Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowice termostatyczne Tuya


Emil85

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem głowice termostatyczne Tuya Zigbee Wifi, ale zawór w moich kaloryferach Purmo uniemożliwia ich instalację.

Jaki adapter powinienem zastosować, aby zamontować prawidłowo nowe głowice?

Załączam zdjęcie głowicy oraz zdjęcie zaworu w moim kaloryferze.

Z góry dziękuję za pomoc, bo nikt nie jest w stanie na razie odpowiedzieć jasno na to pytanie.

Tuya.JPG

Zawór.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się do tematu, żeby nie tworzyć niepotrzebnych bytów...

Czy ktoś używa tych głowic (Tuya HY368 Zigbee)? Bo nie do końca podoba mi się działanie. Chodzi mi o stopień otwierania/zamykania zaworu - przykładowo temperatura rzeczywista w pomieszczeniu jest o 4° niższa niż ustawiona, a głowica otwiera się na 15% (przy takim stopniu otwarcia grzejnik pozostaje zimny). Podobnie w drugą stronę - w pomieszczeniu 3-4° cieplej niż ma być, a głowica jeszcze przez godzinę otwarta na 35%... i grzejnik grzeje bez sensu. Jak dla mnie, jeżeli jest spora różnica między temp. rzeczywistą a ustawioną to głowica powinna od razu zamykać lub otwierać zawór do oporu (czyli na 0 lub 100%).

Może ktoś coś wie na temat możliwości regulacji/korekty takich parametrów (software), bo oczywiście w instrukcji to nie ma w zasadzie nic na żaden temat.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam. JBr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem 1 szt z chin na próbe (+bramka). Chciałem sprawdzić jak będzie działać i wtedy ewentualnie domówić resztę. Ale widze że na sukces nie mam się co nastawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że trzeba coś zmienic by ustalic temperatury rzeczywista raczej temp pomieszczenia a koło grzejnika . Mam dwa rodzaje elektronicznych glowic i w nich jest taka opcja , nie podam teraz ale jest . Mozna sobie ustawic tez np 23 a realną mieć w pomieszczeniu np 21 . To też normalne że im dalej od grzejnika tym zimniej będzie . Ogólnie z moich tanich badziewi jestem zadowolony . Ba nawet jedna jest lidlowska z Bluetooth .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie liczyłem na tą tuye, bo mam z tego żarówki rgb, kontrolery led, czy kontrolery gniazdek - i jestem z ich pracy i ustawień mega zadowolony

Przyjdzie, będziemy kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Głowica Lidlowa, to największy szajs programistyczny jaki można było wypuścić. Działanie jej też woła o pomstę do nieba przy wysokiej wilgotności.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nais-net napisał:

Sprzedajemy ten model głowic i aby prawidłowo otwierały i zamykały zawór należy przeprowadzić korektę temperatury jeśli jest ona rozbieżna z tą którą mamy. W aplikacji i w samej głowicy można to ustawić.

Ale to nie jest kwestia nieprecyzyjnego wskazania temperatury... Chodzi o sposób działania i zamykanie/otwieranie zaworu stopniowo i z gigantycznym opóźnieniem... Bo skoro jest ustawiona oczekiwana temperatura w pomieszczeniu np. 15° a rzeczywista (mierzona przez czujnik głowicy) wynosi 20°, to po cholerę głowica jeszcze przez 30-40 minut trzyma otwarty zawór??? I podobnie - w drugą stronę: w pomieszczeniu jest 5° zimniej niż ma ustawione, a głowica z pełnym otwarciem zaworu czeka 30 minut...

Edytowane przez JBr
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JBr

to można zaplanować godziny zmian temperatury z przesunięciem godzinnym i to działa lux

faktycznie korekte temperatury robiłem na -2

działało świetnie przez tydzień czy dwa, teraz mam problem z pracą siłownika, jakby się "rozkalibrował" otwarcie zaworu następuje dopiero przy 40% na siłowniku, poniżej tego mam cały czs grzejnik zimny.  Nie mam zielonego pojęcia jak przeprowadzić ponownie kalibracje a sposób na fabryczny reset nie działa @nais-net - pomożesz?

jeszcze taki pomysł do @JBr

spróbuj w zaawansowanych opcjach zmienić tryb pracy z PID na ON/OFF - może wtedy będzie działać tak jak ty chcesz - otwierać i zamykać szybko do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych opcji kalibracji ani wzmianki w instrukcji nawet nie widziałem. Od markowych głowic ten chiński wynalazek dzielą lata rozwoju, a wcale tak mało nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KarolBl napisał:

to można zaplanować godziny zmian temperatury z przesunięciem godzinnym i to działa lux

No jakoś tak sobie radzę, ale nie jest to komfortowe rozwiązanie (nie określił bym tego jako "lux" :-) )
Powiem tak - jakoś tam działa, na tyle, że nie chciało mi się oddawać tej kupionej, ale kupno kolejnych głowic chwilowo wywietrzało mi z głowy

