Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem


niko20715

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piecem Termo-Tech Silver Eko 5+. Problem jest taki że w środku pieca znajduje się sklejona sądzą nie da się tego wgl zdrapać ani nic, wszystko jest tym sklejone, dodatkowo z rury od pieca wydała się dym jeszcze ten pięć jest ustawiony na tryb zimowy bo oczywiście mój teta powiedział że nic się nie stanie jak będzie na tym trybie a jak się ulatnia dym to mówi że to przez ciśnienie. Proszę o szybką odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś używał translatora.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Do autora... 

Kocioł prowadzony na złych ustawianiach.  Jakie masz mieć, to ja Ci nie napisze. Podaj więcej informacji, a z pewnością ktoś Ci coś mądrego podpowie...

 

Do kolegów powyżej.. Da się czytać, ale trzeba zrozumieć... Przykład :

 

Screenshot_2020-07-13-20-05-59-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 18:55, Witek-z-Ulicy napisał:

Witaj @niko20715 na forum Info-Ogrzewanie.

Weź głęboki oddech i na spokojnie przetłumacz mam, co napisałeś w swym pierwszym poście.

Więc tak w środku jest sklejona sadza nie da się z nią nic zrobić i przy każdym paleniu jest tego więcej. W górnch drzwiczkach są dwa kanaliki i i w górnym kanaliku nieda się wsadzić prawie haczyka żeby wyczyścić w tym górnym kanaliku. Dym się ulatnia z róry prowadzącej do komina nawet jak jest otwarte okno. Ustawienia są jak na zimę co moim zdaniem nie powinno być bo jest gorąco teraz, tym bardziej że dzisiaj tata kazał otkręcic zawór na grzejniki co nie powinno być bo się udusimy z babcią. Mój tata pracuje z granicą i on jest raz w miesiącu i on nie widzi co się dzieje a wie bo ciągle jest mówiono co jest ale on ciągle mówi że dym jest przez ciśnienia. Przecież nawet ja widzę że coś jest nie tak a mam niedługo 16 lat i jestem dziewczyną. Naprawdę nie wiem jak przemówić mojemu tacie do rozumu ze to co się dzieje to nie powinno tak być. 

W dniu 13.07.2020 o 22:20, user2018 napisał:

Pokaż zdjęcia z środka tego kotła, jestem ciekaw jak to jest mocno sklejone

Na drugim zdjęciu są właśnie te dwa kanaliki i w tym górnym prawie nie da się wsadzić haczyka żeby go wyczyść. 

IMG_20200715_205221.jpg

IMG_20200715_205151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj powtórnie.
Jednak można "prawie" poprawnie, wypowiedzieć się w języku polskim.

1 - to nie jest sadza, lecz osadzone opary smół. Krótko i zwięźle jest to smoła.

2 - czy przekrój Twego kotła wygląda tak jak na poniższej grafice.

Kocioł C.O. SILVER EKO 5 PLUS 14 kW LEWY TERMO-TECH

ps.
Obraz skopiowany bez pozwolenia z strony sklepu Leroy Merlin.  

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie ten kociol grzeje tylko wodę w boilerze i na grzejniki nie idzie nic. Prawda? Twój ojciec nie ma bladego pojęcia o czym mówi z tymi ciśnieniami. I pokaż mu najlepiej ten post. 

Kocioł ma zapewne ustawioną niską temperaturę. Przez co, otoczenie płomienia i palnika jest dla niego za chłodne. Czyli korpus kotła i zawarta w nim woda. Kocioł mało pracuje. A w trakcie palenia gazy czyli dym nie ma szans na pełne dopalenie W gazach jest smoła. Te gazy docierają do zbyt chłodnych ścianek kotła i tworzy się to co widać na zdjęciach.

Nie dowiemy się zapewne jakie są ustawienia podajnika w pracy i podtrzymaniu. Ale pierwsze co trzeba zrobić to podnieść temp kotła do 70 stopni. 

Jeżeli ulatnia sie dym to wyłączajcie ten kocioł bo dojdzie jeszcze do tragedi. Wezwijcie kominiarza niech oceni rurę podłączoną do komina. I komin sam w sobie. Bo pewnie też może być w nim taka smoła. 

 

Edycja. W takim wędzarnym dymie może być i napewno jest tlenek węgla, czyli czad. To grozi zejściem z tego świata.

Teraz doczytałem. Ojciec kazał wam puszczać wodę na grzejniki? Bez urazy. Ale powiedz mu żeby wyrzucił ten kocioł i wstawił pompe ciepła. Bo na opalaniu domu kotłem to on wiedzy żadnej niema. I albo was ugotuje jak serdelki, puści z dymem albo zaczadzi.

Edytowane przez Outsider
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 13.07.2020 o 18:09, niko20715 napisał:

Witam mam problem z piecem Termo-Tech Silver Eko 5+. Problem jest taki że w środku pieca znajduje się sklejona sądzą nie da się tego wgl zdrapać ani nic

Jeżeli to powstało w nieodległym czasie, to jest szansa żeby się tego pozbyć... 

Rozgrzać kocioł do 75-85 st przez kilka godzin... Jest szansa, że ta smoła zrobi się lepka... Wygasić kocioł i skrobać/drapać czym się da, aby jak najwięcej tego usunąć... 

Później można palnikiem wypalić to co zostało, ale UWAGA... Trzeba sprawdzić dalej rurę od kotła do komina jak i również sam komin, bo jak taki syf jest dalej, to wszystko przy wypalaniu palnikiem może się zapalić ( i tak pewnie by było). 

Ratujcie ten kocioł, bo przy takim paleniu sprawność kotła spadnie o kilkanaście (a może i nawet o kilkadziesiąt procent) jak tak dalej będziecie w nim palić... Każdy kolejny sezon będzie generował większe zużycie opału. 

Życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 Ta dziewczyna ma 16 lat. Rura do komina może być niedrożna. Niech wzywaja kominiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
49 minut temu, niko20715 napisał:

Mój tata pracuje z granicą i on jest raz w miesiącu i on nie widzi co się dzieje a wie bo ciągle jest mówiono co jest ale on ciągle mówi że dym jest przez ciśnienia. Przecież nawet ja widzę że coś jest nie tak a mam niedługo 16 lat i jestem dziewczyną. Naprawdę nie wiem jak przemówić mojemu tacie do rozumu

 

 

Wiem..., ale zobacz jaka jest mądra... 

Ale nasz rację... Skoro ojciec za granicą, to niech wezwą  kogoś bardziej kompetentnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Trener40 napisał:

,,, ale zobacz jaka jest mądra... ,,,

Ja tam nie widzę tej "mądrości", porównując post pierwszy autora tematu i drugi post napisany dzisiaj.

 

57 minut temu, Trener40 napisał:

,,, niech wezwą  kogoś bardziej kompetentnego. 

To będzie najlepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz? Dzieciak ma niekumatego starego. Widzi problem i loguje się na forum szukając pomocy. To jest  ijakaś mądrość. A styl pisania to niestety przez dzisiejsze social media i brak czytania książek. Dzisiejsza młodzież operuje słowami I zwrotami na fonach. I dlatego nie potrafi często złożyć poprawnie zdania.

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale tu (w tym przypadku) nawet nie powinno się doradzać w kierunku nastaw tylko namówić osobę aby wezwała kogoś kto na tym się zna. Abo najlepiej serwis. I w pierwszej kolejności wygasić i wezwać kominiarza.

Pozdrawian

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.