Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Pieklorz I Problem


reniu12

Rekomendowane odpowiedzi

witam latem kupiłem luzem ekogroszek pieklorz spalał się dobrze ale zdecydowałem się na zakup ekogroszku oryginalnie zapakowanego no i tu się zrobił wielki problem ekogroszek przy spaleniu nie rozkłada się równomiernie na palenisku retortowym tylko się skleja przy spalaniu i powstaje piramida ze sklejonego groszku i w pewnym monecie obala się i wtedy niedopalony groszek wpada do popielnika ,na starym z lata groszkiem nie miałem takiego problemu czym te sklejenia mogą być spowodowane ,za bardzo wilgotny co sadzicie jeszcze dzisiaj wstawię zdjęcia tego kopczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Miałem to samo z tym samym węglem w workach ale nie udało się tego problemu rozwiązać ,wrzucałem z powrotem ten węgiel do podajnika. Kupiłem nie dawno pieklorza luzem z tego samego składu co zawsze i pierwszy raz spala się inaczej nisz zawsze, w popiele są takie białe spopielone w środku bryłki i jest tego sporo. Albo wcisnęli mi jakiś ruski albo na składach mają coraz gorsze G...O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiemy co kupujemy

a w/g ostatnich danych jesteśmy jednym z najwiekszych importerów węgla

właśnie importerów a nie eksporterów :(

 

a co do wegla to możesz miec jakaś mieszanke czeskiego i ruskiego

 

u mnie czeski się spieka i zatyka retorte

a ruski ma wiekszą kaloryczność i i więcej popiołu z niego zostaje i drobne frakcje

ale retorty niezapycha ale co tam te wiadro co 3 dni przeżyje za 690zł/t

 

a najlepsze jest to że czeski eko wygląda jak polski czy ruski

jest czarny jak pieklorz i tej samej gramatury

więc jest nie do rozróznienia za czeską granicą tona kosztuje 200zł a po przekroczenie naszej granicy dostaje odpowiednią cene i heja do skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to że czeski eko wygląda jak polski czy ruski

jest czarny jak pieklorz i tej samej gramatury

więc jest nie do rozróznienia za czeską granicą tona kosztuje 200zł a po przekroczenie naszej granicy dostaje odpowiednią cene i heja do skupu

 

 

czeski nie może się spiekać, bo jest brunatny, widać to nawet jak jest mokry, po wysuszeniu jest ogromna różnica nie da się go nie rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w każdej dostawie węgla otrzymujemy inny produkt :-). Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest mieszanie dobrego ekogroszku z węglem gorszej jakości pochodzącym z innej kopalni. Jak wiadomo kopalnia raczej nie produkuje ekogroszku, zajmuje się tym zakład przeróbki węgla, który "mieli" paliwo na odpowiednią granulację. Ponieważ kopalnie zrzeszone są w holdingi najprawdopodobniej w ten sposób pozbywają się węgla nie cieszącego się popytem, mieszając go z dobrym.

Z tego co słyszałem z "plotek", na przykład kopalnia Kazimierz Juliusz w Sosnowcu miała jakąś dłuższą przerwę w wydobyciu i nie nastarczała z dostawą opału, jednak w tym samym czasie zakład przeróbki węgla nadal wypuszczał nieprzerwanie ekogroszek firmując go jako pochodzący z ww. kopalni. Wnioski same się nasuwają...

Ocztywiście ważną sprawą jest wilgotność opału, nadmierna nie sprzyja procesowi spalania i obniża sprawnośc kotła i czystość samego procesu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko to, co zostało napisane tutaj o Pieklorzu. Także mam "niby oryginalny" z KWK Bobrek.

Palę nim praktycznie od wiosny poprzedniego roku. Spiekanie udało mi się co prawda nieznacznie obniżyć (w stos. tego z fotek), ale i tak jest to jedna wielka lipa :/

Jestem na 99% przekonany, że to co kupiłem (i będę jeszcze zmuszony wypalić), jest jakąś zagadkową mieszanką różnych węgli.

Co ciekawe - raz lepiej, a raz gorzej zmieszaną (raz trochę lepiej, a raz gorzej się spala)...

 

P.S. reniu12 ---> Jedynie ograniczenie powietrza przynosi pewną subiektywną poprawę - po prostu będziesz miał mniejsze spieki.