2 godziny temu, KarolBl napisał:

spróbuj w zaawansowanych opcjach zmienić tryb pracy z PID na ON/OFF - może wtedy będzie działać tak jak ty chcesz - otwierać i zamykać szybko do oporu

Nie za bardzo mogę znaleźć, gdzie to można zmienić... W aplikacji nie widzę... Bezpośrednio z panelu głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JBr napisał:

Nie za bardzo mogę znaleźć, gdzie to można zmienić... W aplikacji nie widzę... Bezpośrednio z panelu głowicy?

nie, trzeba przemęczyć z panelu głowicy

zobacz do tej kartki a3 instrukcji co dostałes z głowicą

advanced options (ta tabelka) i chyba przedostatnia funkcja (przed resetem)

 

20 minut temu, Gonzo19 napisał:

a ja mam zwykłe termostatyczne cieczowe grundfossa. Przykręciłem, ustawiłem i zapomniałem. żadnych obniżeń, aplikacji, wifi, blututów i innych. tanio i jest LUX i wszyscy w domu zadowoleni.

ok, fakt, zwykłe najpłynniej utrzymują temperaturę, ale jednak nie ustawisz na nich że np

całą noc chce mieć 18, między 5:30 a 7:30 podnieś do 20 żeby się przyjemnie z łóżka wstawało, potem do 15 nas nie ma w domu to niech będzie 18, po piętnastej zrób 19, jak się kładziemy wieczorem żeby było przyjemnie w godzinach 21:30-23:30 trzymaj 20 stopni i potem daj 18 i tak w koło macieju

na weekend ustawiasz osobno, będziesz szybciej z pracy? nie ma problemu, przed wyjazdem przez neta przestawisz głowicę

 

Plan jest bardzo dobry tylko wykonanie chińskie

1. algorytm odpowiedzialny za "PID" głowicy

2. w obudowie nie ma otworów wentylacyjnych przez co nie jest w stanie precyzyjnie i szybko reagować na zmiany temperatury powietrza w pomieszczeniu

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KarolBl napisał:

ale jednak nie ustawisz na nich że np

całą noc chce mieć 18,

chcesz mnie zamrozić? 23-24 to dla mnie optymalna, no ale to kwestia gustu.  zresztą nawet jak zdjąłem w sypialni grzejniki, to i tak było tam strasznie zimno, całe 21,5stopnia.

28 minut temu, KarolBl napisał:

całą noc chce mieć 18, między 5:30 a 7:30 podnieś do 20 żeby się przyjemnie z łóżka wstawało, potem do 15 nas nie ma w domu to niech będzie 18, po piętnastej zrób 19, jak się kładziemy wieczorem żeby było przyjemnie w godzinach 21:30-23:30 trzymaj 20 stopni i potem daj 18 i tak w koło macieju

u mnie fizycznie niemożliwe. mam co prawda małą akumulację budynku, ale takie wahania temperatury fizycznie nieosiągalne. w dzień do 15???????  to chyba na tydzień musiałbym wyłączyć ogrzewanie. Na dole mam podłogówkę, to ona sama w sobie stygnie ponad 6h.

32 minuty temu, KarolBl napisał:

na weekend ustawiasz osobno, będziesz szybciej z pracy? nie ma problemu, przed wyjazdem przez neta przestawisz głowicę

Weekend, szybciej-później z pracy ? nie ma problemu, nawet nie muszę się zastanawiać a i tak mam szybciej ustawione niż Ty przez neta. Po prostu nic nie robie.

Zużycie energii? na pewno nie większe.

 

zastanówcie się, czy jest sens stosowania takich głowic. U mnie pomimo głowic i tak jest sterowanie pogodowe. Dałem je tylko po to, bo różne pomieszczenia różnie się nagrzewały, a chodziło mi o to, aby wszędzie była jednakowa temperatura, oprócz łazienek, gdzie jest pewnie ze 26stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gonzo19 napisał:

w dzień do 15???????

do piętnastej a nie do piętnastu stopni

to była sypialnia, gdzie w zależności od pory dnia chce mieć od 18 do 20 stopni. dom mam nieocieplony wiec temp w pomieszczeniach szybko spada

nie chodzi o oszczędności tylko o temp którą lubie, najlepiej mi się śpi przy 18 stopniach i tyle, a nawet w salonie nigdy nie ustawiam na więcej niż 21 stopni bo nie lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

te głowice to straszne g.... "Algorytm" PID przegrzewa (jak u Ciebie), a przełączenie na niby prosty tryb ON/OFF i tak powoduje sterowanie otwarciem, tyle tylko, że z krokiem 25%. Jako tako działało mi po ostawieniu offsetu temperatury (dopasowanie do rzeczywistej) i po obniżeniu zadanej o 1 stopień. Jednak po osiągnięciu temperatury zadanej i tak nigdy się całkowicie nie zamykał - stanie się to zdaje się po przekroczeniu temp. o 1,5 st.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te głowice mają opcję kalibrowania do zaworu?

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widocznie taki ich "algorytm" działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.