Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

A Niemcy niech nam najpierw zapłacą odszkodowania za to co zrobili a potem mogą nawet darmowe loty na Marsa dla swoich obywateli sponsorować...

 

Mnie nie obchodzi co było sto lat temu i nie ma związku ze mną, a obchodzi to co jest teraz i co mnie dotyczy. Czy Polska zapłaci odszkodowanie za to, że z pełną świadomością dopuszcza, żeby kopciuchy zatruwały powietrze co powoduje przedwczesną śmierć około 45 000 Polaków co roku? Czy Polska zapłaci odszkodowanie za to, że z pełną świadomością sama truje Polaków przy udziale bandyckiej polityki państwowych spółek? Czy Polska zapłaci mi odszkodowanie za to, że takim zatrutym powietrzem będącym zagrożeniem dla zdrowia i życia muszę oddychać ja i moja rodzina?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi nawet o to, czy będą czy nie, tylko o to, żeby sąsiedzi świecili oczami przed sobą i światem ze wstydu, że sami nie naprawili wyrządzonych przez siebie krzywd. A przy okazji ciemny lud mógł na własne oczy zobaczyć czyich tak naprawdę interesów broniły jego "elity". Zyski z tego mogą być w dłuższej perspektywie bezcenne...

 

A kol. from jak zwykle nie patrzy dalej jak czubek własnego nosa...

"Nie pytaj, co Ameryka może zrobić dla ciebie, tylko co ty możesz zrobić dla Ameryki..." A kolega by jeszcze chorą matkę podał do sądu o alimenty...

Nawet komuna lepiej wychowywała swoją młodzież...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale w praktyce jest już różnie. Popatrz ile czasu rozmawiasz z dziećmi a ile czasu wodę z mózgu robi im telewizja, szkoła czy internet i jakie wzorce im podsuwa ? Pozbawienie rodziców prawa do używania tzw. kar cielesnych jest może piękne propagandowo ale tak naprawdę często powoduje więcej szkody niż pożytku. W razie nieposłuszeństwa rodzic może co najwyżej nie pójść do pracy i pilnować krnąbrnego potomka i jeszcze w taki sposób, żeby nie podpaść pod paragraf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nawet komuna lepiej wychowywała swoją młodzież " - no to ciekawa teza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach Ministerstwa Środowiska znalazłem wykaz Obowiązujących Programów Ochrony Powietrza w poszczególnych województwach.

 

źródło: 

https://www.mos.gov.pl/srodowisko/ochrona-powietrza/programy-ochrony-powietrza/obowiazujace-programy-ochrony-powietrza-w-polsce/

 

 

Czy ustawodawca wydający taki zakaz, w związku z programem ochrony powietrza, może liczyć na przychylność społeczeństwa?.
 
"Całoroczny zakaz używania dmuchaw do sprzątania ulic, chodników i placów oraz usuwania liści z ulic, chodników i trawników na terenach zabudowanych"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dmuchawy to nie jest sprzątanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcą lepszego powietrza a gdzie tylko mogą wycinają drzewa, zamiast krzewów, trawnika czy rabatek dają polbruk a potem płacz, że smród, latem upał jak na patelni a po deszczu powódź i woda nie zdąży spłynąć kanalizacją, itd... Za komuny jak poszedłem do pierszej klasy, to każdy nowy uczeń sadził swoje drzewko, żeby było zieleniej. Słowa ekologia nikt jeszcze nie znał ale karmniki dla ptaków i budki lęgowe były na każdym podwórku i drzewie. A teraz każdy gębę tym słowem wyciera od rana do wieczora ale sam nawet palcem nie kiwnie, żeby wokół siebie coś zrobić... Z jednej strony jesteśmy "za" ale jak musimy sami coś zrobić, to już wielki krzyk...

