Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosiarka spalinowa


Jasiek11

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony tematem piły spalinowej, mam pytanie do bardziej doświadczonych jeśli chodzi o kosiarki spalinowe. Działka 1000m2, na niej dom, wokół trawa, podłoże niezbyt równe. Aktualnie od kilku lat użytkuje tanią , chińską, spalinową kosiarkę z Juli. Kosiarka na większej trawie gaśnie, brak jej mocy, sprawdza się na małej trawce. Myślę o czymś mocniejszym z napędem, żeby też gabarytowo nie była zbyt duża, bo działka mała. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dużej trawy to się kolego stosuje kosy żyłkowe, albo bębnowe kosiarki. Takie mulczujące czy zbierające to zajeździsz wcześniej czy później.  https://allegro.pl/oferta/zylkowa-kosiarka-spalinowa-kosa-bebnowa-hecht-5056-9135557115

Masz taką tańszą powinna wystarczyć, możesz też poszukać droższych. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Mam Husqvarnę 10 lat  bez zbierania trawy  i mulczowania ( musiałem wymienić nóż) sprawdza się na 17 arowej działce, pchana, też nie równo i czasem wyższa trawa ( bez przesady) obecnie nie produkowana. Gdybym miał kupić dziś coś podobnego to kupiłbym taką lub podobną ( mocny silnik a mała średnica) https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/kosiarki-spalinowe/kosiarka-spalinowa-z-wyrzutem-bocznym/kosiarka-spalinowa-dino-47?gclid=Cj0KCQjw-r71BRDuARIsAB7i_QM8S4RuTnU5OwnASc53cEVGsoiecWoK4MExW2QB0P1OOlkvdbpV6D8aAmpYEALw_wcB

Podstawa na taką działkę to dobrana średnica do mocy silnika, w miarę duże koła i mycie po koszeniu od spodu - dla trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alko z napędem , ale sporadyczne używam w miejscach bardziej nie dostępnych , nie ma to jak traktorek kosiarka sadzasz tyłek na siodełku i dawaj moment i ogolone jak większa trawa to na dwa albo i trzy razy , ale lepiej nie dopuszczać do tego, sama przyjemność ,kosą żyłkową to dość się osiekłem trawa w uszach w nosie w majtkach rozbryzgujące się ślimaki masakra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
16 minut temu, Kordjano napisał:

kosą żyłkową to dość się osiekłem trawa w uszach w nosie w majtkach rozbryzgujące się ślimaki masakra .

...,, i brak jej napędu, a autor chce z napędem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pie kupy to się zbiera do kompostowania. Zakład przetwórstwa biokomponentów zabiera co dwa tygodnie, wszystko w cenie zbiórki odpadów. Domyślam się że przez te kilka lat na słoikach większość zapomniała, jak pachnie zdrowa wieś i ma obrzydzenie do wspomnień z młodości. XD: )) Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mniejszych działek ,nieregularnych, nierównych (spadki) polecam coś lżejszego, ok 25 kg. Z koszem,ale też z możliwością bocznego wyrzutu. Dlaczego: czasami nie ma sensu na całej działce zbierac trawy do kosza,zwłaszcza tam,gdzie się często nie chodzi. Skoszona trawa po 2-3 dniach wyschnie,pokruszy się,skompostuje i nic nie zauważysz. Poza tym można kosić wyżej i częsciej,zwłaszcza w czasach posuchy.

Kosiarki z napędem ważą ponad 40 kg,a to już jest coś. Manewrowanie tym w ciasnych miejscach,wokół drzew,krzewów wymaga większego wysiłku. Jeśli masz równą działkę,bez różnych zakamarków,powyżej 20 ar to jak najbardziej polecam te z napędem. Traktorek przy równej działce,powyżej 40 ar powierzchni do koszenia.

