Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAKI KOCIOŁ GAZOWY DO DOMU 150M2


jurekd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2021 o 22:26, zwalonygrat napisał:

jakiś hydraulik jeszcze mocno mi zachwalał Brotje

A wiesz czemu? Bo na nich jest dobra marża ?

W dniu 25.01.2021 o 22:26, zwalonygrat napisał:

Nie mam podłogówki, tylko same grzejniki.

Każdy jeden będzie dobry, nawet polski Termet. Daj sobie tylko filtr + odmulacz na powrocie do kotła. Patrz na to, żeby startował od niskiej mocy 2-3kW, a nie np. od 7kW.

Jak instalacja ma kilka lat, to możesz pomyśleć o jej wypłukaniu i zalaniu wodą z inhibitorem korozji.

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał całą starą instalacje i zakładał właśnie gaz. Mam domek z lat 80 pow grzana 150m2, będę robił też ocieplenie, ale teraz chcę wymienić całą instalacje od podstaw na gaz, więc wszystko będzie nowe.

Jestem przed dokonaniem doboru kotła, a właściwie jego mocy np.

Termet Ecocondens Gold Plus 3,0 ÷ 25 kW albo TERMET Ecocondens Gold PLUS 3,0 ÷ 20 kW

Może być coś innego, chciałbym na piec wydać do 6.500 tys. Wszystko będzie na grzejnikach + zbiornik na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do prostej instalacji polecam Termeta i jak sam zauważyłeś oba mają jednakową moc minimalną,a więc lepszy 25 kW bo ma większy wymiennik,a więc jego sprawność przy mocach pośrednich powinna być większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod Wasz wątek, bo bardziej treściwy. I poza wentylatorami i słabymi serwisantami, to raczej Termet ma dobre opinie i w moim przypadku, gdzie mam tylko jeden obieg, to zastanawiam się czy warto przepłacać na coś z Boscha typu np Buderus, gdzie muszę z zasobnikiem za te same parametry zapłacić 3tys więcej.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby okazał się katastrofą to masz drugi kocioł za różnice w cenie ? W razie drobnej awarii części też znacznie tańsze, dostępne na wolnym rynku bez akcji typu  " części ma tylko nasz serwis wewnętrzny i jak zobaczysz cene za usługę to złapiesz się za głowę ale wyjścia nie masz "  jak to jest u niektórych "renomowanych" producentów. 

Ja nie namawiam, nie jestem też z tych dla których tańsze=lepsze i dobre bo polskie , ale przeglądając budowę  modeli różnych firm, widać wszystko to praktycznie nie różniące się w istotny sposób klony zbudowane na podzespołach garści dostawców, działające z tą samą sprawnością i możliwościami(zwłaszcza jeśli mówimy o pojedynczym obiegu grzewczym)  a te różnice w cenach są absurdalne. U mnie termet działa 5 sezon bez jakichkolwiek problemów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden na 10tys zawsze się znajdzie niezadowolony, poza tym wszyscy wiemy, że jak ktoś jest zadowolony to nie ma potrzeby gdzieś się chwalić. Średnio mi się chce wierzyć w te zbywania serwisantów, ale rzadko w ogóle korzystam z serwisów autoryzowanych, a z takimi trzeba inaczej gadać, chociaż na władzę nie poradzę. Jakoś tu na tym forum nie widziałem negatywnych opinii na temat Termetu. I jakby nie to forum to dalej bym ufał swojemu dobremu koledze że De Dietrich to dobry sprzęt.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.