Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek SKP MAX 12KW - Problem


bohnia

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, e30 napisał:

Dzwoniłeś do tego chłopaka co Ci dałem nr?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Tak dzwoniłem, dostałem odpowiedź że ciężko mu coś powiedzieć przez telefon a z Puław to trochę za daleko

 

34 minuty temu, pochłaniacz napisał:

Ale węgla. Odsiać popiół, i do zasobnika pakować, bo to się spali. Po troszku wydłużaj przerwę, bo jak wiemy, 15s. to zbyt dużo. 

No pozostaje tylko próbować 

 

32 minuty temu, 1mps napisał:

Bochnia mam pytanie po pierwsze czy dałeś takie nastawy pracy i czy dałeś takie nastawy podtrzymania jak pisałem. Pytanie drugie jak wygląda dmuchawa z przysłoną, z klapką ?

Zdjęcia popiołu i to piszesz o jego ilości wskazują że ten towar posiada jednak w sobie dużo kamienia i pali się jak się pali, może się mylę ale spróbował bym innego opału od certyfikowanego sprzedawcy. Piszesz że ma 28 ale ani marki ani producenta nie podajesz nie wspomnę o innych ważnych parametrach. Pozdrawiam.

 

Tak dałem takie nastawy jak napisałeś w obu postach, dmuchawa jest z przysłoną. Teraz mam ekogroszek SKARBEK.

 

13 minut temu, Outsider napisał:

Niekoniecznie.  Powinien przerwę wydłużyć dość znacznie. Bo inaczej zamieszka w kotłowni.

Oprócz tego, że efekt będzie widoczny jak palnik się zachowuje to przy okazji obniży temperaturę w złożu. Pozbędzie się niedopałów, przy okazji spieków i uzyska mniej okresów podtrzymania kiedy to bezproduktywnie utylizuje opal. Węgle silnie spiekające potrzebują przerwy nawet powyżej 80 sek lub więcej. Wtedy można uzyskać popiół jak z przysłowiowego papierosa. 

Niestety jak miałem 8s podawanie i 75 sekund przerwy to kopczyk się zapadał i kocioł nie mógł złapać zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bawimy się dalej, ale poważnie. Ile piec stoi w podtrzymaniu i jak ustawiona jest przysłona dmuchawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie Panowie że się na sekundę wtrącę

czy ten palnik jest poprawnie uszczelniony? jeśli nie to można kombinować na tysiąc sposobów i efekt będzie zawsze inny od oczekiwanego.

Jeśli nie jest to poszukać na forum instrukcji uszczelniania. sprawdzić która wersja ekoenergii zamontowana i  zakleić otwory znajdujące sie w połowie rury podajnika. 

jak ta operacja zostanie przeprowadzona wtedy można się bawić z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wtrące i powiem tak Bochnia pisze że piec nowy i dopiero go zaczął używać więc nie ma potrzeby poprawiać uszczelnienia palnika po producencie, z reguły są klejone. Zaklejenie otworów w połowie podajnika czemu niby to miało służyć ? Są 4 otwory i pełniąca ważną rolę zapobiegają cofaniu się spalin do zasobnika coś w rodzaju kurtyny powietrznej oczywiście podczas pracy dmuchawy, to tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 

ja starej daty jestem i nauczony doświadczeniem że żaden palnik ekoenergii czy jeszcze wcześniej Brucery, z którymi miałem do czynienia nie był fabrycznie uszczelniony, więc  wolę zapytać. Dla przykładu jak mój kocioł przyjechał na palecie to każda część palnika była ładnie w folię zawinięta - nie było mowy o złożeniu w całość a już tym bardziej o prawidłowym(na zewnątrz i w środku) jego uszczelnieniu.

Również z doświadczenia wiem że te otwory robię więcej złego niż dobrego i powodują różne problemy w tym przegrzewanie rury podajnika. 

nie zmuszam- jedynie sugeruję przejrzeć fora i poczytać o tych palnikach i z nimi problemach typu gorąca rura, spieki, nierówne spalanie(przesunięcie ognia w stronę podajnika lub na przód lub tył palnika). Nawet na tym forum jest kilka tematów(pewnie już dość starych) w których sporo użytkowników walczyło z palnikami ekoenergii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.