Mam porównanie, starsza kosiarka z napędem 190 ccm Toro z serii 675 i no name z serii 300 - 125 ccm pchana,bez kosza. Oba silniki Briggs&Stratton.Ta duża waży ok 46 kg a mała 25 kg i wolę kosić tą mniejszą,zwłaszcza,że mam nietypową działkę,spadki,sad etc. Powierzchnia do koszenia ok 20 ar. Waga odgrywa tu dużą rolę,bo moge kosiarką łatwo manewrować,zwłąszcza,że nie używam kosza. Stwierdziłem,że w moim przypadku nie ma to sensu - skoszona trawa,zwłaszcza,gdy tnę jak jest sucho, znika na drugi dzień.

Może moje dywagacje komuś pomogą. Silniki Briggsa są ze średniej półki,dość popularne w Polsce i cenowo przystepne. W wielu modelach kosiarek, NAC chyba je też jeużywa. Ideałem byłaby kosiarka np z silnikiem Hondy 160 ccm,ale to wyższa półka cenowa.

Modeli ci nie podam,możesz kierować sie np tym opisem https://cedrus.com.pl/silniki-briggsstratton-infografika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Tak jest jak pisze @Panstan

Dlatego mam kosiarkę pchaną i jeszcze jedna sprawa co do wysokiej trawy wylot musi na trawę musi być spory, w tej którą zalinkowałem największy niepokój budzi we mnie ta końcówka wylotu, być może trzeba będzie ja usunąć.

Co do wybierania kup z wysokiej trawy to @Hermogenes czyste teoretyzowanie. Co do słoików to nigdy nim nie byłem, jestem "pniokiem" od dziecka na swoim ale nie uważam to określenie za obraźliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego teoretyzowanie robię tak od wielu lat, średnio co 3-4 dni ale zawsze przed koszeniem. Dodatkowo specjalnie dla Ciebie poszedłem do jednego z pomieszczeń gospodarczych żebyś nie pisał że koloryzuję.  Pozdrawiam Hermogenes

WP_20200505_17_10_32_Pro[1].jpg

WP_20200505_17_10_51_Pro[1].jpg

A jak jest większa trawa to podłączam rotacyjną do tego sprzętu z ostatniej fotki.WP_20200505_17_11_35_Pro[1].jpg

WP_20200505_17_12_21_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady, reasumując pokrótce, do mojej działeczki kosiarka z napędem nie za bardzo się nada, bo sprzęt będzie ciężki i trudniejszy w manewrowaniu. Hermogenes, twój park maszynowy jest godzien podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes szczena mi opadła . Sam mam wiele różnego sprzętu ale u Ciebie to wygląda jak u jakiegoś kolekcjonera , spójrzcie ile tam w tle rozmaitych narzędzi . Ja tam jednak najwolę traktorkiem kosić bo nogi mnie nie bolą a i piwko równocześnie mogę sączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imitacja. Tuning taki. Co do kosiarek to używam Alko z napędem i rozrusznikiem. Video poglądowe. Marka inna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kosiarki w tej półce cenowej,to bierzemy pod uwagę producenta silnika, funkcje,solidność konstrukcji i gwarancję. Raczej w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MistrzMasarski  wszystkie pilarki mam McCulloch ta 1 od góry 1998 r.  USA , ta niżej 2006 r. i na dole 2014 r. już robione we Włoszech w fabryce Husqvarna . W tej z USA wymieniłem tylko tłumik łańcuchy i prowadnice na bieżąco, ale to jest żelazko do gałęzi. Ta średnia już cały komplet cylinder z tłokiem, uszczelniacze, tą robię główny przerób. Tą największą używam sporadycznie do grubych można rzec "nówka sztuka nie śmigana" 15-18 zbiorników paliwa wypaliła. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna  wchłonęła obie marki, dawniej husqvarna była fabryką broni dorobiła się na dostawach wojennych po 45 hossa się skończyła trzeba było na czymś zarabiać. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes a tego papaja SAM-a to z jakich elementów złożyłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.