sprawuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że warto zwrócić uwagę na to jak działa serwis. Każdy kocioł jest super ale jeśli w sytuacji awaryjnej czekasz na serwis zbyt długo to słabo. Jestem ze świętokrzyskiego. Polecam kotły sas. Palnik multi flame przepala każdy rodzaj Pelletu. Jestem szczęśliwym użytkownikiem kotła bio spark 17 kw przy domu 220m w starej instalacji grzejnikowej, czyli Rury z kotłowni 2 cale a później redukowanie stopniowo pod galazki. W ciemno mogę polecić kotły sas. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tekla 15 kw już 7 sezon.. także też polecę.. bez problemu.. palę różnymi peletami... Raczej z niższej półki...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukasso161 napisał:

Masz ten kocioł? Jak się sprawuje? 

Tak mam Lagunę. Działa 3 sezon. Palę A2 a najważniejsze jest to, że nie ustawiam żadnych parametrów kocioł dobiera je sam, nic nie ważę, nie ustawiam tlenu itd.

Kocioł działa na zasadzie włącz i zapomnij dosłownie, sypie pellet, co 3 miesiące opróżniam pojemnik na popiół i raz w sezonie czyszczę wymiennik i tyle  cała obsługa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie kocioł szukam.. Tylko w moich rejonach nie ma serwisu i cena trochę nie na moja kieszeń 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Grzechotnik napisał:

Ja mam Tekla 15 kw już 7 sezon.. także też polecę.. bez problemu.. palę różnymi peletami... Raczej z niższej półki... emoji41.png


 

Jaki dokładnie masz model? Jakie spalanie roczne? Tekla nie ma za dobrych opinii na tym forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasso161 napisał:

Taki właśnie kocioł szukam.. Tylko w moich rejonach nie ma serwisu i cena trochę nie na moja kieszeń 

Kontaktuj się z @Puławiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opini tyle ile ludzi bio 15 na sterowniku Touch.
Żadna część nie wymieniona... Nawet zapalarka...
Jak dbasz tak masz. Nowy dom120 m2 bez ocieplenia rocznie 3.2 tony

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lagunę to kupujesz kocioł już "uzbrojony" tzn. razem z kotłem dostajesz kompletny zestaw pompowy z zaworem bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze, kocioł praktycznie gotowy do podłączenia do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prowadzisz ciekawą rozmowę z użytkownikiem kotła radik81 to Twoja sprawa.  Ja Ci powiem , że ten kocioł w ogóle nie nadaje się do podłogówki. Do kaloryferów tak ale w żadnym stopniu do podłogówki. Do ogrzewania podłogowego musisz poszukać kotła , który ma około najlepiej 80-90 litrów wody, być najwyższej sprawności. Badania zrobione w niezależnym instytucie badania kotłów tam gdzie przyznają klasy kotłów i określają ich sprawność. Innymi słowy kocioł sprawności około 95 %. Do tego kotła konieczny bufor ciepła. 

W tedy w domu będziesz miał komfort cieplny, Wiedz i pamiętaj o jednym , że w obecnych czasach , dobrze i poprawnie wykonana kotłownia jest najważniejszym punktem naszego domu. 

Jak ją wykonasz raz i poprawnie będziesz zadowolony, jeśli nie to pozostanie Ci szukanie porad na forach i facebookach, które i tak Ci za wiele nie pomogą, bo każdy będzie prawił co innego i zachwalał swój produkt.

Twym zadaniem jest poszukanie wykonawcy który Ci poleci optymalne rozwiązanie dla Ciebie. 

Rozumiem , że sprawa nie jest pilna , to tylko badanie tematu przez Ciebie. Jeśli jednak coś by Cię skłoniło do kontaktu osobistego to zapraszam. Za niedługo będziemy niedaleko Twego miejsca zamieszkania z racji montażu , to z Ostrowi Mazowieckiej nie daleko by podjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robin60 napisał:

w obecnych czasach , dobrze i poprawnie wykonana kotłownia jest najważniejszym punktem naszego domu. 

Musisz mieć pasjonujące życie :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, robin60 napisał:

Jeżeli prowadzisz ciekawą rozmowę z użytkownikiem kotła radik81 to Twoja sprawa. 

Dlaczego taki sarkazm z Twojej strony @robin60?

