Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do Karlika I Retopala doliczają transport pod każdy adres - Nowy wątek


Gość Cemol

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na kilkanaście postów wątku o tym samym tytule nikt nie zrozumiał o co chodzi, przedstawiam przykładowy zakup węgla w PGG.

1. Nazywam się Jan Malinowski i mieszkam w Szczecinie. Z Kopalni Piast do miejsca zamieszkania mam około 600 km

Kupiłem wczoraj w sklepie internetowym PGG 6 ton ekogroszeku Retopal i do ceny węgla doliczono mi 792 zł za transport.

Bardzo się cieszę, bo to tylko 1,32 zł za kilometr. Za te pieniądze żaden przewoźnik nie dostarczy mi węgla na trasie nawet o połowę krótszej.

---------------------------------------------------------------------------

2. Nazywam się Ginter Fela i mieszkam w Tychach. Z Kopalni Piast do miejsca zamieszkania mam około 16 km

Kupiłem wczoraj w sklepie internetowym PGG 6 ton ekogroszeku Retopal i do ceny węgla doliczono mi 792 zł za transport.

Uważam, że 49,50 zł za kilometr to zdzierstwo do kwadratu. Uważam również, że jako Ślązak sponsoruję transport do najodleglejszych rejonów kraju. Sponsoruję dlatego, że w PGG wiedzą, kto ma forsę i kogo stać na taki sponsoring. A jak się hanysom nie podoba, to niech sobie odbierają z kopali własnym transportem. I niech się cieszą, że im jeszcze te podkopane chałupy koślawo bo koślawo, ale stoją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - PGG  kładzie lachę po całości i nie kiwnęło palcem, by zorganizować jakąkolwiek logistykę lub nawet sensowne składy autoryzowane (np. we Wrocławiu nie ma żadnego, a w promieniu 50 km od Wro jest 1!). Po prostu wysyła kurierem i finito. Konkretnie JAS. Jeśli nadasz przesyłkę kurierską od siebie z domu, to tyle samo zapłacisz i do Malinowskiego i do Feli, choćby Fela mieszkał na twojej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, HarryH napisał:

Jeśli nadasz przesyłkę kurierską od siebie z domu, to tyle samo zapłacisz i do Malinowskiego i do Feli, choćby Fela mieszkał na twojej ulicy.

Jest tak jak piszesz, jeśli nadasz standardową przesyłkę kurierską jednorazową jako indywidualny nadawca. Węgiel natomiast wozi się, czy to paletyzowany, czy też luzem tak jak m.in. drobnicę wg stawek kilometrowych. Po pobieżnym przejrzeniu neta jest to dla 6 tonowej ciężarówki od 2,50 do 4 zł na terenie całego kraju. To jest oczywiście cena do negocjacji. Również firmy kurierskie będą z Tobą negocjowały przewóz 6 ton na 8 paletach. Reasumując Fela powinien zapłacić ok. 130 zł przy cenie 4 zł/km.

Ale naiwny hanys da się ogolić do skóry, do bagażnika osobówki będzie ładował te wory czarnego złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślisz, że w takim komunistycznym trupie chce sie komukolwiek negocjować, lub chociaż myśleć? Albo że PGG wysyła cokolwiek luzem? Wysyłają po prostu wg cennikowej stawki kurierem . Cała ta ich linia workowania jest śmieszna, w porównaniu z liniami handlarzy węglem.  To jest właśnia parodia tego molocha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • eliks zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.