Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli, jak piszesz, na kotle masz 61 a na CWU 57, to po spadku temperatury na kotle o 0,2 stopnia sterownik normalnie nie wyłącza pompy.

Masz jakiś błąd. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie wprowadź swoje ustawienia.

Sterownik może wyłączyć pompę w przypadku, jeśli temperatura na kotle spadłaby poniżej zadanej temperatury CWU. Ale nie po kilku sekundach i spadku temperatury na kotle o 0,2 stopnia.

A jaki masz soft?

Soft 1.94 i do momentu zakupu modułu internetowego na pewno nie zmienię ponieważ nie widzę sensu.

Co do momentu włączenia pompy mylisz się. Pompa zostanie uruchomiona w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na kotle, jeśli yemperatura spadnie pompa się wyłączy. Analogicznie jeśli temperatura CWU osiagnie wartość zadaną pompa sie nie uruchomi wcale.

Omawiany przypadek zakładka warunki, w których zadane temperatury CWU i kotła nie są osiągnięte. Po raz kolejny podkreślam, że omawiamy przypadek czysto testowy, który pojawił się przypadkiem.

 

 

Klaudiusz ja planuję w najbliższych dniach zrobić całą dedykowaną obudowę do sterownika bo jakoś niezbyt estetycznie to wygląda na kątowniczkach prosto z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do momentu włączenia pompy mylisz się. Pompa zostanie uruchomiona w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na kotle, jeśli yemperatura spadnie pompa się wyłączy. Analogicznie jeśli temperatura CWU osiagnie wartość zadaną pompa sie nie uruchomi wcale.

Omawiany przypadek zakładka warunki, w których zadane temperatury CWU i kotła nie są osiągnięte. Po raz kolejny podkreślam, że omawiamy przypadek czysto testowy, który pojawił się przypadkiem.

No przecież pisałeś, że temperaturę na piecu masz 61 a CWU 57 i jak rusza Ci pompa CWU to po 2 sekundach temperatura na kotle spada Ci o 0,2 stopnia i wyłącza pompę przy histerezie 2 stopnie. To nie jest normalne działanie sterownika.

Poza tym, osiągnięcie przez kocioł temperatury zadanej nie jest warunkiem koniecznym do załączenia pompy. Pompa ruszy, gdy temperatura na kotle przekroczy wartość ustawioną dla załączenia pompy CWU co najmniej o jeden stopień lub o wartość histerezy, jeżeli nie jest włączony program czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec mam, ale tak wielki, że mieści się w nim tylko jeden czujnik więc jest w nim umieszczony czujnik odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

 

Jak już wcześniej pisałem, na co dzień można przekombinować kilka sposobów na uniknięcie takich sytuacji, ale nie zmienia to faktu, że jest to pewien błąd logiki sterownika, który można zmienić w kolejnych wersjach.

To dosyć dziwnie to podłączyłeś... ja akurat zrobiłbym odwrotnie... temperatura jest zawsze najwyższa na postoju na wyjściu z pieca bo tam jest najwyższy punkt więc IMO bezpieczniej jest umieścić zabezpieczenie na wyjściu z pieca a termometr w miejscu gdzie ma być... to podobnie jak z zasobnikiem CWU... jeżeli będziesz mierzył temp. wody na samej górze, może być inna niż w 2/3 zasobnika ()dlatego czujniki z reguły są na 2/3 albo nawet w połowie zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.94 i do momentu zakupu modułu internetowego na pewno nie zmienię ponieważ nie widzę sensu.

Co do momentu włączenia pompy mylisz się. Pompa zostanie uruchomiona w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na kotle, jeśli yemperatura spadnie pompa się wyłączy. Analogicznie jeśli temperatura CWU osiagnie wartość zadaną pompa sie nie uruchomi wcale.

Omawiany przypadek zakładka warunki, w których zadane temperatury CWU i kotła nie są osiągnięte. Po raz kolejny podkreślam, że omawiamy przypadek czysto testowy, który pojawił się przypadkiem.

 

 

Klaudiusz ja planuję w najbliższych dniach zrobić całą dedykowaną obudowę do sterownika bo jakoś niezbyt estetycznie to wygląda na kątowniczkach prosto z marketu.

 

 

U mnie tak to nie działa, pompka CWU podgrzewa wodę już nawet zanim temperatura osiągnie zadaną... a może ty podłączyłeś pompkę CWU do obiegu CO na sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest podłączone jak pan Bóg przykazał i wszystko działa tak jak producent przewidział co nie oznacza, że nie ma pola do kosmetycznych poprawek, oby tak działało długie lata i obym zapomniał jak wygląda kotłownia. Co do działania samej pompy CWU nagrał bym filmik, ale jakoś nie mam ochoty rozpalać w to jakże piękne i upalne lato, na razie jestem mega zadowolony, że pompa ciepła robi mi w piwnicy i garażu za klimę :)

 

 

 

