Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termotech Silver Eko 5+, problem z nastawami


Mmmarek

Rekomendowane odpowiedzi

@berthold61 u mnie nie ma takich opcji, jak moc minimalna i maksymalna, mogę tylko ustawić moc dmuchawy, nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia dmuchawa wpa 07-35w,w pidzie min.23% max.58%.Kiedy mialem wpa 06 75w bylo min.6-8 i max.28%.

W pid zie musi byč ta opcja,jesli dobro zrozumialem,teraz palisz dwustan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus palę w PIDzie. Nie ma opcji maksymalnej i minimalnej, jest tylko regulacja procentowa, jedno ustawienie, od 10 do 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a jaką masz dmuchawę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To jakiś dziwny sterownik , jak on ma dobrać parametry skoro nie idzie ? muszą być opcje być może nie masz kodu serwisowego albo co ? ja w moim sterowniku w menu serwisanta mogę w każdej opcji zmieniać parametry czy to dla mocy minimalnej czy dla mocy maksymalnej ale też mam opcję dla wentylatora której nie przekroczysz w podmenu czyli jak ustawię w głównym menu wentylatora np 30 proc to w menu mocy maksymalnej już też nie mogę dać więcej jak 30 procent , ja myślę że ty innych opcji musisz szukać i to w menu serwisanta a nie użytkownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ta energooszczędna czyli spokojnie dawaj w dół . I fakt szukaj opcji do jej dostrajania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 nie mam kodu serwisowego. To instrukcja od mojego sterownika. 

 

70256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale to co ustawisz w trybie ręcznym skutkuje także w PID a tam stoi jak byk 

2. LIMIT OBROTÓW DMUCHAWY - funkcja ta umożliwia ustawienie max mocy dmuchawy w przypadku gdy
palenisko jest mocno napowietrzone i powoduje zbyt silne wydmuchiwanie zarzewia. Korekcja mocy dmuchawy
liczona jest od 20 do 100 i wyrażana jest w %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61zgadza się, o tym też napisałem, jest regulacja od-do. I napisałem, że nie ma opcji ustawienia mocy minimalnej i maksymalnej. Jest jedno ustawienie procentowe, o czym wyżej wspomniałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co tyle ciągnąc, jak ktos nie rozumie, to nie musi litanii pisać.

Instrukcja jest prosta, sterownik też.

Gorący czopuch - widocznie taka konstrukcja tego kotła, może cos na markety.

 

Paliwo niespalone - albo większa pauza jeżeli dochodzi do zadanej a kopczyk jest wypukły albo dać do aktualnej pauzy wyższy limit obrotów dmuchawy np. to 55% czy tam 50% (podnieść też, gdy w kotle czarno)

Jak już było powiedziane on sobie to przyjmie jako max i podzieli kroki w dół sam.

W menu dla aktywnego PID podaje czas pracy dla 100%mocy np. jego 10sekund, czas pauzy - jego 55sekund - to dane dla paliwa gdy sterownik wylicza pracę na maxa

Kolejna pozycja limit obrotów dmuchawy mówi ile na maxa może dmuchnąć jak pracuje na 100%mocy i to sobie dalej sterownik w dół dzieli

Proste jak budowa cepa.

 

Na głownym ekranie w prawym, dolnym rogu widzi %mocy wykorzystywany przez sterownik przy grzaniu, to mówi jak rozciąga dawkę i obniża nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co będzie miał wspólnego z marketem to częste wizyty po opal :) grzejmy komin a co jak już czopuch gorący wiele nam nie zostalo do komina ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy 10/55 i nadmuchu 30% oraz wg fotki pracy na 50%mocy przy spalaniu 25kg/24h ma goracy czopuch to taki ma wymiennik i tyle, tego magiczną pałeczką nie zmienisz

Albo spali paliwo lepiej przy cieplejszych spalinach (10st C na spalinach to strata niecalego 1%sprawności,który odzyska z niedopału w popielniku)  albo jak ma rezerwy może bez podnoszenia nadmuchu rozciagnać przerwę jeżeli kopczyk nie jest zapadnięty. 

