Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa eei pellet 21 kw


Jarek191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy mam pytanie piec odpaliłem 5 dni temu obecnie wygrzewam posadzki anhydrytowa dom 240m2 około 230m2 podłogówka 3 poziomy po około 75m2 każdy przez pierwsze 3 dni były następujące ustawienia:

Temp kotła minimalna 55c max75 kocioł działa w systemie fuzylogic temp powrotu zawór 3 drogowy kocioł utrzymuje ją na poziomie 45c (+/-1.5c)

Kiedy temperatura przez 3 dni była zadana 25c wszystko było ok została ona osiągnięta od razu na zasilaniu. 

4 dzień temp zasilania podłogówki ustawione na 30c zasilanie temperatura osiągnięta na zasilaniu od razu. 

5 dzień chciałem osiągnąć 50c na zasilaniu podłogówki ale temperatura rośnie bardzo wolno zmieniłem zasilanie podłogówki na 40c a temp minimalną kotła na 60c. 

Po 16h temperatura zasilania podłogówki odpowiednio 36/37/36.5 rośnie bardzo wolno (temperatury powrotów podłogówki 28/29/28 odczytane na termometrach grup pompowych) temperatura kotła 54 nie chce osiągnąć więcej? 

Strumień paliwa 4.9kg/h moc nadmuchu 70%

Dom wysoki 10m komin systemowy jakieś 11m 200 na kominie założony regulator ciągu Smart Flow wejście do komina 180 redukcja na 160

Oczywiście dom cały czas wietrzony moje pytanie dotyczy czy waszym zdaniem jest wszystko ok czy temperatura mimo wszystko powinna rosnąć na zasilaniu szybciej? 

 

 

IMG_20200313_172615006.jpg

IMG_20200313_172555224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Domyślam się, że "strumień paliwa", to jego podawanie przy moc max. 

Zwieksz np na 6 i moc nadmuchu też żeby poszła lekko w górę. 

Płomień z palnika nie może być poszarpany, ale to już sam musisz ocenić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jarek191 napisał:

Tak wygląda schemat wygrzewanie 

 

23 minuty temu, eliks napisał:

50* na podłogę to bzdura kolego.

@eliksBzdury to ty piszesz , jako "moderatora" obowiązuje cie trochę więcej wiedzy i taktu, ale takie już mamy forum.

Normalnie suszenie jest do 50C, a nawet do 55C , zależnie od materiału wylewki i to normalne!

Dla betonu jest jak poniżej, dla anhydrytu może być więcej, sam puszczałem u siebie 60C i wytrzymywało bez problemu

 

suszenie podłogówki.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Jeżeli kocioł nie może osiągnąć zadanej, to oznacza, że dostaje za mało paliwa. Jeżeli zwiększyłeś strumień paliwa na 6 i pokazuje 23.4 kw, to wcale nie musi oznaczać, że z taką mocą pracuje. 

Zmień test wagi o pięć oczek w dół i moc również się zmieni. Test wagowy możesz zrobić jeszcze raz, ale to nie będzie miało wpływu z odmierzaniem dawki. To jest tylko Kostrzewa :) 

Ustaw mu strumień na 8 i zwiększ moc dmuchawy. Zobacz jak będzie wyglądał płomień.

Oczywiście ilość spalonego paliwa pójdzie znacząco w górę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

 

@eliksBzdury to ty piszesz , jako "moderatora" obowiązuje cie trochę więcej wiedzy i taktu, ale takie już mamy forum.

Normalnie suszenie jest do 50C, a nawet do 55C , zależnie od materiału wylewki i to normalne!

Dla betonu jest jak poniżej, dla anhydrytu może być więcej, sam puszczałem u siebie 60C i wytrzymywało bez problemu

 

suszenie podłogówki.gif

 

Proces wygrzewania podłogi nie trwa 7 dni. Jak byś skupił się bardziej na pierwszym poście, to zobaczył byś że kolega podniósł temperaturę do 50* w 5tym dniu wygrzewania podłogi co jest błędem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

Kolega ma anhydryt, a przy niektórych tego typu posadzkach można tak wygrzewać, z resztą kto bogatemu zabroni?

Nie rozumie co masz na myśli dom jest duży bo kupiłem stan surowy z lat 90 teraz przerabiam i wykańczam. Nie jestem bogaty zrobiłem ogrzewanie podłogowe bo tak mi doradzono a Anhydryt wyszedł mnie 4 zł drożej niż pół suche wylewki. Szukam na tym forum fachowych porad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko dlaczego przed zakupem kotła nie weszłeś do nas i poczytałeś o kotłach na pellet.

Kocioł masz za duży- ponad 100W/m2 to dla starego przedwojennego domu się dobiera.

teraz widzisz jakie są kłopoty ze spalaniem i samym kotłem.

Dla Ciebie przy ociepleniu 15cm styro na ścianie potrzeba kotła około 12-14kW i to pewnie będzie przez większość sezonu za dużo.

