Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 #1 Opublikowano 4 Października 2020 Witam mam dylemat wyboru kotła na pellet wybrałem te, które spalają wszystkie klasy pelletu i mają dobre opinie w rakningach kotłów. Mam dwa typy: 1. Rakoczy Cortina Pellet 14kW 2. Kostrzewa EEI Compact 12kW (Twin Bio Luxury) Proszę o porade chyba, że są lepsze typowania. Z góry dziękuje za odpowiedź Cytuj
eliks Opublikowano 4 Października 2020 #2 Opublikowano 4 Października 2020 Może mają dobrą prasę, ale czy opinie? Tu bym polemizował. Po ile te kotły? Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 Autor #3 Opublikowano 4 Października 2020 6 minut temu, eliks napisał: Może mają dobrą prasę, ale czy opinie? Tu bym polemizował. Po ile te kotły? Stąd moje pytanie. Bo może ktos taki lub taki ma lub instalował. Kosztuja około 13.000 Cytuj
eliks Opublikowano 4 Października 2020 #4 Opublikowano 4 Października 2020 Do 13k moim zdaniem są dużo lepsze kotły. Np. Slimko, Pellux czy budżetowe Ferroli. Wszystko zależy czego od kotła oczekujesz. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 Autor #5 Opublikowano 4 Października 2020 Głównie, żeby był dobrej konstrukcji i sprawdzony na rynku no i żeby szło palić pelletem każdej klasy. Cytuj
eliks Opublikowano 4 Października 2020 #6 Opublikowano 4 Października 2020 Pellet "każdej klasy" to miecz obusieczny. Generalnie pellet klasy A1 i A2 spali większość palników z samoczyszczeniem. Poniżej klasy A2 bym nie schodził bo to szkoda kotła, jaki by nie był. 1 Cytuj
Waldemar71 Opublikowano 4 Października 2020 #7 Opublikowano 4 Października 2020 Jam mam kocioł MPM Bio-Pell z palnikiem KIPI który ma super konstrukcję z wymiennikiem pionowym. Kocioł jest bardzo oszczędny i solidnie wykonany oczywiście jeśli chodzi o wnętrze. Szukałem kotła zgazowującego lecz ostatecznie wybrałem kocioł pelletowy i nie żałuje wyboru. Polecam. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 Autor #8 Opublikowano 4 Października 2020 Rozumiem. To jakiego producenta i jaki model piec najlepiej kupić? Taki co już jest sprawdzony na rynku? Cytuj
eliks Opublikowano 4 Października 2020 #9 Opublikowano 4 Października 2020 Poczytaj forum, tematy z pierwszych 2 stron, sam dojdziesz do wniosku co warto kupić. Cytuj
Waldemar71 Opublikowano 4 Października 2020 #10 Opublikowano 4 Października 2020 3 minuty temu, Piotrek20Tg napisał: To jakiego producenta i jaki model piec najlepiej kupić? Wybierając kocioł nie sugerowałem się żadnymi opiniami czy rankingami. Znam się trochę na kotłach i szukałem kotła oszczędnego z dobrym wymiennikiem i sprawdzonym palnikiem. Wszystko to znalazłem w Bio-Pellu który zauroczył mnie potężnym wymiennikiem czyli najważniejszą częścią dobrego kotła. Dodatkowo palnik KIPI to majstersztyk, którego awaria to raczej Twój pech. Cytuj
eliks Opublikowano 4 Października 2020 #11 Opublikowano 4 Października 2020 Dlatego piszę żeby kolega sam wciągnął wnioski. Ty Waldemarze na 4 posty na forum w 4 chwalisz MPMa więc wiarygodności w Tobie zero. 1 2 Cytuj
Waldemar71 Opublikowano 4 Października 2020 #12 Opublikowano 4 Października 2020 (edytowane) A co mam nie chwalić jak jestem zadowolony. A jaka jest wiarygodność Twoja czy innych jak chwalisz inną firmę. Co to cenzura jakaś czy co?. PS. Jeszcze poproszę brata żeby się tu zarejestrował bo też ma MPM DS-a od 3 lat i też jest zadowolony. Edytowane 4 Października 2020 przez Waldemar71 Cytuj
Gość Trener40 Opublikowano 4 Października 2020 #13 Opublikowano 4 Października 2020 Żebyście w samozachwyt nie wpadli Cytuj
