Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek SKP MAX 12KW - Problem


bohnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy rok mam piec z podajnikiem i mam problem z ustawieniami. spaliłem już ponad 2tony i nie mogę dojść co jest nie tak a więc. Bardzo dużo popiołu,spieki. Minie 2 dni musze wybierać popiół co tydzień czyścić z sadzy, miałem ekogroszek 28mj i 26mj praktycznie nie było różnicy teraz kupił też 28mj znowu innej firmy nie ma różnicy co bym nie zmieniał w ustawieniach. Serwis krzaczka to szkoda gadać raz mówią przy 28mj że może za bardzo kaloryczny przy 26mj że za mało po ich podpowiedzi ustawień popiołu było chyba jeszcze więcej, Proszę o pomoc miała być wygoda a jak na razie jest męczarnia

sterownik: tech st-480

dom 120m2 ocieplony styropianem 10cm

 

Ustawienia w tym momencie: 

temperatura: 60c

czas podawania: 8s

przerwa podawania: 65s

siła nadmuchu: 35%

praca podtrzymania: 10s

przerwa podtrzymania: 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać więcej wiadomości.  Jaki dom, jakie ocieplenie, jakie ustawienia, jaki sterownik..  Poczytaj tematy innych użytkowników, to będziesz wiedział, co jest potrzebne do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pochłaniacz napisał:

Musisz podać więcej wiadomości.  Jaki dom, jakie ocieplenie, jakie ustawienia, jaki sterownik..  Poczytaj tematy innych użytkowników, to będziesz wiedział, co jest potrzebne do oceny.

Edytowałem pierwszy post, mam nadzieje że to trochę pomoże w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś ale także mam kociołek od krzaczka miałem takie same problemy palnik ekoenergi i jak ty wszystkiego próbowałem ale instalator który robił instalacje dał mi nr do chłopaka który mi ogarniał kocioł i chodzi jak powinien (chociaż z ekoenergi zaduzo nie osiągniesz)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej. Teraz jeszcze zdjęcie popiołu,  palnika podczas pracy. 

Jaka temperatura w mieszkaniu, i w jaki sposób jest regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, e30 napisał:

Nie wiem skąd jesteś ale także mam kociołek od krzaczka miałem takie same problemy palnik ekoenergi i jak ty wszystkiego próbowałem ale instalator który robił instalacje dał mi nr do chłopaka który mi ogarniał kocioł i chodzi jak powinien (chociaż z ekoenergi zaduzo nie osiągniesz)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Okolice Warszawy/Otwocka

16 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Już lepiej. Teraz jeszcze zdjęcie popiołu,  palnika podczas pracy. 

Jaka temperatura w mieszkaniu, i w jaki sposób jest regulowana.

Proszę fotki, tyle jest popioły po około 20godzinach. Temperatura w domu to ok 23c( część grzejników po zakręcana by nie było za gorąco w domu) regulowana zaworem czterodrogowym.

20210118_145212.jpg

20210118_144723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz daj priv podam ci nr do niego

Proszę fotki, tyle jest popioły po około 20godzinach. Temperatura w domu to ok 23c( część grzejników po zakręcana by nie było za gorąco w domu) regulowana zaworem czterodrogowym.
20210118_145212.thumb.jpg.72dae515d4803c2fcd3cb3c7715b2ba4.jpg
20210118_144723.thumb.jpg.14c227d9b06d162de3426a2389f6a143.jpg


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nadmuch o 5%. Przerwę wydłuż o 15s. Popiołu dużo, i jeśli dobrze widzę, to są tam spieki koksowe, czyli  nie spalony węgiel. Pali się bardzo mocno, i zapewne sporo ciepła idzie w komin.

Obliczyłeś średnie dobowe spalanie ?

Czy masz docieplony sufit ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj czy płomień kopci. Efekty tej zmiany będą widoczne po kilku godzinach. Sprawdzaj też, czy kopczyk na retorcie się nie zapada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł dobić do zadanej ? czy robił to wolniej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dotyczy podtrzymania, jeżeli stoi dłużej niż 15 minut podawanie max 5 sek. co 15 min Wentylator 25% co 10 min po 20 s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wyjąć trochę tego popiołu, i zrobić lepsze zdjęcie, tak aby było dokładniej widać jakie to spieki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohnia nic mi te zdjęcia nie mówią. (Chcesz zrobić lepsze ściągnij silikonowy pokrowiec z telefonu.)

Opisz co jest gorzej co jest lepiej, jakie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle spieki co niedopał w pierwszej kolejności.  Wydłuż Kolego przerwę podawania o 10 - 15 sek i doreguluj powietrze tak żebuy kopiec trzymał się ok. 5 cm powyżej koronu palnika. Nie biorąc pod uwagę zalegającego na niej popiołu.

Na chwilę obecną wyrzucasz z popiołem masę węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale węgla. Odsiać popiół, i do zasobnika pakować, bo to się spali. Po troszku wydłużaj przerwę, bo jak wiemy, 15s. to zbyt dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochnia mam pytanie po pierwsze czy dałeś takie nastawy pracy i czy dałeś takie nastawy podtrzymania jak pisałem. Pytanie drugie jak wygląda dmuchawa z przysłoną, z klapką ?

Zdjęcia popiołu i to piszesz o jego ilości wskazują że ten towar posiada jednak w sobie dużo kamienia i pali się jak się pali, może się mylę ale spróbował bym innego opału od certyfikowanego sprzedawcy. Piszesz że ma 28 ale ani marki ani producenta nie podajesz nie wspomnę o innych ważnych parametrach. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pochłaniacz napisał:

Po troszku wydłużaj przerwę, bo jak wiemy, 15s. to zbyt dużo. 

Niekoniecznie.  Powinien przerwę wydłużyć dość znacznie. Bo inaczej zamieszka w kotłowni.

Oprócz tego, że efekt będzie widoczny jak palnik się zachowuje to przy okazji obniży temperaturę w złożu. Pozbędzie się niedopałów, przy okazji spieków i uzyska mniej okresów podtrzymania kiedy to bezproduktywnie utylizuje opal. Węgle silnie spiekające potrzebują przerwy nawet powyżej 80 sek lub więcej. Wtedy można uzyskać popiół jak z przysłowiowego papierosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.