Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro brak dobrych inżynierów to trzeba dobrych decyzji politycznych a tu i z dobrymi politykami posucha, ,,,,

 

Nie wiem czy taki polityk jest "dobry", nie wiem także, czy z czasem  będzie postrzegany jako "dobry".

Na pewno ten polityk ma gest, o czym pisałem tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21907-tematy-zwi%C4%85zane-z-ochron%C4%85-powietrza/page-18?do=findComment&comment=355876 .

 

W tej wspomnianej kopercie o łącznej wartości sięgającej 40 mld zł, oprócz złotówek były także odręczne przypiski, na czyje konta mają trafić poszczególne kwoty.

Jak to zwyczajowo bywa, spore okrągłe sumki znowu mają trafić na konta "dobrych inżynierów".

 

I tak:

- 50 mln zł dla  ICHPW i GIG  za "Produkcja paliw bezdymnych z zawartością części lotnych max. 10%"

50 mln zł dla  ICHPW i GIG  za "Brykietowanie węgli energetycznych z udziałem środków o wysokiej kaloryczności i wytrzymałości mechanicznej"

200 mln zł dla ICHPW i JSW Koks S.A za "Kompleks produkcji wodoru z gazu koksowniczego" ( projekt + budową instalacji demonstracyjnej)
 
Oczywiście mniejszej rangi politycy także starają się o względy "dobrych inżynierów".
W styczniu zatwierdzono 100 mln zł dla  projektu "Silesia pod błękitnym niebem" (prace badawczo-rozwojowe nad technologiami poprawiającymi jakość powietrza).
Jest to wspólny projekt włodarzy Województwa Śląskiego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja przypomina mi hodowlę krów mlecznych - krowę trzeba najpierw napaść a następnie porządnie wydoić,

tylko nie wiem kto tu jest krową , bo kto dojącym to widać.

Tu nie ma programów na inną konstrukcję kotła, gdyż tego już rzekomo nie można zrobić - trzeba do super kotła kl 5 wstawić super paliwo za mega super cenę.

 

PS 

Wydaje mi się że niestety zamiast krów - które można zbajerować a następnie mocno wydoić, po wydojeniu  zostaną kolejne owieczki albo osiołki  lub wręcz barany.

 

PS2

Zapomniałem dodać, że barany na dodatek można ostrzyc.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki polityk jest "dobry", nie wiem także, czy z czasem  będzie postrzegany jako "dobry".

Na pewno ten polityk ma gest, o czym pisałem tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21907-tematy-związane-z-ochroną-powietrza/page-18#entry355876 .

 

W tej wspomnianej kopercie o łącznej wartości sięgającej 40 mld zł, oprócz złotówek były także odręczne przypiski, na czyje konta mają trafić poszczególne kwoty.

Jak to zwyczajowo bywa, spore okrągłe sumki znowu mają trafić na konta "dobrych inżynierów".

 

I tak:

- 50 mln zł dla  ICHPW i GIG  za "Produkcja paliw bezdymnych z zawartością części lotnych max. 10%"

50 mln zł dla  ICHPW i GIG  za "Brykietowanie węgli energetycznych z udziałem środków o wysokiej kaloryczności i wytrzymałości mechanicznej"

200 mln zł dla ICHPW i JSW Koks S.A za "Kompleks produkcji wodoru z gazu koksowniczego" ( projekt + budową instalacji demonstracyjnej)

 

Oczywiście mniejszej rangi politycy także starają się o względy "dobrych inżynierów".

W styczniu zatwierdzono 100 mln zł dla  projektu "Silesia pod błękitnym niebem" (prace badawczo-rozwojowe nad technologiami poprawiającymi jakość powietrza).

Jest to wspólny projekt włodarzy Województwa Śląskiego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

A gdzie reszta tych 40mld.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie reszta tych 40mld.?

 

Zadałeś niewygodne pytanie.

 

Spora część tej kwoty przeznaczona będzie na projekty badawcze.

W ramach tych projektów  będą wykonywane prace badawczo-eksperymentalne mające na celu zdobycie dalszej wiedzy ułatwiającej osiągnięcie określonych celów praktycznych. 

 

Jak widać po postach, dyspozycja kwot przeznaczanych na takie cele budzi wśród forumowiczów pewne protesty.

 

Ogólny zarys rozdysponowania zawartości koperty z 40 mld zł znajduje się tutaj: http://www.miir.gov.pl/strony/strategia-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/kluczowe-projekty/program-dla-slaska/ .

