Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w kwesti ustawienia parametrów pracy rekuperacji.Mam wrażenie że rekuperacja wychładza mi mieszkanie.

Proszę o interpretacje wyników z rekuperatora.Czy są właściwe?

Temperatura w mieszkaniu wynosiła w tym czasie  18,5 stop  .Rekperator zainstalowany jest w kotłowni i tam temp.wynosiła 18,9 stop.

IMG_20200201_143254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby, jak ma nie wychładzać ? Przecież sprawność, nie wynosi 100% tylko 50-90%.

 

Teraz masz sprawność prawie 52%

 

Jak to jest wymiennik przeciwprądowy mógłby mieć trochę więcej. Bypass zamknięty (o ile jest) ?  Filtry czyste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymiennik przecwpradowy.Bypas zamknięty.Filtry czyste.Rekuperator działa dopiero 2 tygodnie.

Jakie parametry należy podnieść  aby rekuperator tak nie wychładzał?

thessla grenn air pack home 300 v

IMG_20200120_153827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiew=wywiew (filtry na pewno czyste) ? 

 

Sprawdź ten bypass, cz faktycznie jest zamknięty, może się nie domknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry czyściutkie 2 tygodnie temu założony rekuperator, sam widziałem.Bypass "pasywny" ,a  jak mogę sprawdzić czy się domknał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda rekuperator w  środku .Myślę iż te skrzydełka sterują bypassem .Nie ma znaczenia czy bypass był aktywny czy nie zawsze skrzydełka były otwarte.

IMG_20200202_172911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim skanie wiem że wszystko jest ok. przy automatycznym nastawieniu.Natomiast przy opci "pusty dom" dom się wychłodził (skan poniżej) mam wrażenie że bypass nie zadziałał  mimo że był pasywny.

IMG_20200130_141929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DariuszDorota napisał:

,,,, Natomiast przy opci "pusty dom" dom się wychłodził (skan poniżej) ,,,,

Faktycznie sprawność temperaturowa rekuperatora spadła do wartości 0,8 %.

Przy opcji "pusty dom" strumień "transportowanego" powietrza jest o wiele mniejszy.
Pytanie podstawowe, które przychodzi mi na myśl, to którędy przebiegają kanały wywiewne rekuperatora i czy są ocieplone ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały wywiewne umiesczone są pod sufitem podwieszanym ,nad rurami jest 24 cm płyty żeranskie a na nich 35 cm wełny twardej dachowe.Moim zdaniem nie ma mozliwości aby rury się ochładzały.

IMG_20200120_161211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.