Jestem tylko zadowolonym użytkownikiem tego kotła i tyle. A jeżeli chodzi o podłogówkę to wiem, że ten kocioł daje radę bez problemu z ogrzewaniem podłogowym to tylko kwestia montażu a raczej wiedzy instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, robin60 napisał:

Jeżeli prowadzisz ciekawą rozmowę z użytkownikiem kotła radik81 to Twoja sprawa.  Ja Ci powiem , że ten kocioł w ogóle nie nadaje się do podłogówki. Do kaloryferów tak ale w żadnym stopniu do podłogówki. Do ogrzewania podłogowego musisz poszukać kotła , który ma około najlepiej 80-90 litrów wody, być najwyższej sprawności. Badania zrobione w niezależnym instytucie badania kotłów tam gdzie przyznają klasy kotłów i określają ich sprawność. Innymi słowy kocioł sprawności około 95 %. Do tego kotła konieczny bufor ciepła. 

W tedy w domu będziesz miał komfort cieplny, Wiedz i pamiętaj o jednym , że w obecnych czasach , dobrze i poprawnie wykonana kotłownia jest najważniejszym punktem naszego domu. 

Jak ją wykonasz raz i poprawnie będziesz zadowolony, jeśli nie to pozostanie Ci szukanie porad na forach i facebookach, które i tak Ci za wiele nie pomogą, bo każdy będzie prawił co innego i zachwalał swój produkt.

Twym zadaniem jest poszukanie wykonawcy który Ci poleci optymalne rozwiązanie dla Ciebie. 

Rozumiem , że sprawa nie jest pilna , to tylko badanie tematu przez Ciebie. Jeśli jednak coś by Cię skłoniło do kontaktu osobistego to zapraszam. Za niedługo będziemy niedaleko Twego miejsca zamieszkania z racji montażu , to z Ostrowi Mazowieckiej nie daleko by podjechać. 

A że tak zapytam w czym lepsze przy podłogówce będzie 80-90 litrów a nie np 65 ? czy powiedzmy 50 ? A co z kotłami gazowymi te dopiero mają pojemność kilku litrów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radik81 napisał:

Dlaczego taki sarkazm z Twojej strony @robin60?

Kolego to żaden sarkazm , ja tylko się zastanawiam czy Ty wiesz co Ty piszesz. Bo jeśli uważasz, że taki sarkazm jest z mej strony. To wytłumacz autorowi tego wątku, z jaką mocą będzie przez cały czas ten kocioł pracował , ile razy się wygasi jeśli  w ogóle się wygasi co nie jest wskazane przy podłogowym, i ile pelletu spali przez dobę. Żeby potencjalny użytkownik tego kotła miał przy najmniej podstawową wiedzę, w tym temacie.

Kolego @Puławiak te litry wody w kotle są bardzo istotne bo to są zgromadzone KW w kotle. I z mojej obserwacji ładowania bufora nie tylko u mnie żeby nie było, wynika , że kocioł właśnie z mniejszą pojemnością ładuje bufor dłużej i to zależy jaki bufor instalacja , dom, rozbiór  itd itp. Tu odgrywają różne uwarunkowania danego domu.

A o kotłach gazowych to nie ten wątek proszę tego nie mieszać , gdyż one sobie świetnie radzą za sprawą znakomitej modulacji, czego brakuje produktom  pelletowym szczególnie z Polski.

I to tyle i aż tyle jak na ten wątek     (Proszę o pomoc w wyborze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kotły z mała pojemnoscia radza sobie bardzo dobrze z ładowaniem bufora. To tylko kwestia odpowiedniej pracy. Red Compact który miał 28 litrów wody swietnie sobie radził z ładowaniem bufora np. Fakt był troche inaczej modulowany w opcji pracy bufor niz w standardowym ogrzewaniu. A do podłogówki bufor wcale nie jest konieczny zamontowałem sporo kotłow Red Compact i Laguny tez które pracują w podłogówkach i doskonale sobie radza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kotły pelletowe będą sobie radzić bo maja takie zadanie by w domu było ciepło. Tylko jedne spalą na dobę 20 kg a drugie 40kg  i więcej. I jedne odpalą się 15 i więcej na dobę bo maja do duxxxxxpy modulację  zaś drugie wcale się nie wygaszą będą pracować z mocą powiedzmy 5-7 kw by ten rozbiór instalacji zaspokoić oraz  zapotrzebowanie danego budynku by oczekiwany komfort cieplny zaspokoić mieszkańcom budynku.

I Ty dokładnie o tym wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też stoję przed dylematem wyboru kotła. Na dzień dzisiejszy obstawiam żeliwnego Camino  (ma ktoś?), ale jeszcze nie zdecydowałem. Mam też stać olejowego Buderusa G115, ale peletowy palnik - nawet najnowocześniejszy - zamontowany do niego nie zrobi go kotłem 5. klasy, a takie, tu, gdzie mieszkam, będą po 2027 roku zakazane. Olać to i robić swoje? Macie przy swoich peleciakach wkłady kominowe?

Im bardziej zagłębiam się  w temat tym więcej problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.