Szczegóły poniżej:

Program dla Śląska  -  http://www.miir.gov.pl/media/49148/Program_dla_Slaska_wersja_aktualna.pdf

Szczegółowy wykaz przedsięwzięć Programu dla Śląska  -  http://www.miir.gov.pl/media/49463/szczegolowy_wykaz_przedsiewziec_PdS_vol2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wydał inaczej. Robię akcję informacyjną. "szanowni państwo, od dziś nad waszymi kominami będzie latał dron z czujnikiem. Kto pali śmieciami i meblami ma natychmiast zaprzestać. Kto nie potrafi rozpalić of góry ma instrukcje w dalszej części ulotki. Za palenie śmieciami będą mandaty, za kopcenie przez nieumiejętność rozpalenia odwiedzi was Pan, który nauczy was rozpalac. " myślę że takie podejście by elegancko rozwiazalo problem. Do tego strona www z mapą, gdzie oznaczam kopcacego sąsiada. Tak anonimowo, bo niektórzy w tym kraju nie lubią donosic. Jeden dron i 2 ludzi na gminę by starczyło. Ja bym szybko temat ogarnął. A wymiana kotłów z dotacja też dobra sprawa, sam skorzystałem ale ja na węglu też nie kopcilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyda się rozporządzenie i służby mundurowe z fikusem tego dopilnują, aby już  nigdy żaden baran przez Suwerena niewydojony nie został... Oczywiście będą konsultacje społeczne ;)

 

Najśmieszniejsze jest to, że osoby popierające, głosujące na obecną wierchuszkę dziwią się, że są przekręty i afery. To było wiadome już przed wyborami. Podobno rząd nie ma pieniędzy na rozbudowę sieci cieplnej i zakup pomp ciepła dla ludzi, aby kilkaset razy poprawić jakość powietrza w miastach południowej Polski... Tzn. pieniądze rząd ma i środki z Brukseli na to są, ale na górze przyjęto inną strategię działań.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25588-wczoraj-kocioł-ekologiczny-dziś-kopciuch/?p=349760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok demokracji, że możemy wybierać tylko między złodziejami co kradną mniej i trochę oddają ludziom a złodziejami, co kradną więcej i z ludźmi się nie dzielą wcale. Może za 50 lat dojdziemy do tego, że będziemy wybierać takich, co wcale nie kradną ale patrząc na stare demokracje, to szanse są śladowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś niewygodne pytanie....

Bardzo proste pytanie.

Zaraz, zaraz - dlaczego i dla kogo niewygodne?

 

Ps. Nie moge teraz zapoznać sie z odnosnikami. Proponuje aby koledzy z forum to uczynili. Dowiemy sie (lub nie) na co jest pozostale bagatela 39.7mld ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sony23: szybko odpisales, czy zapoznales sie z tymi zalacznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znacznym przekroczeniu norm zawartości arsenu w powietrzu informuje dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna". Dziennik donosi, że we wrześniu 2017 r. stężenie arsenu (As) aż 10-krotnie przewyższało normę. "DGP" powołuje się na badania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Inspektorat tej liczby nie potwierdza, ale przyznaje, że w 2017 r. stężenie arsenu w Głogowie było bardzo wysokie.


 


- Dane dopiero spłynęły z laboratorium, ale już wiemy, że zawartość arsenu w powietrzu w Głogowie jest bardzo wysoka. - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Świętosława Żyniewicz z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.


 


W Głogowie funkcjonuje należąca do KGHM huta miedzi. Jak twierdzi "DGP" to właśnie z działalnością huty wiąże się wysoka emisja rakotwórczego pierwiastka. W 2016 r. w hucie wymieniona została technologia - stary piec został zastąpiony nowoczesnym piecem zawiesinowym.


 


O przyczyny problemu pytamy w WIOŚ. Inspektorzy mają krótką odpowiedź. - Źródła arsenu na tym terenie związane są głównie z procesami wydobycia i hutnictwa rud metali nieżelaznych. Również w Legnicy odnotowujemy wysokie stężenie arsenu. Pozostałe stacje w województwie nie wykazują przekroczeń poziomu docelowego arsenu w powietrzu - wskazuje Żyniewicz.


 


A co na to KGHM? - Mamy swój udział w stanie zanieczyszczenia powietrza arsenem w Głogowie, ale nie taki duży, jak się go nam przypisuje - broni firmy rzeczniczka KGHM Justyna Mosoń, cytowana przez "DGP". Powołuje się na analizę zleconą przez marszałka województwa, po przekroczeniu norm w 2013 r. - Wykazała, że hucie można przypisać nie więcej niż ok. 30 proc. w odnotowanym stężeniu średniorocznym - twierdzi Mosoń i dodaje, że źródłem arsenu są też... papierosy.