A może trzeba tak...

post-21362-0-47106400-1519107960_thumb.jpg

post-21362-0-38589100-1519107973_thumb.jpg

post-21362-0-99096700-1519107985_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dla oka kamery tam na jednego wypada może 5 lisków. Całe wolne miejsca obsadzajmy drzewami ja bym się cieszył jak by hektar przypadał na 5-ciu .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wszyscy chcą lepszego powietrza a gdzie tylko mogą wycinają drzewa, zamiast krzewów, trawnika czy rabatek dają polbruk a potem płacz, że smród, latem upał jak na patelni a po deszczu powódź i woda nie zdąży spłynąć kanalizacją, itd... Za komuny jak poszedłem do pierszej klasy, to każdy nowy uczeń sadził swoje drzewko, żeby było zieleniej. Słowa ekologia nikt jeszcze nie znał ale karmniki dla ptaków i budki lęgowe były na każdym podwórku i drzewie. A teraz każdy gębę tym słowem wyciera od rana do wieczora ale sam nawet palcem nie kiwnie, żeby wokół siebie coś zrobić... Z jednej strony jesteśmy "za" ale jak musimy sami coś zrobić, to już wielki krzyk...

A może trzeba tak...

No czekali czekali ale zaraz zaraz już *** podatek od deszczu no bo mogą przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznikiem rządu jeszcze nie jestem ale chyba nie sądzisz, że tylu ludzi boi się i słucha na kolanach starszego, miłego pana z kotem ? Może po prostu się z nim zgadza i docenia za przenikliwość i dalekowzroczność. W końcu wyborcy wybrali i trzeba się z tym nauczyć żyć, przynajmniej do następnych wyborów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie podstawil Dudy to sam by nie wygrał. Niby każdy wiedział, kto będzie rządził, ale jednak Kaczyński jest za bardzo kontrowersyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości to większość głosujących, a zachowują się jak gdyby była to większość wyborców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ma się zachowywać większość parlamentarna wybrana przy niezbyt wysokiej frekwencji ? Udawać, że rządzi albo oddać władzę dla mniejszości a może załatwiać interesy tych co więcej zapłacą ? Do lokali wyborczych póki co jeszcze wpuszczają wszystkich, którzy chcą głosować. Inna sprawa, to działanie komisji wyborczych. Tutaj to przynajmniej w mojej okolicy widzę spore braki, żeby nie powiedzieć nieprawidłowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generał Charles de Gaulle kiedyś powiedział, że dla dobra Francji zrobi wszystko, nawet rzeczy których potem mógłby się wstydzić... Polityka pełna jest takich działań i tylko ktoś kompletnie naiwny może myśleć, że jest inaczej. A z resztą jak skutecznie walczyć z taką patologią, jaka się u nas rozpanoszyła. Wczorajsze uniewinnienie sędziego M. Topyły chyba mówi samo za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Rzecznikiem rządu jeszcze nie jestem ale chyba nie sądzisz, że tylu ludzi boi się i słucha na kolanach starszego, miłego pana z kotem ? Może po prostu się z nim zgadza i docenia za przenikliwość i dalekowzroczność. W końcu wyborcy wybrali i trzeba się z tym nauczyć żyć, przynajmniej do następnych wyborów...

Tylko czy aby ci przeciwnicy tego starszego pana wiedzą co to jest demokracja ? nie wydaje mi się , ich rozumienie demokracji to jest wtedy kiedy my mamy koryto natomiast po stracie koryta jest faszyzm , i inne wynnaturzenia i żadne wybory tu nie grają roli więc trzeba to obalić siłą a od razu nastąpi demokracja , tak odemnie ja bym tych kodziarzy i inne ekstrementy wsadzał do ciupy ot tak dla pokazania właściwej demokracji na wzór Pinocheta i  tak przez co najmniej 10 lat aż do tych durnych tępych łepetyn trafi co to są wybory i czemu one służą , teraz Chile jest jednym z najbardziej stabilnym i porządnym krajem  w Ameryce łacińskiej , da się tylko trzeba za ryj czasem i potrząsnąć , przypomnieć bo czasem ciężko komuś  zajarzyć że to już demokracja a nie 3 obsmarkana kolesiowska RP z kumplami i ustawkami co komu sprzedać za jakie drobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.