Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TECH ST 2801 - ustawienia.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam uczyć się tego sterownika i mam pytanie:

- co oznacza obniżenie EKO?

- czy obniżenie temp. zdanej można ustawić w jakimś przedziale czasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję ten sterownik niecały tydzień i też dopiero uczę się jak go ustawiać. Z tego co wywnioskowałem, to obniżenie EKO powinno powodować, że po osiągnięciu temperatury zadanej pomieszczenia, kocioł nie wyłącza się, tylko ma zniżać temperaturę do ustawionej w "Obniżenie temp. zadanej pokoju", czyli powinien modulować. Niestety ale u mnie jakoś to nie chce za bardzo działać, bo i tak kocioł wyłącza się po osiągnięciu temperatury pomieszczenia. 

Co do drugiego pytania, to można ustawić w tygodniówce, tak żeby poza  przedziałami czasowymi  dla temperatury zadanej, sterownik działał w ustawieniu dla "Obniżenie temp. zadanej pokoju". Warunek to w ustawieniu "Redukcja ogrzewania" zaznaczyć to co wyżej czyli "Obniżenie EKO". Jak zaznaczysz tę drugą opcję czyli ON/OFF to kocioł w tych godzinach wogóle będzie wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moduluje, tylko jak musi zejść z temp. a teraz jest jeszcze dość ciepło to się wyłacza, aby tą temp. obniżoną osiągnąć. 

Termostat pokojowy masz wyłączony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w sumie tak samo działa, bo rzeczywiście jest na razie dosyć ciepło i ciężko zejść do tej temperatury obniżonej, więc wcześniej zdąży wyłączyć się.

Tak, temostat pokojowy wyłączyłem w ustawieniach i działa teraz tylko na pogodówce. Jak miałem włączony termostat pokojowy to mi wyłączał kocioł od razu po osiągnięciu 22C (albo miałem coś źle ustawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o przebija co najwyżej 0,1-0,2C i też kocioł wyłącza - mam histerezę mam ustawioną na 0,2C, więc może tak musi być. Może u siebie masz histerezę 0,5 i dlatego tyle przebija i wyłącza kocioł.

Zresztą ta histereza jakoś dziwnie działa. Otóż jak mam ustawioną temperaturę zadaną CO na 22,2C, to kocioł nagrzewa odpowiednio do 22,4,C a następnie wyłącza się kocioł. Z kolei ponowne załączenie kotła następuje już przy spadku temperatury do 22,1C, a więc ta histereza 0,2 nie bardzo działa w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu teraz działanie bez termostatu, żeby obniżał temp. po osiągnięciu zadanej. 

Zobaczymy co będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wyłączony termostat, ale w sumie i tak po przekroczeniu temperatury o ustawioną histerezę (mam na 0,2C) kocioł wyłącza się. W sumie to chyba dobrze, bo gorzej jakby dalej grzał i przegrzewał. Na grzejniki obecnie pogodówka puszcza mi z kotła wodę w granicach 33-36C..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie mam nie tyle o ustawienia, co o działanie sterownika. Jeśli macie sterownik w wersji WiFi, to czy często zdarzają się wam przerwy w komunikacji on-line ze sterownikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam cały czas dobre podłączenie i nic nie przerywa. Odkąd jest podpięty sterownik, jeszcze nie zdarzyło mi się żeby na telefonie nie było podglądu. Jeszcze mam do tego sterownika ten mały czujnik bezprzewodowy pokojowy i też komunikacja odbywa się bez problemu i to przez dwa stropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś jest nie tak...

Większą część czasu działa dobrze, ale zdarzają się przerwy trwające od kilku do kilkudziesięciu minut. W tym czasie dane albo się nie odsiwieżają, albo jest komunikat że sterownik nie ma połączenia z internetem, choć sygnał sieci mam 100% i internet działa, bo inne urządzenia też korzystaja z internetu.

Widać to też analizując wykres, gdzie niektóre punkty czasowe oddalone o kilkadzieisąt minut połączone są prostą kreską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że nie rozumiem zasady działania tego sterownika.

A już opcja "Wpływ czujnika pomieszczenia" niby w instrukcji jest prosta, a u mnie nie działa.

Edytowane przez tommyp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommyp2 u mnie działa "Wpływ czujnika pomieszczenia" co obserwuje przy mocnym przewietrzeniu domu, jak temperatura mi spadnie o np. 1C. Wówczas jak kocioł normalnie puszcza 40C na grzejniki, to przy takim dużym spadku potrafi podwyższyć temperaturę CO do 43-45, żeby szybciej dogrzać dom do ustawionej temperatury zadanej pomieszczeń.

Inna sprawa że wtedy kocioł pracuje na mocy 30-50%, a nie jak to robi przez większość czasu na 2% (czyli na minimum).

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wpływ czujnika pomieszczenia" - włączony -  histereza ustawiona na 1. Jak ustawiłem raz na próbę histerezę na 5, to po pół godzinie  z temperatury 21,5C dogrzało cały dom do 22,5C. Jak domyślasz się wówczas zużycie bardzo wzrasta (praktycznie tak jakbyś w tym czasie bojler podgrzewał - temperatura na grzejniki 55-60C poszła). Tak więc nie polecam ustawiać więcej niż 2, bo owszem szybko dogrzeje ale za to dużym kosztem zużycia gazu. Na 1 delikatnie podpija temperaturę.

"Różnica temperatury pomieszczenia" - ustawione na 0,5C

"Zmiana temperatury zadanej " - ustawione na 2C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam tylko podłogówke, ale jak zmieniam wpływ, to w temp. nic się nie zmienia? 

Edytowane przez tommyp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko grzejniki, cieżko mi powiedzieć dlaczego przy podłogówce nie chce ci działać. Może spróbuj przewietrzyć pomieszczenie, gdzie masz czujnik pokojowy, tak żeby temperatura w pomieszczeniu spadła o 2-3C i wówczas obserwuj czy kocioł podbije temperaturę. Ja przed chwilą przewietrzylem dom i od razu po spadku temperatury pokojowej, kocioł zaczął puszczać na grzejniki 45C. Jak tylko temperatura pokojowa zacznie wzrastać i zbliżać się do zadanej (mam ustawione na 22,5C), to kocioł stopniowo zacznie zmniejszać temperaturę i gdy brakuje 0,2C do ustawionej pokojowej, to już kocioł idzie cały czas na mocy minimalnej i puszcza tak jak dzisiaj około 39-40C.

Ps. W kotle też mam przełączone na tryb podłogowy, żeby można było zejść z temperaturą poniżej 40C, tak więc u ciebie powinno działać tak samo, jak opisałem powyżej. 

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na sztywno. Kocioł chodzi cały czas na pogodówce, więc temperatura kotła dostosowuje się do tej jaka jest na zewnątrz.

Dodatkowo w ustawieniu "Termostat pokojowy" - ustawienie wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tu.

W obecnej chwili jestem na etapie wygrzewania posadzki więc grzeję niską temperaturą kotła ograniczoną do 25C. Podłoga już się nieco nagrzała więc regulator ST-2801 zaczął modulować. Mam go tak ustawionego by piec się nie wyłączał.

Na regulatorze pokazuje mi, że grzeję z mocą 3%. Zastanawiam się jak to odczytać skoro moc kotła wynosi 2.8-20kw. Czego te 3% dotyczą? 

 

109AFDFB-1762-4B4C-A7AE-B858B24A9D8B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.