Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem Bosch Condens GC9000iW + CW400


Om3K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie grzejesz podłogówki, to nie grzejesz grzejników?

 

Jak powyżej 5stC na dwórze to bym zmieniał punkt początkowy, raczej w dół, jak nie będzie za zimno. Jak będzie za zimno, to w górę.

 

Max temperatury bym nie ruszał.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Wydaje mi się, że jest coś źle podłączone bo w mieszaczu są 2 pompki i są zależne od siebie tzn. że albo chodzą obie albo żadna. Nie ma takiej sytuacji, że jedna działa, a druga nie.  Nie znam się na tym więc nie wiem czy tak powinno być czy da się podpiąć to inaczej aby były niezależne od siebie. A te pompki uruchamia Tech. 

Dlatego na chwilę obecną, aby pompki ciągle pracowały to obniżyłem temperatura zadaną w sterowniku Tech na 28 stopni i jak w salonie było na termostacie np 22.5 ustawione to cały czas pompki pracowały z 5 % otwartym zaworem, ale jak dziś cały dzień miałem słońce w oknach to temperatura w domu wskoczyła na 24 stopnie i pompki się wyłączyły. 

Dopiero po obniżeniu temperatury w domu wszystko ruszyło z powrotem.

Jeżeli powinny być niezależne to jutro dzwonię do osoby która to podpinała. 

Możesz napisać jak powinno to działać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że masz dwa obwody: podlogowke i grzejniki, mają różne temperatury pracy.

Moim zdaniem powinny być niezależne.


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie znam, dlatego pytam. Zadzwonię jutro do osoby, która mi to wszystko montowała. 

Ogólnie to wydaje mi się, że obwody mam 2. Jeden na podłogówkę, a drugi na grzejniki, tylko zauważyłem, że kable od jednej i drugiej pompki są połączone przez kostkę i dalej idą jednym kablem zasilającym i sterującym do Techa-listwy L-8, a nie tego nad mieszaczem(tak mi się wydaję bo dalej kabel jest pod płytkami i nie widzę go) więc dlatego zauważyłem, że pompki działają obie albo żadna.

Dokładnie jest to tak jak na zdjęciu.

Generalnie to, aby pompki działały cały czas to wystarczy, że zmniejszę temperaturę zadaną na sterowniku(tym nad mieszaczem) więc wolniej będzie grzała. Temperaturę mam stałą ustawioną w domu i jeżeli podniosę temperaturę na termostacie w korytarzu gdzie są drzwi wejściowe to tam raczej nigdy nie osiągnie większej temperatury niż ustawię. 

Przynajmniej to wszystko działało dopóki nie ustawiłem mniejszej temperatury na termostacie w korytarzu i nie było takiego słońca jak dziś.83429076_795161390989583_9212100032625377280_n.thumb.jpg.2a854d3b3c1f92414d1eba46795804c3.jpg82178640_1387211751459161_5221155131998863360_n.thumb.jpg.ad3953750696bf758cc91530893ba140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cały czas jestem na etapie obniżania krzywej, przy parametrach, które mi podałeś czyli:

Temp minimalna -20 

krzywa z punktem poczatkowym 25-75(jestem obecnie na krzywej 25-54 i nie odczuwam zimna w domu)

Interwał temp 6K

Interwał czasu 20 min - zmieniłem go na 30 min

wpływ pomieszczenia 0

Od momentu kiedy wprowadziłem te dane (9 dni) zauważyłem, że piec się załącza 51-57 razy na dobę, lecz po dłuższej obserwacji zauważyłem, że jeśli piec osiąga zadaną temperaturę np. 40 stopni to w momencie kiedy temperatura powrotu jest ok 37 stopni to piec się wyłącza po czym w momencie kiedy temperatura powrotu spadnie o 6K(interwał temperatury) to piec się znów włącza. 

Moje pytanie: Dlaczego nie ma tego przestoju(Interwał czasu) między każdym ON/OFF? Czy trzeba go gdzieś aktywować czy dlaczego on nie działa skoro jest ustawiony na 30 min?

Np. 54 włączenia na 24 godziny to 2,25 włączenia/h, co przy ustawionym Interwale czasu 30 min jest nie możliwe, chyba że ja coś źle rozumiem. 