 

Władze Głogowa przeprowadziły pod koniec 2017 r. badania mieszkańców. Wyniki są niepokojące. - Przebadaliśmy ok. 2 tys. mieszkańców pod kątem występowania As w próbce moczu. Przekroczenia norm stwierdzono u co piątej osoby - mówi cytowana przez "DGP" Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta Głogowa. 

 


Arsen to niebezpieczny pierwiastek, ma działanie rakotwórcze. Zatrucie nim może zostać zauważone dopiero po latach. Pod wpływem arsenu może dojść do zmian skórnych oraz do uszkodzenia układu pokarmowego i oddechowego.


 


 


Standardowe "to-nie-my" trujemy, a efekt taki, że ludzie toną w truciźnie. Nie dość, że rządzący dają przyzwolenie na trucie Polaków to jeszcze sami ich po cichu trują na śmierć :) Byle kasa się zgadzała.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok demokracji, że możemy wybierać tylko między złodziejami co kradną mniej i trochę oddają ludziom a złodziejami, co kradną więcej i z ludźmi się nie dzielą wcale. Może za 50 lat dojdziemy do tego, że będziemy wybierać takich, co wcale nie kradną ale patrząc na stare demokracje, to szanse są śladowe...

,... Bezdyskusyjnie czyste powietrze jest sprawą polityczną bo wymaga od polityków wyboru priorytetów. Demokrację można urządzić na wiele sposobów. Mój sposób myślę, że jest demokratyczny ale elita dobrowolnie się na to zgodzi,... Daję Wam okazję do oceny.

 

Ordynacja wyborcza?

Należy wyjaśnić, czy Polska jest krajem demokratycznym, czy w Polsce dostęp do tytułów naukowych, stopni wojskowych jest demokratyczny? Nikt nie ma wątpliwości, że tak. Jednak jest inaczej, ponieważ w instytucjach naukowych, wojskowych bez pokonania kolejnych szczebli awansu, kariera "na skróty" jest niemożliwa. Rola profesora lub generała jest dość ograniczona, ale posłem może zostać każdy i w konsekwencji może mieć wpływ na politykę, gospodarkę i jakość życia narodu, i.... na profesora, i generała. Choć bez kwalifikacji, poseł jest dobrze opłacany i nietykalny. Politycy decydują o sprawach wagi państwowej, o priorytetach finansowo-organizacyjnych państwowych struktur,.....

Wadliwa ordynacja wyborcza dopełnia reszty. Obecna ordynacja wyborcza nadaje wyborom chararaktru zbiorowego karnawału dla lekkoduchów, w którym wybierani niczego w swioch programach poważnie nie obiecują a wybierający, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, wracają do rzeczywistości z przed wyborów. Nie są to również programy tylko zbiór życzeń dla naiwnych, magalomańskie wizje przelewania z pustego w próżne. Należy też pomnożyć ilość list, razy ilość kandydatów i to będzie tyle, ile przeciętny wyborca powinien przeczytać życiorysów, " życzeniowych programów", by,... nic nie zrozumieć, nic nie spamiętać a zdecydować. W moim małomaisteczkowym okręgu to około czterdzeistu kandydatów. Proszę sobie uzmysłowić, co czyta, co ogląda, z czego się śmieje przeciętny wyborca, .... Wyborca nie jest politologiem ani intelektualistą, a mimo to oczekuje się od niego dokonania świadomego wyboru. Każdy utytułowany komentator życia politycznego czyni tegoż wyborcę odpowiedzialnym za oddane głosy i wynikającą z tego mizerię w kraju. Ten sam utytułowany komentator akceptuje elekta-idiotę jako ustawodawcę, a nawet jako ministra-marszałka Sejmu. Gdyby nie chodziło o życie czterdziestu milionów obywateli, to byłby to dobry powód do drwin.

Porządki, jak mi się naiwnie wydaje, należy zacząć od wyboru radnych by później z nich rekrutować posłów.

Recpetą może być tańsza wersja prawyborów. W salach widowiskowych okręgów wyborczych powinna odbywać się preselekcja kandydatów na kandydatów przez samych kandydatów. Udział w takiej preselekcji obowiązkowo powinni brać sami zaintresowanni, komisja wyborcza, dziennikarze i nieobowiązkowo mieszkańcy okręgu. Każdy kandydat powinien przedstawić swoje polityczne CV i program (pod postacią biznesplanu). W wyniku tego kabaretowego spektaklu (kolejne będą bardzo poważne) zostałoby wybranych najodpowiedniejszych dwóch kandydatów na każde miejsce.

Nieco odmienną wersją prawyborów mogłaby być wewnętrzna preselekcja w partii lub wyborczym ugrupowaniu, tak aby wybierający nie musieli głosować na nieznajomych, nieznanych, nierozgarniętych i innych niezdiagnozowanych pretendentów do diet.

