Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal Fach Smart Pellet 16KW


Danek9031

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy zużycie pelletu na poziomie +/- 50kG dziennie jest wartością normalną ( przy temp. zewnętrznej do -10 stopni)? Powierzchnia  do ogrzania to 170m2, dom ocieplony styropianem 15cm,  ogrzewanie CWU -120l. Sterowanie przy pomocy sterowników  Salus-controls 091FL na piętrze oraz na parterze. Temperatura zadana to 22.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało informacji podałeś. Napisz jaki to kocioł,jaka instalacja ( grzejniki,podłogówka,czy mieszana ). Jak jest to sterowane. Jakim peletem palisz.Jak możesz zrób zdjęcia instalacji przy kotle. Będzie można ocenić czy jest prawidłowo wykonana.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze tylko grzejniki, na piętrze grzejniki + podłogówka.  Mam zawór czterodrogowy (sterowany ręcznie) oraz zawór trójdrogowy na podłogówce( też ręcznie). Pellet z lokalnego tartaku. Testowałem też kilka worków Pelletonu - bez większych różnić. Dom jest z lat 80, była to przeróbka instalacji z starego "śmieciucha20210216_194409.thumb.jpg.aa69c49f1a7818fda3b339244b982100.jpg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Danek9031 napisał:

Dom jest z lat 80

Instalacja instalacją, ale ten zapis może wiele wyjaśnić. Jeżeli termoizolacja tegoż budynku to tylko ocieplenie ścian a reszta tkwi w technologii z tamtych lat i w domu nie panują syberyjskie warunki 18-22 stopni, to zużycie normalne.

Sam zamieszkuje takowy budynek to wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od czego jest pompa nr.1 i 2 ?
Na następnym zdjęciu pompa nr. 3 to grzejniki, a nr. 4 ogrzewanie podłogowe.10ff17825fbf6cdab05ee5b2a0a44c85.jpgaf823ec2b32be8aa553fdc9a1a4f8ea6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł1979 uzasadnij co jest nie tak z tą instalacją?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nr. 2 to CWU,a co do powrotu z powiedzmy 1 obiegu grzejnikowego to nie wiemy jak jest wpięty. Na zdjęciach tego nie widać. Może być tak jak mówisz. Najlepiej jakby autor zrobił zdjęcia i opisał jak te powroty są podłączone.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy na zdjęcia instalcji za kotłem z zaznaczeniem powrotów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.