Dobrze rozumiem, że interwał czasu to okres przestoju pieca miedzy każdym cyklem załączenia się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w Diagnostyce pozycji 'Temperatura zadana kotla' i 'Temperatura rzeczywista kotla'?

Czy nie jest tak, że gdy Rzeczywista przekracza Zadaną o 6 stC, to piec się wyłącza?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jest jak napisałeś.

Jeżeli zadana jest np 40 stopni to piec grzeje przez kilka minut(wczoraj było coś około 7-8 minut) po czym temperatura wody powrotnej doszła mniej więcej do 37-38 stopni i piec się wyłączył. Zadana była cały czas 40 stopni, piec nie działał więc temperatura rzeczywista też spadała i w momencie kiedy spadła o 6 stopni(chyba to ten interwał temperatury bo jest 6K) czyli do 34 stopni to piec się znów włączył(trwało to ok 10 min) więc dlaczego nie było tego przestoju (interwał czasu) skoro ustawiony miałem 30 min ?

Dodam jeszcze, że w pewnych momentach było tak, że piec się nie włączał przez dłuższy czas i temperatura zadana była np 38 stopni a rzeczywista 26 więc chciałbym się dowiedzieć co ma na to wpływ, że raz się włączy pon spadku o 6 stopni a raz nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga: u mnie jest tak, że każde podgrzanie cwu to 2 starty pieca (na początku i na końcu). Musisz to odjąć od swoich wyliczeń, jak coś na co nie masz wpływu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście mam tak samo jak ty, że przy podgrzaniu CWU liczy 2 starty, nie mam pojęcia dlaczego. 
Zastanawiam się jeszcze tylko dlaczego piec się włącza, jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest wyższa niż ustawiona. Czy może być za to odpowiedzialny sterownik pogodowy bo temperatura na zewnątrz się zmienia  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadnej blokady żeby piec się nie włączył, jeżeli temperatura w pokoju jest wyższa niż na sterowniku. Po pierwsze może trzeba podgrzać inny pokój, bo ktoś otworzył okno. Po drugie, piec powinien po prostu dać niższa temperaturę w obiegu w tym pokoju (zakłada się że sterownik steruję temperatura w tym pokoju bezpośrednio, tzn np wszystkie termostaty są otwarte na Maxa, podlogowka sterowana jest przez układ podłączony do tego sterownika).



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie pracy pompy CO.

Jaka jest różnica pomiędzy trybem załączenia pompy: Oszczędzanie energii, a żądaniem ciepła?

Nie ma nic wyjaśnione na ten temat w instrukcji, a zauważyłem, że mimo tego, iż mam ustawione na -żądanie ciepła to pompa i tak pracuje cały czas przez 24 h nawet jeżeli piec jest wyłączony na mniej więcej 60% przy CO i 82% przy CWU

Coś mi świta, że gdzieś wyczytałem, że jak sterowanie jest za pomocą pogodówki to pompa chodzi cały czas, prawda to ?

Bo jak tak to w tym przypadku ustawienie wybiegu pompy nie ma żadnego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tą krzywa grzania którą ustawiasz, w Twoim przypadku ( tak mi się wydaje) jest dla całego układu. Oddzielne ustawienie powinno być dla każdego obiegu. Grzejniki chodzą na innej krzywej niż podlogowka.  Potrzebują zupełnie innych parametrów ( no chyba, że masz grzejniki odpowiednio zwymiarowane). Nie szalej za dużo z obniżeniem pkt końcowego, bo jak przyjdą mrozy, to możesz zmarznąć, jeżeli kręcisz pkt końcowym przy temp zewnętrznych gdy jest okolica 0* . Przy podłogowym pompa powinna chodzić stałe, za regulację temp w obiegu odpowiada zawór 3d. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, od wczoraj użytkuje ten sam piec i mam pytanie... 

 

czy jak ustawiasz np temperaturę wody w zasobniku na CW400 to synchronizuje się ona z tym wyświetlaczem od razu?

Bo u mnie jakby to nie działało... i nie wiem czy mam w dwóch miejscach ustawiać czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.