Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TECH ST 2801 - ustawienia.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Niestety musiałem się posiłkować ściągnięciem instrukcji. Poniżej cytat.

Stała temperatura – Zaznaczając tę opcję użytkownik wybiera regulację temperatury zadanej kotła bez udziału czujnika zewnętrznego. Użytkownik ustawia konkretną temperaturę zadaną na kotle. Dodatkowo po załączeniu funkcji termostatu kocioł będzie wygaszany po osiągnięciu temperatury zadanej pomieszczenia (przy wyłączonej funkcji termostatu osiągnięcie temperatury pomieszczenia spowoduje obniżenie temperatury zadanej na kotle). 

Dalej twierdzę że sterownik działa prawidłowo.

przy wyłączonej funkcji termostatu osiągnięcie temperatury pomieszczenia spowoduje obniżenie temperatury zadanej na kotle).  A tu właśnie opisana funkcja która nie jak się ma do tego co jest w rzeczywistości. Napisałem co następuje. W cale nie ma zjawiska zmniejszania temperatury CO. Utrzymuje się na takim parametrze jak zostanie zadana. I kocioł przebija temperature pomieszczenia. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony parametr "różnica temperatur pokoju"?

Jak masz ustawiony parametr "zmiana zadanej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Jak masz ustawiony parametr "różnica temperatur pokoju"?

Jak masz ustawiony parametr "zmiana zadanej"?

Przy wyborze stałej temperatury CO i wyłączeniu termostatu pokojowego. Nie ma tam żadnej innej dodatkowej funkcji do zaznaczenia. Owe parametry występują tylko przy regulacji pogodowej. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić te parametry. Może się odnoszą do jednego i drugiego ustawienia.

Przykład: Różnica temperatur pokoju 0,5°C Zmiana zadanej 1°C Temperatura zadana kotła 50°C Temperatura zadana regulatora pokojowego 23°C

Przypadek 1 : Jeżeli temperatura pokojowa wzrośnie do 23,5°C (o 0,5°C powyżej temperatury zadanej pokoju) to temperatura zadana na kotle zmniejszy się do 49°C (o 1°C).

Przypadek 2 : Jeżeli temperatura pokojowa spadnie do 22°C (o 1°C poniżej temperatury zadanej pokoju) to temperatura zadana kotła wzrośnie do 52°C (o 2°C). 

U mnie te parametry odnoszą się do obu ustawień. Z tym że ja mam listwę i sterownik zaworu. Jak wszystkie pomieszczenia są dogrzane, to wyłącza kocioł. Jak temperatura CO osiągnie zadaną, to kocioł sam obniża temperaturę. Nie mam podłączenia OT, tylko ON/OFF.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Spróbuj zmienić te parametry. Może się odnoszą do jednego i drugiego ustawienia.

Przykład: Różnica temperatur pokoju 0,5°C Zmiana zadanej 1°C Temperatura zadana kotła 50°C Temperatura zadana regulatora pokojowego 23°C

Przypadek 1 : Jeżeli temperatura pokojowa wzrośnie do 23,5°C (o 0,5°C powyżej temperatury zadanej pokoju) to temperatura zadana na kotle zmniejszy się do 49°C (o 1°C).

Przypadek 2 : Jeżeli temperatura pokojowa spadnie do 22°C (o 1°C poniżej temperatury zadanej pokoju) to temperatura zadana kotła wzrośnie do 52°C (o 2°C). 

W/w przez Ciebie funkcje dotyczą tylko i wyłącznie regulacji pogodowej. Nie ma ich w zakładkach dla regulacji stało temperaturowej. Dlatego właśnie zadałem tutaj pytanie myślałem że ktoś odniesie się do tego co mówi instrukcją producenta i wytłumaczy dlaczego jest inaczej niż piszą ewentualnie może mój regulator jest uszkodzony. Lub może algorytm Viessmann blokuje ten regulator. Śmiem twierdzić że za tą kasę ten sterownik nie jest tak bardzo intuicyjnym jak to pisze wszystko w instrukcji. Dzięki za chęć pomocy chyba z rana wykonam telefon do tech'a i zobaczę co oni mi powiedzą. Z drugiej strony już sam nie wiem jakiego opentherm'a mógłbym użyć który zacznie modulować wodą grzewczą. Bo większość tych termostatów działa na zasadzie on/off. Czy znasz regulatory tego typu? Jakiejś renomowanej firmy? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie działają na podobnej zasadzie. Masz jeszcze opcję z Vitotroll. To jest dedykowany sterownik od Viessmanna. Z tym że on działa tak samo jak TECH. Zadzwoń do TECHa. Wydaje mi się, że jest błąd w instrukcji.

Jak zadają dla kotła temperaturę 45* to powinien taką trzymać, a jak zadaję temperaturę pomieszczenia, to po osiągnięciu zadanej powinien się kocioł wyłączyć.

