Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacinający się ślimak podajnika.


Niunius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zacinającym się ślimakiem podajnika, chodzi o to że jak wsypę grubszy ekogroszek zacina się ślimak. Wymieniłem ślimak na nowy wraz z nim zamontowałem mocniejszy silnik do motoreduktora i dalej jest to samo. Nie zrywa zawleczki tylko zacina się ślimak a silnik tak jakby nie miał siły pokręcić. Piec już też ma swoje lata. Może ktoś podpowie jak pozbyć się tego problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jozefg1 napisał:

Tylko dlaczego blokuje a nie zrywa zawleczki

Nie ma wystarczajacego momentu na osi slimaka.

Doloze do tych dwoch mozliwosci jeszcze przekaznik w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może  ten wegiel najzwyczajniej koksuje . Puchnie i blokuje Ci podawanie . Zawleczki nie zrywa bo mocno trzyma mocniej od silnika . Jak zdiagnozować objawy hmm . Po dłuższej przerwie slychac ze ciezko idzie . Czasem potrafi piszczec tak jak drzwi od starej szafy :) . Po kilku podaniach już idzie dobrze . Mozna też przyglądać się niedopalka . Powinny mieć strukturę pumeksu . No i kolejna sprawa wzrost temperatury rury podajacej . U mnie pare dni temu właśnie tak blokowalo slimaka . Tyle że ja znalazlem kilka koksikow w popiele . Po przysluchaniu się pracy podajnika było pewne że musi przepchac ten koks by później szło dalej bez problemów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Nie ma wystarczajacego momentu na osi slimaka.

Przepraszam - to po co jest ta zawleczka? 

To mi przypomina zdarzenie sprzed lat  jak facet zamiast bezpiecznika wsadził gruby gwóźdź i potem był zdziwiony że chałupa się spaliła!  (fakt autentyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Niunius napisał:

(...) jak wsypę grubszy ekogroszek zacina się ślimak. (...) Może ktoś podpowie jak pozbyć się tego problemu.

Ja bym sprawdził i ew zbił nagar z rury/kolana a do kosza sypał mniej jeśli jeszcze nie próbowałeś (tak z pół kosza na początek). 

Miałem 2 lata temu podobny efekt na grubszym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

A może  ten wegiel najzwyczajniej koksuje . Puchnie i blokuje Ci podawanie . Zawleczki nie zrywa bo mocno trzyma mocniej od silnika . Jak zdiagnozować objawy hmm . Po dłuższej przerwie slychac ze ciezko idzie . Czasem potrafi piszczec tak jak drzwi od starej szafy :) . Po kilku podaniach już idzie dobrze . Mozna też przyglądać się niedopalka . Powinny mieć strukturę pumeksu . No i kolejna sprawa wzrost temperatury rury podajacej . U mnie pare dni temu właśnie tak blokowalo slimaka . Tyle że ja znalazlem kilka koksikow w popiele . Po przysluchaniu się pracy podajnika było pewne że musi przepchac ten koks by później szło dalej bez problemów . 

Hmm... Może i też ten ekogroszek jest gorszej jakości ale biorę od jednego. No i w sumie jest różnica bo jedna dostawa się spala super a kolejna się trochę szlakuje. A niby jeden i ten sam rodzaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krisgie napisał:

Ja bym sprawdził i ew zbił nagar z rury/kolana a do kosza sypał mniej jeśli jeszcze nie próbowałeś (tak z pół kosza na początek). 

Miałem 2 lata temu podobny efekt na grubszym paliwie.

Ostatnio właśnie jak zmieniałem silnik na mocniejszy to cyscilem rurę retor kolano. Próbowałem wsypywać właśnie cały zasobnik albo tylko worek i też się tak działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jozefg1 ja tylko odpowiedzialem dlaczego sie nie zrywa "zawleczka".

Ten przyklad z "gwozdziem" jak najbardziej jest rowniez mozliwy.

To podobny przypadek jak klient zglasza/pyta dlaczego "korki" mu wywala. Odpowiadam ze plynacy prad w czasie przekracza zainstalowane zabezpieczenie. Po czym pada pytanie: to co mam wieksze "korki" wstawic? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Niunius napisał:

Nie zrywa zawleczki tylko zacina się ślimak a silnik tak jakby nie miał siły pokręcić.

Co to za zawleczka jaka twardość , może nie ma zawleczki tylko klin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Niunius napisał:

Ostatnio właśnie jak zmieniałem silnik na mocniejszy to cyscilem rurę retor kolano. Próbowałem wsypywać właśnie cały zasobnik albo tylko worek i też się tak działo.

Witam.

Wlej oleju rzepakowego na groszek i ognia....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2020 o 08:49, Niunius napisał:

Ostatnio właśnie jak zmieniałem silnik na mocniejszy to cyscilem rurę retor kolano. Próbowałem wsypywać właśnie cały zasobnik albo tylko worek i też się tak działo.

Rura się wytarła jest szerszej średnicy z jednego końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.