Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa eei pellet 21 kw


Jarek191

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sambor napisał:

Regulator ciągu na kominie też nic dobrego nie daje - to raczej wzmacniacz ciągu niż jego osłabiacz.

Za tą opinię niektórzy tutaj by Cię ukamienowali, ale mam podobne zdanie. Zwykły RCK jest tani i działa. 

@Jarek191 widzisz, bo po tym całym wygrzaniu może okazać się, że te minimalne 7KW do których widać kocioł łatwo nie schodzi, nadal jest za dużo jak na Twój domek. U moich rodziców czasem kocioł pójdzie na 12KW ale mają 232m2 na kaloryferach i chatę z bardzo symbolicznym ociepleniem, która na dodatek stoi na górze owiewana z każdej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Nie wiemy po jakim czasie kocioł był czyszczony, ale fakt, nie ma nic nadzwyczajnego.

Regulator ciągu na kominie też nic dobrego nie daje - to raczej wzmacniacz ciągu niż jego osłabiacz.

W pierwszym poście napisał  że kocioł odpalił pięć dni temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  czy na tym forum mógł by wypowiedźiec się instalator Kostrzewy a mianowicie chodzi i o to czy piec że sterownikiem bio ecomax860 nie powinien sam sterować doborem mocy do zadanej temp? 

Ustawione są jedynie zakresy max i min na przykład temp powrotu  czy temp kotła. 

Chciałbym poznać powód dlaczego to nie działa w moim wszystko muszę sam ustawiać przez zmianę na nastawów min na ten przykład jeśli chciałem rozgrzać podłogówka do 48c (nie wnikajmy w to po co i dlaczego nie o to chodzi) musiałem podnieść temp minimalną kotła na 60C pomogło do temp 41C na zasilaniu podłogówki i dalej nic piec grzał grzał do 55-56 (temp zadana 65C) aby osiągnąć wyższą temp na zasilaniu musiałem znowu zmienić temp min powrotu z 45C na 50C co od razu poskutkowało podniesieniem temp kotła na 60C.

Stąd moje pytanie czy sterownik kotła nie powinien tego wszystkiego wykonać sam po to przecież jest ta elektronika???.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 17.03.2020 o 18:06, sambor napisał:

Wszystko OK, tylko dlaczego przed zakupem kotła nie weszłeś do nas i poczytałeś o kotłach na pellet.

Kocioł masz za duży- ponad 100W/m2 to dla starego przedwojennego domu się dobiera.

teraz widzisz jakie są kłopoty ze spalaniem i samym kotłem.

Dla Ciebie przy ociepleniu 15cm styro na ścianie potrzeba kotła około 12-14kW i to pewnie będzie przez większość sezonu za dużo.

Anhydryt jest Ok, sam mam , innym też polecam

Będzie kłopot z opanowaniem kotła  i to nie zależnie od marki, a ta na dodatek jest fatalna, będzie duże spalanie i kłopoty z nastawami oraz regulacja

Jak masz miejsce to szukaj bufora i wstawiaj.

Ponadto regulator ciągu Smart Flow tu niebyt się sprawdza, wystarczyłby taki prosty RCK z klapką zamontowany w wyczystce.

Ja na 300m3 spalam 3,5t pelletu rocznie , grzeję 300l zasobnik i mam w domu ok 21-22C.

 

Witam

jeśli można wiedzieć na jakim kotle osiągasz w/w parametry spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.