Wyborca w pierwszej wersji ordynacji wyborczej, miałby do dnia właściwych wyborów podjąć trud poznania programy dwóch i wybrać jednego radnego z każdej listy. Drugi kandydat powinien stać w odwodzie, gdyby pierwszy okazał się niegodnym pełnienia obowiązków radnego, czyli dotychczasowy immunitet powinien zostać zastąpiony innym arbitrażem. Proponuje czasowo (może na lata) zamienić immunitet na sądy w "trybie wyborczym" z warunkiem wysokiego wadium (do stracenia przez (?) przeciwną-partię polityczną) celem ochrony osób oskarżanych przed nękaniem przez byle kogo i z byle powodu. Efekt? Oskarżony ustępuje z życia publicznego lub oskarżyciel traci wadium. W drugiej wersji ordynacji, wyborca będzie miał sytuację mniej komfortową ale i tak łatwiejszą do analizy i świadomego wyboru.

Radnych, posłów i senatorów do wyższych organów samorządowych powinno się rekrutować pośród radnych stopnia niższego mniej więcej na podobonych zasadach.

Ostatnia Wojna Bałkańska (Kosowo) wskazała nam słabość zachodniej demokracji w zderzeniu z demografią a właściwie pokazała sytuację jak wyznająca odmienne wartości kulturowe demograficzna najpierw mniejszość Która stała się większością, obala-zmienia gościnne i tolerancyjne kraje i narody na modłę świata, który porzucili co wyraźnie widać w wielu dzielnicach światowych metropolii. Obecnie, w wyniku humanitarnej klęski w świecie Islamu w Europie następuje gwałtowne implantowanie nam tamtejszych obywateli "z dobrodziejstwem inwentarza".

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... Bezdyskusyjnie czyste powietrze jest sprawą polityczną bo wymaga od polityków wyboru priorytetów.

 

 

Demokrację można urządzić na wiele sposobów.

Mój sposób myślę, że jest demokratyczny ale elita dobrowolnie się na to zgodzi,... Daję Wam okazję do oceny. ,,,,

 

 

Pachnie polityką, więc zapewne jakieś wybory się zbliżają.

@def  "Nosisz spodnie, więc walcz".

 

Dla rozluźnienia nieco atmosfery w dyskusji, nawiązałem do albumu "Biała armia" zespołu Bajm wydanego w roku 1990. 

Na podstawie utworu z tej płyty, powstał Cover Po Śląsku.

 

Cover autorstwa trzech gryfnych frel, nawiązuje do do tematu związanego z ochroną powietrza.

,,,, Dowej pozór, co ciepiesz do pieca. To, co spolisz, tym bydziesz dychoł .,,,, 

 

zródło: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst o ordynacji wyborczej zamieściłem jako komentarz pewnej publikacji organizacji pozarządowej i tam "wisi" . Daję też czasami do przeczytania tylko osobom, które koniecznie chcą wiedzieć dlaczego nie chodzę głosować i do tego czuję się patriotą. Po przeczytaniu deklarują pełne zrozumienie. Są też tacy, którzy mimo ostrzeżeń, są ciekawi co mam do zarzucenia elitom. Po tym tekście zapada niezręczne milczenie. Pytam, czy w czymś przesadziłem? Pada odpowiedź: niestety nie. Nie sądzę abym "odkrywał Amerykę". Nie mam misji , ale jak ktoś bardzo szuka prawdy, czasami zdrowo jest wskazać prawdę "kolejną", ks prof. Tischnera. Chcę się też odnieść do imigrantów. Odmowa przyjęcia ich jest gestem niehumanitarnym. Zgoda na warunkach zachodu jest cywilizacyjnym samobójstwem z odroczeniem. Wzorem powinna być Japonia i Australia. Jak przystało na człowieka z gminu i bez szkół, nie daję gwarancji, że się nie mylę.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność imion i zdarzenia jest /przypadkowa, nieprzypadkowa / ( odpowiednio skreślić). W przedszkolu,... - Grzesiu!!!! Grzesiu! Dlaczego płaczesz?!? - Bo, bo, bo pani powiedziała, że jak ktoś nie zrobi kupy, to nie pójdzie na spacer,... -A ty nie zrobiłeś? -Zrobiłem, ale Jarek mi ukradł. A w Krakowie stoi już imprtowane cudo do czyszczenia powietrza. Cudo jest na miarę naszych narodowych ambicji; zdolne jest oczyścić powietrze w całym jednym przedszkolu.

post-5849-0-40146600-1518767765_thumb.png

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.