Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie kotła kostrzewa eei 21kw


Krystianwp9

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest kocioł winien się odpalić w celu dogrzania cwu a nie robić to przy okazji kiedy grzeje chatę ,trzeba wziąłć instrukcję sterownika i panelu i zobaczyć co ma być na tak a co na nie i poczytać na pewno wybór termostatu ecoster ma być zaznaczony w panelu pokojowym i w sterowniku kotła . A czy od samego początku tak było , czy było kiedyś normalnie ?

,

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ustawienia tak jak zalecił mi @Trener40 czyli włączyłem wył pompy od termostatu i włączyłem termostat kotła i póki co działa chyba prawidłowo. Będę monitorował i jutro napiszę czy działa jak powinno !:) Pozdrawiam, dziękuję i wesołych świąt !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz teraz dogrzany zasobnik CWU do zadanej, a kocioł się wygasił i chciałbyś sprawdzić czy zadziała prawidłowo, to wyciągnij czujnik z zasobnika CWU. "Sztucznie" spadnie temp i kocioł.powinien się odpalić. Pozwól mu wykonać czynność i włóż czujnik spowrotem do zasobnika. Sterewnik wyłapie temp i powinno nastąpić wygaszanie. 

Wcześniej miałeś " wył pompy od termostatu na NIE",czyli po dogrzaniu domu kocioł się wygaszał, ale pompa CO pracowała cały czas i wyciągała całą energię z kotła... Czy tak było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy pompy są właściwie podłączone? Autor napisał, że po wyłączeniu termostatu na kotle, kocioł się odpalił i ruszyły wszystkie pompy. Wygląda, jakby pompa CWU była spięta z którąś pomp , albo grzejników, albo podłogi. Poza tym, ecomax 860 bez modułu rozszerzeń obsługuje 3 pompy, a u autora są 4. Ciekawe jak są podłączone. Czy pompa kotła jest podpięta bezpośrednio do gniazdka, czy do sterownika. Czy jest moduł rozszerzeń? Zagadkowe jest to działanie pomp. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokonaniu tych kilku zmian które zaproponował mi @Trener40piec w końcu zaczął działać prawidłowo. Kiedy tylko spada temperatura wody piec załącza się i grzeje ja. Temperatura w domu jeszcze nie spadła poniżej zadanej więc nie wiem jak zachowają się pozostałe pompy. Zmieniłem jeszcze ustawienie mieszacza 3 czyli grzejnikowego żeby również czytał wskazania termostatu a nie grzał cały czas. Zostaje mi teraz po prostu obserwować jak będzie się to zachowywać dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech podwyższy trochę na sterowniku pokojowym zadaną na chwilę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.