(Jak zobaczyłem to badziewie na fotkach, to jakbym swój popielnik oglądał :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak kolega napisał matchaus zmniejszenie dopływu powietrza powoduje mniejsze spieki , tylko mnie dziwi jedna rzecz ze miałem kupiony luźny ekogrszek niby pieklorz i nie robiły się spieki a tu oryginalny pakowany i takie cuda niedopisania szok nie dość ze płacisz więcej to spieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podaj kolego na jakich ustawieniach pracuje twój kocioł, ja też palę tym ekogroszkiem na początku miałem podobny problem ale udało mi się w znacznym stopniu poprawić spalanie. Faktem jest, że nie da się zupełnie wyeliminować koksowania. Niestety to zjawisko powstaje wtedy gdy węgiel ma zbyt dużą kaloryczność nadmiar wilgoci nie ma na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłem workowanym Pieklorzem i wyjąłem z retorty rozżarzony do połowy kawałek około 30mm to na części nie rozżarzonej były smoliste bąble które jeszcze kipiały, i bardzo szybko zastygły w niskiej temperaturze. Potwierdza się to co zauważyłem wcześniej że węgiel się spieka (skleja) jak piec jest w podtrzymaniu,bo w tedy nie działa wentylator i temperatura w retorcie spada ,a jak spada to te bąble stygną i sklejają się między sobą kawałki węgla. Po ponownym uruchomieniu się pieca z retorty wychodzi bryła sklejonego nie dopalonego węgla.Dodam jeszcze że zrobiłem eksperyment i nadmuch włączyłem na około 20 min. a opał podawałem ręcznie (przyciskiem) .Groszek spalał się SUPER ,spieków nie było wcale sam popiół. Po wyłączeniu nadmuchu i ponownym włączeniu za około 15min. węgiel się znowu skleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podaj kolego na jakich ustawieniach pracuje twój kocioł, ja też palę tym ekogroszkiem na początku miałem podobny problem ale udało mi się w znacznym stopniu poprawić spalanie. Faktem jest, że nie da się zupełnie wyeliminować koksowania. Niestety to zjawisko powstaje wtedy gdy węgiel ma zbyt dużą kaloryczność nadmiar wilgoci nie ma na to wpływu.

kolego mam takie ustawienia i nie moge sobie poradzić z podciągnięciem tem. na piecu

5s--podawanie

60s--przerwy

30%--nadmuch

20min. --podtrzymanie

przesłona na 1/3

spieki się nie robią lecz nie podnosi się tempa jak zwiększę podawanie do 6 to są spieki no i jeszcze dziwny objaw ze żar nie jest na całej retorcie tylko z prawej strony dziwne lecz wcześniej tego nie miałem na starym ekogroszku retortę wyczyściłem z popiołu ale to nic nie dało,czy jeszcze cos w retorcie jest do wyczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam takie ustawienia i nie moge sobie poradzić z podciągnięciem tem. na piecu

5s--podawanie

60s--przerwy

30%--nadmuch

20min. --podtrzymanie

przesłona na 1/3

spieki się nie robią lecz nie podnosi się tempa jak zwiększę podawanie do 6 to są spieki no i jeszcze dziwny objaw ze żar nie jest na całej retorcie tylko z prawej strony dziwne lecz wcześniej tego nie miałem na starym ekogroszku retortę wyczyściłem z popiołu ale to nic nie dało,czy jeszcze cos w retorcie jest do wyczyszczenia

 

Ja mam podobny problem. Żeby dopalić węgiel musiałem dać więcej powetrza. Wiem, że to nieekonomiczne, ale nie było siły rozbujać pieca do konkretnej temperatury. No i te spieki... Teraz mam ustawienia 7/43/25 i dmuchawa otwarta w 50%. Wiem że więcej ciepła idzie w komin (ściana jest cieplejsza niż w zeszłym sezonie na dobrym ekogroszku), ale to jedyny sposób żeby jakoś dopalić te spieki. Przy mniejszej ilości powietrza więcej niedopalonego spada do popielnika. No cóż, kupiło się g..no, to trzeba to jakoś spalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak kolega napisał matchaus zmniejszenie dopływu powietrza powoduje mniejsze spieki , tylko mnie dziwi jedna rzecz ze miałem kupiony luźny ekogrszek niby pieklorz i nie robiły się spieki a tu oryginalny pakowany i takie cuda niedopisania szok nie dość ze płacisz więcej to spieki

kolego identyczny problem zpieklorzem rozwiazalem mieszajac go tez trafilem pol palety takiej francy nic innego ci nie pomoze [z 2palety] wlasnie koncze go wypalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ja ostatnie dwa sezony paliłem groszkiem z pieklorza, kaloryczność dobra bo z 5t zostao mi jeszcze 750kg i paliłem dwa sezony ogrzewając dom 200m^2, 20-21 st w domu dwie osoby i oczywiście CWU zbiornik 300L, ale co do spalania no to już szału nie było często spiekał się tworząc tzw popcorn, pomimo że był suchutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni Koledzy

 

Niektore wegle cechują się wysoką spiekalnością ( nie mam na myśli spiekania się popiołu - szlakowania to jest inna sprawa )

Kiedyś przeglądałem strony internetowe producentów - wydobywców wegla i doszedłem do wniosku iż nie każdy groszek nadaje się do spalania w retorcie.

Niby jasna sprawa, ale nie zawsze udaje się kupić węgiel z danej kopalni.

 

Swój problem ze spiekaniem się węgla na retorcie i wysypywaniem się koksu rozwiązałem poprzez montaż tuleji wokół retorty. Użyłem kilkucentymetrowego kawałka rury o średnicy wewnętrznej większej o około 2 cm od średnicy retorty. Do rury dospawałem 3 nakrętki na obwodzie co 60 stopni, w które wkręciłem śruby. Rurę zamontowałem poprzez dokręcenie śrub do retorty.

Niedopalony węgiel pozostaje dłużej na retorcie, spala się całkowicie. sporadycznie pomagam wyszlakować się retorcie, ale jak tego nie zrobię to także dzieje się to automatycznie.

 

Przed montażem mojego patentu miałem do wyboru albo drastyczne ograniczenie mocy palnika lub duże ilości koksu w popiele.

W przypadku zainteresowania prześlę fotkę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.