Skocz do zawartości
IGNOROWANY

termet gold pompa i przepływ


aje

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. @sambor myślę że to jednak sterownik pokojowy szwankuje, bo Termet jeżeli przegrzeje to przechodzi w L3 a u kolegi to nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aje napisał:

PS. tak sie zastanawiam, jak przy opcji bez regulatora obniżyć na noc temperaturę.

 

Ogolnie temp. pożądana to dzien - 22 i noc - 19 może 20.

A na pewno potrzebujesz tego obniżenia, bo przy podłogówce jest to ciężkie do osiągnięcia i raczej nie powoduje to oszczędności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

Aby wykluczyć wpływ termostatu pokojowego należy wstawić zworę w miejsce wpięcia tego termostatu - czyli przywrócić stan fabryczny.

Ten objaw z wyłączaniem to to że kocioł za szybko osiąga temp zadaną wody - należy pewnie zmniejszyć moc grzania albo zwiększyć przepływ wody - prędkość pompy.

hmm a jak odłączyłem z prądu odbiornik pieca, i zmieniłem mu na brak regulatora to nie wystarczy ?

Serwisanta będę wołał dopiero w lipcu czy tam sierpniu na przegląd, bez sensu płacić tylko za przestawienie zworki :)

Mogę przeciąć kabel i zmostkować żyły jako zworke ?

 

Tutaj przy krzywej 1.5, temperatura dochodzi do 30/31st.

Piec sie wyłącza.

Wraca do pracy i startuje od 23 st , słychać że po osiągnięciu 30st zmniejsza płomień  i tak trzyma na płomieniu.

I mimo że temperatura nie idzie wyżej, piec i tak sie wyłącza, ale słychać cykniecie przekaźnika przed przynajmniej tak mis sie wydaje, w koncu nie moge siedziec 100% czasu w kotłowni, popracować też trzeba.

 

Pierwsze spostrzeżenia od wyłączenia regulatora piec działa cały czas.

 

Co do temperatury, hmm pewnie nie muszę obniżać, po prostu ustawie krzywą żeby trzymała 20 - 21 cały czas.

Przy niżej temp. lepiej sie śpi, i nie chodzi tu o oszczednosc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aje napisał:

Mogę przeciąć kabel i zmostkować żyły jako zworke ?

 

Tak, możesz, będzie wtedy pewność że to nie sterownik pokojowy. 

10 minut temu, aje napisał:

I mimo że temperatura nie idzie wyżej, piec i tak sie wyłącza, ale słychać cykniecie przekaźnika przed przynajmniej tak mis sie wydaje, w koncu nie moge siedziec 100% czasu w kotłowni, popracować też trzeba.

 

Pierwsze spostrzeżenia od wyłączenia regulatora piec działa cały czas

To już nie wiem ;) pracuje cały czas teraz czy jednak się wyłącza bez L3? 

13 minut temu, aje napisał:

Co do temperatury, hmm pewnie nie muszę obniżać, po prostu ustawie krzywą żeby trzymała 20 - 21 cały czas.

Przy niżej temp. lepiej sie śpi..

Przynajmniej na próbę dobrze by było zrobić tak, zmostkować kabel żeby kocioł cały czas miał sygnał grzej i obserwować czy pracuje ewentualnie korygując krzywą żeby nie było za ciepło. 

I jeszcze taka uwaga, mój kocioł też czasami przerywa grzanie na ok 10 s i w tym czasie jakby robił sobie diagnostykę, po czym wraca do grzania wyświetlając przez moment temperaturę wyliczoną z pogodówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtuNie napisał:

 

To już nie wiem ;) pracuje cały czas teraz czy jednak się wyłącza bez L3? 

 

Jak mialem podlaczony odbiornik regulatora do pradu i wlaczony w piecu to sie wylaczal bez L3.

 

Jak wyciagnalem odbiornik z pradu, zmienilem opcje w piecu na bez regulatora to od rana dziala caly czas i ani razu sie nie wylaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jasne ;) 

To jest opcja że coś jest z komunikacją panel pokojowy - odbiornik.

Albo za duża odległość, dużo przeszkód budowlanych, a druga opcja to podobny regulator w pobliżu (sąsiada) który pracuje na tym samym kanale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sterownik nie jest daleko.

 

Ściana12cm na której jest od razu piec i odbiornik, po drugiej stronie ściany korytarz szerokości 2m, i na wprost w kolejnej ścianie mam drzwi których jeszcze nie ma wiec jest dziura, a od razu na wprost drzwi jest biurko na którym stoi regulator.

 

W czyli w linii prostej jakieś maksymalne 4 - 5m, i na drodze tylko jedna ściana 12cm, na której nie ma żadnych kabli i zbrojeń itd. wiec chyba nie ma co powodować zakłócenia.

Ale w kotłowni mam też blisko rozdzielnice, ale raczej to nie ona powoduje zakłócenia, bo przecież parę miesięcy piec działał OK i to nawet jak regulator był w innym pokoju dużo dalej i na linii do regulatora  właśnie była rozdzielnica.

 

Od odłączenia sterownika czyli prawie 24h:

- temperatura się nie zmieniła, cały czas 21,8 tak samo jak z regulatorem

- komfort w domu znacznie się poprawił, mimo tej samej temperatury jest jakoś cieplej, i przede wszystkim płytki tak nie mrożą w stopy 

- piec wyłączył się tylko raz, i po chwili od razu sam się włączył przynajmniej więcej wyłączeń nie zauważyłem, a przez cały dzień starałem się co chwile sprawdzać.

 

Baterie w regulatorze są te co były w zestawie czyli  noname, spróbuje wymienić na duracele i zobaczę czy wtedy będzie cykał, i faktycznie ostatnio spadła jedna kreska baterii, czyli pokazuje że baterie są na 3/4 naładowane.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, jeszcze tylko wymienię te baterie i sprawdzę regulator, ale zastanawiam się czy faktycznie go nie wyciąć z instalacji, skoro bez niego jest lepiej.

 

Pozdrawiam

Artur

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat się poniekąd wyjaśnił. 

Czyli baterie do wymiany, można jeszcze przenieść odbiornik w inne miejsce, żeby był dalej od źródeł energii elektrycznej i innych elementów metalowych. 

I kolejne potwierdzenie, że przy podłogówce nie warto wprowadzać czasowych obniżeń temperatury czy grzania cyklicznego. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.