Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Condens GC9000iW


pazurok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam piec Condens GC9000iW i ogrzewanie kaloryferami aluminowymi, które nawet przy temperaturze pieca 55 st. C są ciepłe tylko w połowie, druga połowa jest albo letnia albo zimna.

Czy mogę wspomóc pompkę w tym piecu drugą zewnętrzną żeby był większy przepływ wody? Planuje dać ją na przyjściu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie termostaty na grzejnikach na max. To  się dzieje nawet przy niskich temperaturach, sprawdzałem to w zeszły sezonie.

Teraz np. przy temperaturze kotła 45 st. C, temperatura powrotu jest zaledwie 36 st. C i taka temperatura ma dolna połowa grzejnika.

Kolega na wprawdzie piec zasypowy ale kaloryfery aluminiowe jak ja i tam u niego temperatura powrotu jest tylko o max 4 st. 

mniejsza niż zasilania. Mi się wydaje że pompka w piecu po prostu nie daje rady, mimo ze mam nastawioną na 100% działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pojęcia grzejnik o zmniejszonym oporze, mam wszystkie podłączone takimi samymi średnicami rur,

jedyna różnica to ilość żeberek między kaloryferami. W łazience kaloryfer pod oknem i wiszący ale on grzeje dobrze na całej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadacza instalacji grzewczej powinno się liczyć tylko to czy w domu ( pomieszczeniach) jest ciepło wg jego wymogów.

dla kotła kondensacyjnego różnica między zasilaniem a powrotem powinna być jak największa - czyli  masz prawidłowo, więc nie rozumiem o co tobie chodzi?

Można się pobawić nastawami wstępnymi na zaworach grzejnikowych, ale to już wyższa jazda.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie również że na sprawność wymiany ciepła ma wpływ prędkość przepływu medium. jesli więc pompa goni na 100% to i wymiana ciepła z pomieszczeniami następuje w większym stopniu. efektem będzie niższa temperatura wody powracającej do kotła z układu. to normalne prawo fizyczne i nie da się go oszukać. Kaloryfer będzie cały ciepły jak będzie niewielki przepływ np na skutek skręconego zaworu powrotnego lub jakiejś zwężki która zwiększa opór przepływu na tym odcinku instalacji. sugeruję nie zawracać sobie głowy tym jaka część kaloryfera jest ciepła tylko czy w domu panuje komfort termiczny. Problemem by było gdyby nie dół kaloryfera był zimny tylko kilka żeberek co mogłoby świadczyć o zapowietrzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby wszyscy mają rację ale wydaje mi się że jeżeli do danego pokoju dobiera się ilość żeberek na na metr kwadratowy.

a potem okazuje się, że dolna połowa kaloryferów jest zimna albo letnia to to jest bezsens.

Bardziej chodziło mi o czy mogę drugą pompkę podłączyć do tej w piecu i czy to nie będzie się "gryźć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobiera się ale dla temp zewnętrznych -20C! a nie dla około 0C.

Dodanie drugiej pompy wprost do kotła całkowicie zaburzy jego pracę i jest niedozwolone.

Wracając do tych pół zimnych / letnich grzejników - przecież to dobry objaw i kolega powinien się cieszyć z takiej sytuacji a szukać dziury w całym.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak dobry objaw jak pół grzejnika nie grzeje, miałem kiedyś stary piec i kaloryfery żeliwne i jak

pół grzejnika nie grzało to się odpowietrzało i  grzał cały grzejnik, nieważne czy temperatura na piecu była 30 czy 55 st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji. Google wyjaśni Ci dlaczego.

Chyba, że po zdjęciu głowic i ustawieniu dosyć wysokiej temp. czynnika (np. na 75'C) nadal grzejnik nie będzie cały gorący - wtedy to oznacza albo za mały przepływ, albo brak mocy.

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat, chodziło mi raczej o drugą pompkę, ale jak kolega sambor stwierdził ze jest to niedozwolone to będę będę się

tego trzymał i szukał innego rozwiązania.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i chęć udzielenia pomocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.