papen76 Opublikowano 4 Października 2020 #14 Opublikowano 4 Października 2020 @Piotrek20Tg poszukaj postów kolegi Tomek0407. Ma Lumo BioMax z palnikiem Kipi. Pionowy wymiennik, wziernik do sprawdzania płomienia, niski, ale za to długi. Tylko jak TERAZ sprawdziłem cenę w internecie, to... Coś koło 12.500 za cały komplet. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 Autor #15 Opublikowano 4 Października 2020 (edytowane) 1 godzinę temu, papen76 napisał: @Piotrek20Tg poszukaj postów kolegi Tomek0407. Ma Lumo BioMax z palnikiem Kipi. Pionowy wymiennik, wziernik do sprawdzania płomienia, niski, ale za to długi. Tylko jak TERAZ sprawdziłem cenę w internecie, to... Coś koło 12.500 za cały komplet. Ok. Dziękuje Edytowane 4 Października 2020 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu 1 Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 4 Października 2020 Autor #16 Opublikowano 4 Października 2020 A czy któryś z Panów miał styczność z piecem Rakoczy Cortina Pellet? Lub ktoś miał lub instalował taki? Cytuj
shogunzlasa Opublikowano 4 Października 2020 #17 Opublikowano 4 Października 2020 Lumo BioMax - długi jak lokomotywa, MPM ma 19kW więc bez bufora też ciężko - z resztą jak każdy Kipi. Do tego ciężka pokrywa nad płomieniówkami i upierdliwe czyszczenie (raz do roku) - więc dla starego dziadka odpada, jak człek młody to mu różnicy nie robi. Cytuj
papen76 Opublikowano 4 Października 2020 #18 Opublikowano 4 Października 2020 Każdy kocioł ma bez bufora ciężko. Nie ma znaczenia, jaki palnik siedzi w obudowie. Nawet gazowe mają problem z taktowaniem, jak odbioru nie ma. I pompiarze na to samo narzekają. "Jak żyć panie premierze?". A na poważnie, z własnego doświadczenia, zrób profesjonalne OZC. Ja sobie pluje w brodę, że od tego nie zacząłem wprowadzając się do używanego wcześniej domu. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 5 Października 2020 Autor #19 Opublikowano 5 Października 2020 Dalej mam misz masz w głowie. A który jest najlatwiejszy w czyszczeniu mam na mysli wymiennik? W Rakoczym jest raczka do poruszania i nawet nie ma potrzeby gaszenia. Niby piec Slimko byłby ok ale tam dosc często trzeba wymiennik czyścic. Cytuj
duniamd Opublikowano 5 Października 2020 #20 Opublikowano 5 Października 2020 4 godziny temu, Piotrek20Tg napisał: A który jest najlatwiejszy w czyszczeniu mam na mysli wymiennik? Kocioł pelletowy czyści się bardzo rzadko ze względu na czyste i ekologiczne paliwo. Radzę nie żałować kasy i kupić certyfikowany pellet wtedy czyszczenia będzie mniej. Najlepszy jest wymiennik pionowy ze względu na lepszy odbiór ciepła (efektywniejsze zawirowywacze) oraz wolniejsze zanieczyszczanie ścianek z szufladką na popiół. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 6 Października 2020 Autor #21 Opublikowano 6 Października 2020 Rozumiem i dziękuje za odpowiedz. A Rakoczy Cortina ma wymiennik pionowy? Bo nigdzie nie widze takiej informacji. Cytuj
eliks Opublikowano 6 Października 2020 #22 Opublikowano 6 Października 2020 Z Cortina są problemy, poszukaj na forum. Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 6 Października 2020 Autor #23 Opublikowano 6 Października 2020 No własnic nic nie znalazłem prosze eliks o jakiś link dzięki Cytuj
eliks Opublikowano 6 Października 2020 #24 Opublikowano 6 Października 2020 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26465-rakoczy-cortina-pellet-21kw/#comments Cytuj
Piotrek20Tg Opublikowano 7 Października 2020 Autor #25 Opublikowano 7 Października 2020 Chyba zdecyduje sie na kocioł Biawar Pellux 100 lub 200 bo ma mały bufor. Co Panowie na to jakies opinie? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.