Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja co


pawelek-131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zapowietrzajacymi się grzejnikami. A mianowicie cały czas zapowietrzaja mi się grzejniki. Na zdjęciu instalacja wygląda tak od pieca idzie pierwsza odnoga to zasilenie na grzejniki druga to na boiler i dalej zbiornik wyrównawczy. Bojler na wysokości ze zbiornikiem wyrównawczym. Co zrobić aby się nie zapowietrzala instalacja? 

IMG_20200909_215808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba średnicę są za małe, pompa lepiej jak by była na powrocie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zbiornik wyrównawczy to mogę go ewentualnie podnieść o jakieś 80 cm do góry. Więcej nie da rady bo dach. A więc co byście radzili aby w miarę było jak najmniejszym kosztem? Myślę aby przetrwać tą zimę bo niemowlak w domu się pojawił a w następną zimę zmiana pieca na eko groszek no i tym razem wezmę napewno lepszego hydraulika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pompę na poziomą rurę w czerwonej izolacji, a zbiornik podnieś na max, ponadto przelew musi być z boku -  tam gdzie jest wstawiony korek w naczyniu

a górne przyłącze zostaw otwarte.

Dodatkowo zmień miejsce przyłączenia grzania CW, gdyż po zmianie lokalizacji pompy będzie przed pompą.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naczyniu przelew jest w drugim otworze na górze z boku. Na samej górze otwór jest otwarty. Czy gdy przełożę pompe to mogę zaraz za nią dać odnogę do grzejników? I jak przerobic wyjście z pieca? Wychodzi 2 całe i poprostu zredukować na 1 cal tak jak idzie wyżej w plastiku? 

Plastik to przelew do kanalizacji. Na górze baniaka (nie widać go) jest otwarte 

15996856392246139194903877310436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sambor napisał:

Daj pompę na poziomą rurę w czerwonej izolacji, a zbiornik podnieś na max, ponadto przelew musi być z boku -  tam gdzie jest wstawiony korek w naczyniu

a górne przyłącze zostaw otwarte.

Dodatkowo zmień miejsce przyłączenia grzania CW, gdyż po zmianie lokalizacji pompy będzie przed pompą.

...I przede wszystkim wymień rurę do naczynia na właściwą (metalową) o średnicy DN25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 zimę nie ma co aż tak "szaleć", jak rura do naczynia nie wytrzyma to autor tematu będzie wiedział że jest źle i wymieni na prawidłową.

Ważniejsze aby po przeniesieniu wyżej naczynie nie zamarzło

Tak naprawdę przepis przepisem, ale  życie życiem.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuję poprostu przerzucić naczynie najwyżej jak się da jak będzie nadal problem to będę przenosił pompe. A podpowiedzcie jak ogacic ten zbiornik żeby nie zamarzł? Czy wata 15 na dwa razy dookoła i rurę to samo wystarczy? Dach to sama blacha. Sufit to płyta g/k i 25cm waty. W krokwie przy blasze nic nie dawałem. Zbiornik wyrównawczy dam jak najbliżej komina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zostawić naczynie w kotłowni. Po jego prawidłowym wpięciu nie będzie problemu z pompą, a układ zasilający będzie po stronie nadciśnienia, więc problem wysokości naczynia jest nieistotny. Te 30 cm ponad najwyższy punkt jest potrzebne, by skutecznie odpowietrzyć układ ciśnieniem statycznym słupa wody.  Bardziej bałbym się ryzyka kawitacji na pompie, bo ciśnienie napływu jest mizerne. Może stąd te szumy? Ja bym dał zaraz na wyjściu z kotła trójnik przelotowo. Od góry podpiąć naczynie, a w bok odejście pod pompę, ale tak by sama pompa była zabudowana w pionie. Nigdy się nie zapowietrzy.

Zauważyłem, że pompy elektroniczne z wirnikiem małej średnicy (stare miały dużo większe) montowane w poziomie mają problem z rozruchem i pozbyciem się powietrza z korpusu, zwłaszcza gdy za nimi stoi ZZ.  Od jakiegoś czasu staram się unikać "poziomych" montaży, bo potrafią mnie zdenerwować. Moim zdaniem winna jest tu właśnie mniejsza średnica wirnika pomp. Ma ktoś jeszcze takie spostrzeżenia, czy tylko ja mam takie "problemy" z nowymi pompami z poziomie?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiminero napisał:

Ma ktoś jeszcze takie spostrzeżenia, czy tylko ja mam takie "problemy" z nowymi pompami z poziomie?

Mam teraz jakąś china badziew elektroniczy , może nie taki badziew bo cena sklepowa koło 4 stowki , jest w poziomie na powrocie i zero zapowietrzenia :) 

 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Mam teraz jakąś china badziew elektroniczy , może nie taki badziew bo cena sklepowa koło 4 stowki , jest w poziomie na powrocie i zero zapowietrzenia :) 

 

Dlatego, że na powrocie i pracuje z napływem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiminero już dawno wpadł na ten myk, ale często tylko pompę wymieniamy, a za przełożenie ZZ na powrót, spuszczanie czynnika i ponowne napełnienie, odpowietrzenie układu itd., itp. to już ludzie nie chcą płacić. Dlatego informuję o potencjalnym problemie innych i być może powielam dawno znane na forum zjawisko. Dawno mnie tu po prostu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się nie dało  wprost to dwa kolana 45 i będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak z pieca mogę wyjść plastikiem 1 cal i pociągnąć go do zbiorniczka? I drugie pytanie to jak zamontowac pompke? Tak jak jest do tej pory czy jednak poziomo? 

I rozumiem że pomke prowadzić na rurze calowej, a zazilanie na bojler i grzejniki zostawić jak są tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.