 

Na próbę na jeden dzień sugeruje zobaczyć 10/55 przy nadmuchu 50%. Ocena po dobie czy w kotle czysciej i czy węgiel lepiej wypalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i już obydwoje się łapiemy na tych samych falach . 

To teraz musi kolega znaleźć tę ustawienia . By ograniczyć moc kotła sobie . Bo z tego co tu pisał nie wie a myli to z ustawieniem minimum i maksymalne dmuchawy . I w tedy może lecieć z dmuchawa nawet na 50 bo przy ograniczeniu mocy kotła do połowy da to maksymalne 25% obrotów .i to już było by spoko na wyjście i dostrajanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁtylko gdzie szukać tych ustawień?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobierałem tzn nie czytałem tej instrukcji  z racji że na telefonie cały czas siedze . Coś co ma coś wspólnego z modulacja . No np  w skzp-02 jest opcja modulacja i tam ustawienia minimum i maksymalne a to odpowiada za moc kotła z jaką pracuje . Musisz szukać chyba że ktoś Cię naprowadzi .i wtedy ustawić to co Pieklorz proponował . A później obserwacje i dostrojenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁinstrukcja nic na ten temat nie mówi, z poziomu żadnego menu do którego mogę się dostać nie ma opcji, o której wspomniałeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pieklorz Ci objaśni. Ja tego stera nie znam i przyjęłem tylko te twoje informacje a one zaś sugerowały mi brak takiej możliwości . Coś z mocą, no nie wiem nie znam go . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obserwacje po zwiększeniu obrotów dmuchawy to to, że kocioł ma problem osiągnąć zadaną temperaturę i buja się cały czas w granicach 53 stopni, nie dobija do 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaw szukaj ograniczenia mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i nic nie znajduje. Wątpię, by była taka opcja. Chyba, że jest dostępne jakieś ukryte menu do którego ja nie mam dostępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak jest że gdzieś jest ukryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może @Pieklorz coś wie więcej na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem jakaś instrukcję w pdf i nic nie znalazłem o ustawieniach mocy . Jedno co z niej mi wyszło to że dane dawki są od 100%mocy . Serio ja wysiadam przy tym sterowniku . Wychodzi na to że cały pid jest nie do korygowania on ma poprostu pełen zakres . Po kolejnym poczytania wątku dochodzę do wniosku że Pieklorz miał na myśli 10 podania 55 przerwy i 30 dmuchania . Mnie to mogło zmylić i wprowadzić na tor że te 10to minimum modulacji 55to maksymalne ustawienie modulacji no i 30dmuchanie . Tak że poczekamy na objaśnienia miejmy nadzieję jakieś proste typu tak tu jest korekcja lub nie . Inaczej nie ma sensu dmuchać mu ostro i jedno co można zrobić to dla danej dawki ustawić tak to powietrze.  By nie kopci i nie robiło sadzowego nalotu . Jednak nie pakować go też tyle by dogrzewać komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ trafiłem na coś ciekawego. Trochę pogrzebalem w sterowniku, okazało się, że rzeczywiście jest jakieś ukryte menu. Nie wiem, czy jest tam coś ciekawego, bo trzeba wpisac kod, którego oczywiście nie znam.

 

Co do ustawień, to od 55 przerwy, 10 podawania i 30 nadmuchu startowałem i to dupy nie urywa. Według mnie 10 to za dużo względem 55, musiała by być większa przerwa do tego albo na odwrót, krótsze podawanie, mniejsza przerwa. Może gdyby zmniejszył te wartości, dajmy na to dał mu 4-5 podawania i tak 25 przerwy, to trochę by się udało chociaż spieki zniwelować, gdyby częściej poruszył paleniskiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.