Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nagrzaniem domu - podłogówka.


piomys

Rekomendowane odpowiedzi

Był dziś instalator i:

1. Jest problem z dopasowaniem tego ESBE, gdyż wymiary się nie zgadzają pasowałby inny ale o przepływie 3,4 VTA 372

 

afriso.PNG.fb1f775c90bd882b7f833bdbe3246b17.PNGAfriso, ten który mam

ESBE, który zalecaliście

esbe.thumb.PNG.0334abb395aad021d53268b6ba914d90.PNG

Chyba, że możliwe są w tym miejscu przeróbki bo rozstawu rozdzielacza już nie zmienię bo wszystko podłączone.

2. Znaleźliśmy wąskie gardło na zasilaniu, poprzedni instalator zastosował kolana na pex 26, które znacząco zmniejsza przepływ:

image.png.7e6d664921f013a0edacb1aadc1eb5ac.png

Czy po zastąpieniu tego kolana kolanem calowym oraz zaworem 3,4  przepływ się poprawi czy trzeba kombinować z tym zaworem 4,5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia "z natury" nikt niczego nie będzie w stanie doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład "niegodny" naśladowania. Kocioł kondensacyjny plus mieszacz pompowy.  Pachnie mi to  "deweloperką" robioną po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być potrzebny czujnik temp sprzęgała podpięty do elektroniki kotła ?

Immergas ma w swojej ofercie taki czujnik.

 

Co to za syfon i to zamontował instalator ? Pompa na CO.

Pompę zamontuj bezpośrednio na rozdzielaczu w poziomie i dopiero z pompy do sprzęgła. Nie będzie problemów z powietrzem.

 

IMG_0853.jpg 

Immer.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak może wyglądać węzeł na dwa obwody grzewcze.

Zamiast sprzęgła zastosowany został bufor 100 (dużo większy od Twojego sprzęgła) i działa świetnie.

 

Bufor 2 obiegi.jpg

Schemat który dał sambor był ok. Nie było w nim, że pompa ma być tak zamontowana.

Instalator powinien to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z Tym co robił niech poprawi.

Linia rozdzielacza i pompy ma pokrywać się z linią wyjścia ze sprzęgła. Zapewne będzie brakowało miejsca ale jest możliwość przesunięcia rozdzielacza w prawo.

Zmień filtr z powrotu podłogówki w inne położenie. Wiesz dlaczego zmiana położenia filtra ?

 

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem dlaczego. Ale przerobimy to w takim razie. Ten rozdzielacz jest do grzejników. Po drugiej stronie jest rozdzielacz podłogowy. A co z temperaturami dlaczego jest tak kiepsko? Bez sprzęgła szło na rozdzielacz podłogowy 43 stopnie. Może za mocna pompa na grzejniki mi to zbiera?

IMG_0845.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Chodzi o samo położenie filtra skośnego. Na obudowie filtra masz strzałkę kierunku przepływu. Filtr jak sama nazwa wskazuje ma wyłapywać zanieczyszczenia na siatce i tworzy tzw osadnik zanieczyszczeń. Spójrz na zdjęcie widzisz różnicę ?

 

filtr.jpg

W której wersji osadzą się zanieczyszczenia lewa czy prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piomys napisał:

Instalator przerobił mi to według schematu z forum. Niestety coś jest nie tak na sprzęgle są niskie temperatury. Na rozdzielacz podłogowy idzie teraz max. 32 coś chyba jest nie tak. Sprzęgło może jest zbyt duże? Grzejniki grzeją słabo.

Teraz to ta instalacja przypomina siłownię na ruskim okręcie atomowym- współczuć takiego "instalatora"

Tylko wyciąć i zrobić od nowa wg zasad prawidłowej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.