Anhydryt jest Ok, sam mam , innym też polecam

Będzie kłopot z opanowaniem kotła  i to nie zależnie od marki, a ta na dodatek jest fatalna, będzie duże spalanie i kłopoty z nastawami oraz regulacja

Jak masz miejsce to szukaj bufora i wstawiaj.

Ponadto regulator ciągu Smart Flow tu niebyt się sprawdza, wystarczyłby taki prosty RCK z klapką zamontowany w wyczystce.

Ja na 300m3 spalam 3,5t pelletu rocznie , grzeję 300l zasobnik i mam w domu ok 21-22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Wszystko OK, tylko dlaczego przed zakupem kotła nie weszłeś do nas i poczytałeś o kotłach na pellet.

Kocioł masz za duży- ponad 100W/m2 to dla starego przedwojennego domu się dobiera.

teraz widzisz jakie są kłopoty ze spalaniem i samym kotłem.

Dla Ciebie przy ociepleniu 15cm styro na ścianie potrzeba kotła około 12-14kW i to pewnie będzie przez większość sezonu za dużo.

Anhydryt jest Ok, sam mam , innym też polecam

Będzie kłopot z opanowaniem kotła  i to nie zależnie od marki, a ta na dodatek jest fatalna, będzie duże spalanie i kłopoty z nastawami oraz regulacja

Jak masz miejsce to szukaj bufora i wstawiaj.

Ponadto regulator ciągu Smart Flow tu niebyt się sprawdza, wystarczyłby taki prosty RCK z klapką zamontowany w wyczystce.

Ja na 300m3 spalam 3,5t pelletu rocznie , grzeję 300l zasobnik i mam w domu ok 21-22C.

W jaki sposób to osiągasz co ja mam zrobić nie oszczędzałem na instalacji okotłach czytałem wiele było dużo dobrych opinii o kostrzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Do czego zmierza ta dyskusja?  Kliknąłeś jakieś zmiany w sterowniku aby osiągnąć cel ( 50* na podłogę?) 

@sambor dobrze napisal, że kociol jest za duży, bo jest....

Gdybyś  kupił kostrzewy, ale o dużo mniejszej mocy, to i spalanie byłoby mniejsze. Teraz spala Ci 75 kg, bo wygrzewa podłogi, a jak już wygrzeje, to w nast sezonie będzie splał 30 kg w październiku, a w styczniu 50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piec podniósł podawanie o 0.6 kg/h teraz wydaje się na razie ok tem na zasilaniu podłogówek rośnie teraz zadana jest 45c jutro ustawie 50 i zobaczymy. Martwi mnie to że mówicie ze piec 21kw jest za duży do domu 240m2 no i co z tą zmienna geometra rusztu? 

Sory za te pytania ale jestem zupełnym laikiem i nic z tego nie kumam proszę was fachowców o wyrozumiałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Daj znać.... Choć wiem jaka będzie odpowiedź :). 

Zmienna geometria, to nic innego jak zmniejszenie paleniska... Czyli jak nie ma zapotrzebowania grzania i sterownik zmniejsza moc, to zmniejsza się palenisko... Nie wiem ( albo ja tego nie kumam), po co to w ogóle jest :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj dokładne wyczyściłem piec popiół ładny bez śladu spieków. Jedno co zauważyłem to że było kilka tlących się kawałków. Wygląd to ogólnie tak:

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tech 1.zmiennej geometrii

2.dlaczego piec waszym zdaniem jest za duży skoro ma zakres mocy od 7kw do 21kw sam ma to sobie dobierac

3.co jest nie tak z piecami kostrzewy waszym zdaniem. 

 

IMG_20200318_213715731.jpg

IMG_20200318_204211209.jpg

IMG_20200318_203713119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Tymi tlącymi się kawałkami bym sobie głowy nie zawracał. Tak się dzieje jeżeli następuje wygaszanie kotła. Palący się pellet zostaje " posprzątany" do komory kotła. 

Ad1. Pisałem już wyżej o tej geometrii... 

Ad2. Wymiennik kotła jest ogólnie w czarnym kolorze, ale po obejrzeniu 3-ej fotki stwierdzam, że produkujesz dużo SYFU. Dzwi na górnej części są strasznie okopcone, a skutkiem tego jest to, że modulacja z niską mocą nie radzi sobie.Widac, że kocioł w większości czasu pracuje na minimum mocy. Dlatego lepiej by było gdybyś miał kocioł o mocy 14KW, a on by pracował na połowie swojej mocy. 

Myślę, że jak są takie temp zewnętrze +15st, to spokojnie wystarczyłoby Ci od 3do 5KW. 

Ad3. J/W... + serwis + części +..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Trener40 napisał:

stwierdzam, że produkujesz dużo SYFU

Nie wiemy po jakim czasie kocioł był czyszczony, ale fakt, nie ma nic nadzwyczajnego.

Regulator ciągu na kominie też nic dobrego nie daje - to raczej wzmacniacz ciągu niż jego osłabiacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Czyszczenie jak czyszczenie, ale jak go nawet dociscisz z tego czarnego osadu, to przy "wędzeniu" paliwa szybko wróci. Jak już drzwiczki w górnej części się osmolone na czarno, to wiadomo jak pracuje palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.