Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki mi też tak dobija do 150 ale przeczytałem teraz w instrukcji że do 180 jest okej. Ale mam jesCze jedno pytanie... Stoję przy piecu i patrzę na te spaliny i słyszę jakbyś się woda przelewala w kotle a ścisłej w tych rurkach od ochrony powrotu. Czyj to może być spowodowane? Malo wody w instalacji czy się coś zapowietrzylo? Dodam że układ mam otwarty że zbiornikiem wyrównawczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Żółty napisał:

Dzięki mi też tak dobija do 150 ale przeczytałem teraz w instrukcji że do 180 jest okej. Ale mam jesCze jedno pytanie... Stoję przy piecu i patrzę na te spaliny i słyszę jakbyś się woda przelewala w kotle a ścisłej w tych rurkach od ochrony powrotu. Czyj to może być spowodowane? Malo wody w instalacji czy się coś zapowietrzylo? Dodam że układ mam otwarty że zbiornikiem wyrównawczym. 

Witam a na ile masz odkręcony  z tyłu zawór 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników lazara :) posiadam kocioł sf15/240 i też staram się go rozgryźć :) czy jest możliwość włączenia sterowania pogodowego na mieszacz (grzejniki) a podlogowka manualna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Giz napisał:

Pogodówka to super sprawa jak dla mnie. Trzyma cały czas jak narazie temp zadana w domu. Trochę zabawy było z ustawieniem krzywej i współczynnika temp pokojewej(mam Ecoster), ale jest idealnie. Zobaczymy jak będzie chłodniej, dzisiaj - 5 i wiatr. 

Co do dymu, to jak biały to chyba ok. A wyczytałem gdzieś, że przy niskich temp może być widoczny, ale to w większości para wodna. 

A u mnie wygląda tak:

 

Możesz podać swoje ustawienia? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afro2012 głupie pytanie ale jak sprawdzić na ile mam otwarty ten zawór? ogólnie to jak mi ustawili to tego nie ruszałem powiem nawet że sie boje tam cokoliwek ruszać w tych zaworach:). Dzis rano na chlodnym piecu dolalem wody do instalacji i póki co zadnego przelewania nie slyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie chcąc u siebie przykręciłem  i też mi sie tak przelewało zadzwoniłem do serwisanta i kazał mi zakręcić zaznaczyć na korku kreskę pisakiem i odkręcić na dwa pełne obroty . Z tego co mi się wydaję to tam reguluje się powrót do kotła, ale jak jest ok to dobrze tylko pisałem o tym zaworze bo sam miałem taką sytuację jak bym czegoś nie dotknął to był bym chory taki Typ człowieka  Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę widział na przyszłość :) zacząłem się jesCze zastanawiać nad tym czy taka praca jak u mnie czyli np 18 godzin non stop bez żadnego nadzoru i wygaszania (oprócz przerwy na czyszczenie) jak wpływa na żywotność kotła i podzespołów. Co myślicie o tym? Czy da się ustawić kocioł tak żeby przeszedł w nadzór i potem wrócił na moc 50% a nie odpalal się od nowa? Co jest lepsze wg waszych obserwacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pracuje jakieś 2 ...3 h na 100% aż osiągnie zadana temp wewnątrz później na jakąś godzinę...2 ....przechodzi w nadzór A później się wygasza i tak w kółko

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój popiół :) powiedzcie jeszcze jedną rzecz fachmany :) bo często gęsto mam komunikat : Nieudana próba rozpalenia kotła. Opróżnij Popielnik. " Mimo że czyszczone to wywala mi taki komunikat co chwilę

IMG_20181201_082621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół moim zdaniem git. Co do nieudanych prób, to zobacz w menu rospalania jaka masz delte spalin rozpalania. Mozesz mieć większą i poprostu nawiew do kotłowni jest teraz chłodniejsze i wentylator zaciąga do chłodniejsze i delta nie wzrasta. Pytałem serwis i tak powiedzieli. Ja delte spalin mam 5st. Mozesz dać większą dawkę do rozpalania. Miałem 76s, dałem na 80s i jes dobrze. Najnormalniej przez 10min nie wzrasta temp spalin np o 5st i wtedy nieudane rozpalenie, potem następne i po 3 alarm. Teraz to i ciąg większy przy tej temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyscilem dzisiaj piec i popiół wygląda tak .... mam lekkie spieki... Co jest źle ustawione ?

PS - na nieprzepalony pellet nie zwracajcie uwagi ... brakło dzisiaj paliwa i próbował się rozpalac 3 razy.

PS2 - ile wam pali 15 kw w taka pogodę? Ja mam do ogrzania 200 m po podłogach.. temp wewnątrz ustawiona na 21 stopni i wydaje mi się że około 3 worków spali 4d8f8350b8fbb0218fd4ffef67744375.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną dziś drugie rozpalanie kotła z którego nic nie wynikło. Za pierwszym razem kocioł rozpalony komin murowany klasycznie z cegły nie znam do końca przekroju komina postaram się wejść na drabinę i zmierzyć otwór. Jest jakiś problem bo kocioł bardzo kopci na biało rozgrzał wodę do 60 *  i tak mocno dymił że aż w kotłowni było sporo dymu więc został wygaszony nie wiem w czym problem za szeroki przekrój kominy czy co innego ? Dodam że przy drugim rozpalaniu komin był wygrzany palnikiem bo podobno robią się czapy zimnego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.