Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet


photomatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Odkąd tu trafiłem pokochałem metodę palenia od góry. Metoda dla mnie idealna. Niestety od miesiąca jestem na wózku i w trybie pilnym muszę zdecydować się na metodę grzania wymagająca mniejszego nakładu pracy. Proszę o pomoc w podjęciu słusznej decyzji. Pierwsza opcja czy jest sens rozważać wogole montaż samego palnika do kotła zasypowego heitztechnik 20kw. Jeśli nie to kocioł na pellet. Tylko który? Może jest wykaz kotłów podobnie jak to było w kwestii przydatności do palenia od góry? Najchętniej gdyby kosztował ok 10k. Obecny smieciuch ma 20kw i nawet dawał radę. Dom z lat 70ych ok 250m2 ocieplony 12cm styropianem. Aaa musi przejść przez 70cm drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że Ferroli Biopellet w wersji Premium spełni wszystkie oczekiwania które sobie założyłeś. W dodatku jest droższy koło 3000zl od samego palnika który za 3 lata i tak musiał byś wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do 10 tyś. to rozsąnym wyborem będzie Ferroli Biopellet tak jak kolega wyżej napisał, tylko na 250m² często trzeba będzie dosypywać pelletu. 

Możesz skorzystać z programu "Czyste powietrze" i wtedy można wziąć Black Stara z dużo większym zbiornikiem na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym ferroli, myślałem, dzwoniłem po okolicy. Więc tak. W sąsiedztwie ferroli brak a tam ponoć skomplikowane podłączenie. Czy zwykły hydraulik sobie z tym poradzi? Lokalnie doradzano mi kotły defro i red. Red niby wykracza po za budżet ale miałbym trochę rabatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest skomplikowane? Czuję gadkę handlowców i majstrów od zaworów czterodrogowych. Od kiedy jest nakaz brania kotłów jakich ma reszta w okolicy? Bo zaraz się zrobi inna gadka, zmienia się koszty, wymiary drzwi to i kotły inne można zaproponować.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, photomatic napisał:

Czytałem o tym ferroli, myślałem, dzwoniłem po okolicy. 

To zadzwoń jeszcze tu Ekoflam 795600045 i poproś do telefonu Pana Przemka , jemu na same słowo ferroli to włosy się jeżą a skóra przybiera kształt rybiej łuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robin60 napisał:

jemu na same słowo ferroli to włosy się jeżą a skóra przybiera kształt rybiej łuski.

To wszystko z powodu ceny Ferroli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  z najwyższej techniki rozwiązań , i jej bezawaryjności. 

Sami się przekonaliśmy z kolegą montując kominek 12 kw z płaszczem wodnym i od czasu jego montażu  2 tygodnie problem  z czujnikiem szuflady. A serwis krajowy to jedna wielka porażka.

Brrrr.

Ale faktycznie muszę przyznać,  że  dla ludzi cena jest odnośnikiem  wszystkiego. 

Czyli co CCC na polski  cena czyni cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy były od początku roku do marca, kwietnia, teraz serwis działa całkiem sprawnie a części szybko przysyłają co ostatnio pokazał @pospisz

Co prawda do kontaktu jak z Kotłospawem to jeszcze im brakuje, ale jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

Co tam jest skomplikowane? Czuję gadkę handlowców i majstrów od zaworów czterodrogowych....

 

 

 

 

No dokładnie, tam jest zero komplikacji ja ten kocioł podłączyłem sam a nie jestem hydraulikiem. Instalacja otwarta, jeden zawór temperaturowy 55° C, żadnych mieszaczy, siłowników, wydziwasów śmiga od tygodnia,  grzeje aż miło. Teraz czeka mnie zabawa z ustawieniami bo narazie okres taki, że odpalam kilka razy dziennie jak jest chłodniej. Czekam na sterownik pokojowy i zobaczymy co z niego wycisnę. A tak z ciekawości wie ktoś ile odpaleń wytrzymuje oryginalana grzałka w takim Ferroli BioPellet Pro? Gdzieś na forum widziałem jak ktoś wymieniał na zamiennik jakiś ale nie mogę znaleźć. Wiem, że ta ilość to pojęcie względne, jednemu wytrzyma miesiąc drugiemu dwa sezony a pytam bo już słyszałem opinie "fachowców", że tym kotłem nie moge sie tak bawić jak gazowym, że go włączam i wyłączam kilka razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może grzałkę kup na zapas niech sobie leży ale ja uważam że to kwestia egzemplarza. Napiszę krótko żaden polski kocioł nie dorowna mu algorytmem spalania i ekonomi pod warunkiem że woda płynie w jednym kierunku. 

PS. Wymieniał @RadoRado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 15:28, pospisz napisał:

Może grzałkę kup na zapas niech sobie leży ale ja uważam że to kwestia egzemplarza. Napiszę krótko żaden polski kocioł nie dorowna mu algorytmem spalania i ekonomi pod warunkiem że woda płynie w jednym kierunku. 

No właśnie, zapomniałem dodać, że mam zamontowane dwa zawory zwrotne. Narazie jestem mega zadwolony ze spalania bo mało co ubywa, z czystością spalania chyba też nie jest źle no i wygoda po przejściu ze śmieciucha masakryczna

IMG_20200930_172747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba to co poczytałem o ferroli. Jedno co mi się nie podoba to malutki zbiornik na pellet. Niestety jestem z Podlasia więc jeśli chodzi o serwis to blisko nie mają. Dodatkowo jak coś padnie w środku zimy to 2 dni to bardzo dużo. Macie jakieś jeszcze alternatywy? Powiedzmy coś pomiędzy black starem, a ferroli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłospaw, Biawar. Nikt ci w parę godzin nie przyjdzie kotła naprawić jak coś się stanie a zbiornik 105kg to mało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, szukam, zwiększam budżet ;) i zauważyłem że często polecany jest pellux. A to robią w Biawarze więc po sąsiedzku. Dobrze czeczy piszą, kocioł w granicach budżetu chyba że trzeba dokupić jakieś drogie dodatki ale saute nie wygląda źle :) tylko czy on będzie lepszym wyborem jak ferroli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj coś lokalnie z bliskim serwisem i częściami dostępnymi od ręki - czyli jakiś produkt polski. Co Ci po kotle jak jakiś serwisant będzie musiał jechać kilkaset km. Jak z Twojej winy wezwanie to zabulisz za każdy km przejechany serwisanta. Nikt za darmo nie przyjedzie. W praktyce pewnie będzie przekładane na kolejne dni, albo czekanie na części nie wiadomo ile jak to kocioł zza granicy. Ty masz jakieś problemy zdrowotne, uziemiony na wózku. Bierz wszystko pod uwagę. Żeby nie wpieprzyć się w kocioł z którym zostaniesz totalne sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie opowiadaj bzdur o serwisach kotłów z zagranicy. Jak jeździsz Golfem to czekasz na części z Niemiec?

 

Co do tematu, jak masz Biawara za miedzą to nie wiem czemu się jeszcze zastanawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eliks napisał:

Ale nie opowiadaj bzdur o serwisach kotłów z zagranicy.

Postawiłem się tylko w sytuacji @photomatic

Nie chciałem nic sugerować, ale też bym szedł w Biawara nawet jak ma jakieś wady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma hurtowniami i w jednej proponowali mi kocioł pellax ale ze wcześniejszym sterownikiem nie dotykowym. Ponoć funkcjonalność 1:1 ale spytać tu nie zaszkodzi czy warto wogole rozważać te opcje. Doradzano mi też wersję pellax 100 jako lepsza do mojego domu czyli same grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.