Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa dostawa Pieklorz


Egonito

Rekomendowane odpowiedzi

Z napisami na workach stosują ściemy o jakich przeciętny nabywca by nawet nie pomyślał. Sam się o tym przekonałem, kupiłem groch o nazwie Wesoła z myślą że jest to węgiel z Wesołej, a dostałem coś na podobieństwo CzP. Moc bez mocy i moc popiołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibugolpl wysyła Ogień za darmo w całym kraju za 850zl. Bardzo dobry ruski węgiel, ma świetne opinia na grupach. Co prawda mocy to nie ma, ale za to pali bez spieków i zostawia popiołu tyle co dobre kolumbiaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ruska polecanego na tym forum i ogólnie polecam-jest trochę kamienia,ale cóż,to tylko rusek a cena 800zł/worki z dostawą lub 840zł za mocniejszy.

Polski wychodzi drożej a i tak pewnie jest to rusek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość berthold61
W dniu 14.03.2020 o 11:14, Jamjestcichy napisał:

Ja mam ruska polecanego na tym forum i ogólnie polecam-jest trochę kamienia,ale cóż,to tylko rusek a cena 800zł/worki z dostawą lub 840zł za mocniejszy.

Polski wychodzi drożej a i tak pewnie jest to rusek:)

Ja za Polski Chwałowice płaciłem po 740/tona z przywozem , moc super pod 28mj popiół proszek . mam jeszcze 3/4 tony stabka ale sory on do pięt nie dorasta Chwałowicom i te spieki oraz ilość popiołu , dobre to na cwu latem przynajmniej mam taką nadzieję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61

Ja nie mam takich dojść niestety:)

U Nas w regione za chyba 900zł/luz był sobieski,ale parametry miał typowego ruska,więc zakupiłem to co powyżej.

Teraz cena jest 785zł/worek+kurier słaby i 815zł ten mocniejszy.

Z chęcia bym kupił gdzieś indziej,ale musi wyjść taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sumie już tu pisałem:

Sobianek Lew, Sambudrol Ecodesign i PowerMax, Karlik, 1t Bartex Gold z 2 różnych dostaw - stare i nowe worki,  i 2t Pieklorza z różnych dostaw. Ecedesign najbardziej kaloryczny i mało popiołu, naprawdę super węgiel,  reszta to samo cholerstwo mimo różnych napisów na workach. Musze też przyznać, że w żadnym nie było kamieni, żaden nie dawał spieków mogących zakłócać spalanie, do piwnicy schodziłem na ogól co 2 tygodnie, w rytmie wywożenia odpadów opróżniałem popielnik i napełniałem zasobnik.

Sambudrol zirytował mnie promocją do 15 maja, która skończyła sie 13 - więc niech sie cmokną w pompę. 

Jeśli chodzi o porównanie Karlik - Pieklorz;

- Pieklorz jest twardym węglem o dużo większej granulacji, niz 25 mm - u mnie były śledzie powyżej 5cm. W efekcie ślimak tak strzelał krusząc węgiel, że aż się niosło po rurach

- popiołu tyle samo wagowo, ale Karlik jest sypki, a Pieklorz spieka się w chrupki - w efekcie popiół ze spalenia podajnika 130kg to 1/2 worka dla Karlika i 2 razy więcej dla Pieklorza (tak, Pieklorz oryginalny z Chwałowic - bo zaraz Berthold mi tu napisze 10 raz że u niego jest popiół jak z cygareta)

- Pieklorz dawał mi dziwny, oleisty osad na drzwiczkach (w Defro są podwójne drzwi ocieplane i zbierał mi sie taki oleisty glut na zewnętrznych) - w żadnym innym węglu nie spotkałem sie z czymś takim

- Karlik pali sie bardzo równo, nawet na niskich mocach, ładnie zachowuje się w podtrzymaniu 

Cena u mnie identyczna - Karlik i Pieklorz luz 850 PLN/t. Zamówiłem parę ton na 2-3 lata, ryzyko zakłóceń na rynku wydaje się jednak realne patrząc na polityczną zadymę wokół kopalń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, HarryH napisał:

W sumie już tu pisałem:

Sobianek Lew, Sambudrol Ecodesign i PowerMax, Karlik, 1t Bartex Gold z 2 różnych dostaw - stare i nowe worki,  i 2t Pieklorza z różnych dostaw. Ecedesign najbardziej kaloryczny i mało popiołu, naprawdę super węgiel,  reszta to samo cholerstwo mimo różnych napisów na workach. Musze też przyznać, że w żadnym nie było kamieni, żaden nie dawał spieków mogących zakłócać spalanie, do piwnicy schodziłem na ogól co 2 tygodnie, w rytmie wywożenia odpadów opróżniałem popielnik i napełniałem zasobnik.

Sambudrol zirytował mnie promocją do 15 maja, która skończyła sie 13 - więc niech sie cmokną w pompę. 

Jeśli chodzi o porównanie Karlik - Pieklorz;

- Pieklorz jest twardym węglem o dużo większej granulacji, niz 25 mm - u mnie były śledzie powyżej 5cm. W efekcie ślimak tak strzelał krusząc węgiel, że aż się niosło po rurach

- popiołu tyle samo wagowo, ale Karlik jest sypki, a Pieklorz spieka się w chrupki - w efekcie popiół ze spalenia podajnika 130kg to 1/2 worka dla Karlika i 2 razy więcej dla Pieklorza (tak, Pieklorz oryginalny z Chwałowic - bo zaraz Berthold mi tu napisze 10 raz że u niego jest popiół jak z cygareta)

- Pieklorz dawał mi dziwny, oleisty osad na drzwiczkach (w Defro są podwójne drzwi ocieplane i zbierał mi sie taki oleisty glut na zewnętrznych) - w żadnym innym węglu nie spotkałem sie z czymś takim

- Karlik pali sie bardzo równo, nawet na niskich mocach, ładnie zachowuje się w podtrzymaniu 

Cena u mnie identyczna - Karlik i Pieklorz luz 850 PLN/t. Zamówiłem parę ton na 2-3 lata, ryzyko zakłóceń na rynku wydaje się jednak realne patrząc na polityczną zadymę wokół kopalń.

Nie nie wyjadę z niczym , hehe . pieklorza mam już 2 tony na następny sezon ale też mnie korci dokupić coś jeszcze mocniejszego z mniejszą ilością popiołu tu masz rację trochę go jednak jest ale ale nic już nie powiem .

dobiorę sobie ekodesign-na a jeszcze następny sezon bo czasy idą nieciekawe .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Planuje kupić pieklorza chwalowice 26mj jest po 830 workowany ale zastanawiam się też nad katlikien bo jest 20zl tańszy. Karlik miałem cały zeszły sezon, duzo spieków ale to może wina sterownika, teraz będzie nowy to nie wiem, może będzie lepiej. No ale do sedna: Jest duża różnica w paleniu tych groszków czy brać ten chwalowice czy lepiej pozostać na karlik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.