Nie zmienia to faktu, że u mnie kocioł zmniejsza moc grzania, ale stara się utrzymać stałą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Wszystkie działają na podobnej zasadzie. Masz jeszcze opcję z Vitotroll. To jest dedykowany sterownik od Viessmanna. Z tym że on działa tak samo jak TECH. Zadzwoń do TECHa. Wydaje mi się, że jest błąd w instrukcji.

Jak zadają dla kotła temperaturę 45* to powinien taką trzymać, a jak zadaję temperaturę pomieszczenia, to po osiągnięciu zadanej powinien się kocioł wyłączyć.

Nie zmienia to faktu, że u mnie kocioł zmniejsza moc grzania, ale stara się utrzymać stałą temperaturę.

Chciałem zastosować vitotrola ale zbyt problematyczne jest dla mnie teraz ciągnięcie przewodów w domu. Z instrukcji tech'a na moją logikę powinno następować to co napisałem a nawet sami to piszę czyli przy osiągnięciu temperatury pokoju powinna się zmniejszyć temperatura wody grzewczej a tak się nie dzieje. Co do twojej odpowiedzi, tak kocioł wygasza się jeśli się włączy funkcje termostatu, ale to bez sensu bo zaczyna robić się to samo co w przypadku zwykłego sterownika on/off. Dla mnie to nie jest ekonomia bo startuje z dużą mocą gdzie pracując np godzinę na malej mocy tu podczas startu zużyje to w 30 minut. Sterowniki opentherm powinny działać właśnie na takiej zasadzie gdzie nie następuje wygaszenie kotła a zmniejszenie temperatury wody grzewczej. Będę kontaktował się z serwisem zobaczę co oni mi powiedzą.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sterowania pogodowego ?

Ja swego czasu też z tego nie korzystałem, a teraz jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

A próbowałeś sterowania pogodowego ?

Ja swego czasu też z tego nie korzystałem, a teraz jestem zadowolony.

Tak właśnie jadę na ustawieniu pogodowym jest najbardziej sensowne. Dziwne jest to, że serwis tech'a nie potrafi się odnieść co do ich produktu i zapisu w instrukcji twierdzą, że to musi działać skoro jest tak napisane i taka była rozmowa. Chyba pan obsługujący nie był w stanie wytłumaczyć jak to powinno się odbywać. A już myślałem że znalazłem sensowny opentherm który za te pieniądze spełni swoje funkcje. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wycofać z wcześniejszych wpisów. Masz rację. Sterownik powinien automatycznie dobierać moc kotła. W takim przypadku chyba sterownik będzie do reklamacji. Znalazłem fajny opis jak ma to działać. Tylko się nie śmiać do kogo prowadzi link. 🙂 

https://www.techsterowniki.pl/blog/czym-sa-i-jak-dzialaja-regulatory-do-kotlow-gazowych-z-komunikacja-opentherm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze miałem właśnie kiedyś Honeywell t6r i wyglądało to właśnie tak że zamiast gasić kocioł to zmniejszał moc i jednocześnie temperaturę wody grzewczej ale przeklamywal z temperaturą. I właśnie polakomiłem się na techa'a. Szczerze za taką kasę myślałem że będzie to działać bez zająknięcia a tu bubel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj to. Nie miałem problemu z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Włącz termostat pokojowy. Teraz temperatura pomieszczenia nie ma wpływu na temperaturę kotła. Po włączeniu termostatu pojawiają się nowe pozycje w menu\obieg grzewczy\rodzaj regulacji\ustawienia\ tj. redukcja ogrzewania gdzie możemy wybrać albo opcję on/of albo Obniżenie. Sterownik mam jeden dzień i jest środek lata więc testować nie zamierzam ale podejrzewam że trzeba wybrać opcję włączenia termostatu i następnie wybrać żeby po przekroczeniu nie działał poprzez wyłączanie ale poprzez Obniżanie - oczywiście to tylko pomysł a nawet jak by to zadziałało to instrukcja ewidentnie wprowadza w błąd i jest niekompetna. Super by było mieć możliwość sterowania poziomem redukcji temperatury na piecu w funkcji różnicy między temperaturą zadaną i faktyczną w pomieszczeniu przy wybranym sposobie regulacji "Stała temperatura"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem w tym wątku zapytać o jedną rzecz. Czy istnieje możliwość zmiany czasu pracy pompy po osiągnięciu temperatury zadanej? fabrycznie pisze jest 6 min, ale ponieważ mam nowo wpięty dogrzewacz do CO chciałem wydłużyć czas pracy pompy aby grzałki zdążyły się wychłodzić ( obecnie wywala mi termostat przez to). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym sterowniku chyba jest tylko możliwość ustawienia histerezy temperatury. Pompa pracuje tak długo jak jest zapotrzebowanie na ciepło. Potem pompa powinna się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.