Ktoś ma jakiś pomysł na kształt obudowy do sterownika ? Klocek trochę duży, myślałem o jakimś zaokrąglonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.macie może jakiś pomysł jak ogarnąć tę plątaninę kabli /zasilanie,4 pompy,4 czujniki temp panel pokojowy/,toż to gorzej niż u mnie za komputerem!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Chce przetestowac potencjał podajnika. Jak wyzerowac czas pracy sterownika?Nie.mylic z czasem pracy podajnika ktory wiem jak wyzerowac. Czy tylko wylaczenie z zasilania?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.macie może jakiś pomysł jak ogarnąć tę plątaninę kabli /zasilanie,4 pompy,4 czujniki temp panel pokojowy/,toż to gorzej niż u mnie za komputerem!/

Za sterownikiem faktycznie masakra i nie specjalnie jest co z tym zrobić, dlatego mam w planach obudować sterownik i ukryć tą ośmiornicę tym bardziej, że jesienią dojdą kolejne kabelki do sterowania internetowego.

Z kabelkami idącymi do sterownika poradziłem sobie prozaicznie, po prostu przymocowałem do rurek a rurki zaizolowałem izolacjami z Rockwool'a

rockwool-800-2.jpg

 

 

 

ja na pewno będę to ogarniał bo doszły mi inne akcesoria czekam na pomysł jabolkg ma coś w planach moze podsunie jakiś pomysł 

 

 

 

No właśnie na obudowę mam dwa pomysły.

Sam mam sterownik umieszczony na zasobniku ponieważ wolę żeby miał jak najmniej wpływu temperatury, dlatego myślę o takiej nadbudowie jak na fotce poniżej, zresztą zasobnik mam dokładnie taki sam więc projekt w zasadzie gotowy:

lewy-prawy.jpg

 

Niestety w Witkowskim to nie wypali ponieważ tam klapa otwiera się w całości, stąd drugi pomysł na nadbudowę nad kotłem. Problem w tym, że sam sterownik to kawał klocka więc nadbudowa musiała by być dość wysoka. W zasadzie mi sama wysokość nie przeszkadza a wręcz można by tam zrobić jeszcze jakiś sprytny schowek na zapałki albo inne pierdoły, tylko w takiej zamkniętej przestrzeni mimo izolacji sterownik może się trochę grzać a to już może powodować kłopoty.

 

Trzeba by to zrobić z głową bo np takie nagrobki jak poniżej mi się osobiście nie podobają.

small_miniatura-cirus-instaltrans-02.jpg

Edytowane przez jabolkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabolkg

sterownik, który Ci się nie widzi w sensie zabudowy ma tych wersji parę i pare to jest bardzo łagodnie powiedziane

 

To co widzisz to obudowa 3S, czyli 3skosy, gniazda z tyłu popularna nazwa piramidka i może byc na koszu lub na kotle

jest jeszcze mniejsza obudowa wersja 1S - 1Skos, gniazda z tyłu

jest wersja 1S pełna, gdzie masz panel do zabudowy i gajgi do montażu za kotłem w obudowie bez otworu na panel

jest wersja 2S skos front/tył tu część kabli z tyłu a część prowadzisz pod izolacją

jest wersja 0S, bez skosa i ta to ja nazywam trumienką, jest na wysokie kotły, aby wyświetlacz był czytelny, nie ma od frontu skosu

jest wersja 1SK, czyli 1skos- krótka, jak masz wymiennik z kanałami górnymi, górny czopuch i mało miejsca, aby zamontowac typowy 1S

 

a jak nie chcesz plontaniny kabli, to jest szereg wersji do zabudowy

możesz mieć panel+ moduł na montaz do szyny DIN

jest wersja PS dwuczęściowa, gdzie szufladę z elektronika zabudowujesz w izolację (wsuwasz i skręcasz w otworze), częsć gniazd z tyłu kotła, pompy na boku.... i panelik na froncie

 

jest tez wersja NK, którą ja stosuje do "V-ek", tutaj obudowa tak płąska jak w PS-ie, ale do montażu za kotłem lub za koszem, tam kabliska, na kocioł idzie panel w takiej "satelitarnej" zabudowce na stopce regulacyjnej, kabel wewnątrz nogi może isc pod izolacją i jest w pancerzu albo dajesz bokiem izolacji rynienke na tył do modułu wykonawczego. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, proste w serwisie, montażu, demontażu i wszystkie kabliska sa z tyłu i nie szpecą a sam panel kolorowy elegancko na kociołku zabudowany,

 

Także wybór jest od sasa do lasa, co się komu podoba w sensie zabudowy elektroniki

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to, jak porządek w kablach.

Karoll76 a jaki masz model konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że któryś z użytkowników sterownika ma go zainstalowanego w skrzynce chyba bezpiecznikowej obok kotła zwracam się z prośbą o udostępnienie zdjęć z góry dziękuję .

Klaudiusz w poście #1075 masz to, co Cię interesowało. Link poniżej.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19964-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/?p=267848

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.