Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet


jarek47

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj do tego Blackstar i Edilkamin Laguna P. Wszystko w podobnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko dołączone zestawy hydrauliczne, nie masz się czego obawiać. Ja mam akurat Lagunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jarek47 napisał:

no jak najmniej jak każdy .a tak to co się zorientowałem 12-15 trzeba wydać

Rozumiem. Za 15k to będziesz miał Blackstara z kompresorem, sondą, internetem i pompą w zestawie. Jeśli chodzi o internet to najbardziej zaawansowany sterownik w tym momencie, możesz zmieniać online i mieć podgląd tego, co masz dostępne w sterowniku przy kotle. W zestawie dostajesz taki wygodny tablet 10" z Androidem gdzie ustawiasz parametry kotła prosto i intuicyjnie, mało tego, serwis może wprowadzić Ci odpowiednie korekty on-line. 

Czyszczenie wymiennika to kilka ruchów wajchami,.palnik czyści się sprężonym powietrzem a popiół odpopiela do specjalnej skrzynki. Kocioł na małe kotłownie idealny bo dostęp do wszystkich złączy sterownika, wyczystki, palnika,. wymiennika masz od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar to dobry kocioł, ale trzeba mieć wiedzę, żeby dobrze go ustawić. Dokupując do niego Econet, panel pokojowy Ecostar i sondę Lambda zbliżamy się cenowo do Blackstara. Blackstar jest prostszy w obsłudze i  ma wszystkie powyższe opcje w cenie. Gdybym teraz wybierał pelleciaka, to brałbym pod uwagę tylko Blackstara, ale z drugiej strony, patrząc przyszłościowo, za kilka lat, ani ekogroszki, ani pelleciaki nie mają raczej racji bytu... Z drugiej strony, pandemia koronawirusa raczej na pewno wywróci wszystko do góry nogami, więc patrzenie i planowanie przyszłości jest mocno niepewne i ryzykowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek47 napisał:

no jak najmniej jak każdy .a tak to co się zorientowałem 12-15 trzeba wydać

Dorzucam do zobaczenia, zastanowienia. Technix Pel 10kę, do 140mkw będzie OK

To rozwiązanie kotła na pellet, z zapalarką, czujnikiem spalin, pojemnościowym i pogodowym sterowaniem układu za zaworem.

Moduł internetowy do niego jest również,   z  takim modułem 8,7K.

 

Z plusów fakt,że jest możliwość po demontażu palnika pelletowego spalania ekogroszku. Soft sterownika obejmuje oba paliwa

 

TechnixBIO10.jpg

TechnixBIO10 5.jpg

energetyczna Technix Pel 10.jpg

zrzut ekranu moduł Safe IT.jpg

wykresy pracy safe it zrzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.