Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nagrzaniem domu - podłogówka.


piomys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie możne ktoś się spotkał z takim problemem

Mam pompe Wilo Yonos Para 15/6

 Termostatyczny zawór mieszający Afriso zakres regulacji temperatury: 20 ÷ 43°C

Podłogówka około 50 m2 8 pętli po około 100 m

Jeżeli zawór mam na jedynce czyli na najniższej temperaturze to rotametr pokazuje  przepustowość 3l/h ale jak już temperaturę podniosę nie musi być duzo nawet na 2 mam przepustowość 0 czy możne to być wina zaworu mieszającego pompka sprawdzona założona inna i to samo.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomus

W niektórych kotłach wymagana jest instalacja czujnika sprzęgła. Wtedy elektronika kotła temp zasilania odczytuje właśnie ze sprzęgła.

Dinger

Podaj nr typ zaworu afriso aby wiedzieć wartość kvs i wstaw zdjęcie układu na podłogówkę, jaka średnica rur do rozdzielacza, jakie źródło ciepła i co masz jeszcze w instalacji grzewczej.

50m2 i 800mb rur na pewno ?

Zakładając rozstaw rur co 15cm na m2 powierzchni wychodzi 6,3mb rury. 6,3 x 50 = 315mb rury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vps1 napisał:

piomus

W niektórych kotłach wymagana jest instalacja czujnika sprzęgła. Wtedy elektronika kotła temp zasilania odczytuje właśnie ze sprzęgła.

Kolego nie piszemy tu o "niektórych kotłach" , tylko o konkretnym, więc albo radź na temat albo nic nie pisz, gdyż takie posty "beserwiserów" robią tylko zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadal jest 28 stopni. Sam już nie wiem co może być nie tak.

Chyba sobie pogorszyłem tym sprzęgłem bo teraz podłogówka ma 30 na zasilaniu i jest 17 stopni w domu.

Myślę, że trzeba by wywalić zawór mieszający na rozdzielaczu. Bo skoro sprzęgło miesza to mieszanie tam nie ma sensu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ  ten przepływ na 100%.

Rury do sprzęgła i samo sprzęgło trzeba ocieplić.

30C na zasilaniu podłogowki jest OK, ale przepływy pewnie małe - pisałem abyś wymienił ten 3-d mieszający na większy .

A budynek jest ocieplony czy jeszcze trwa budowa?

Ale między nami mówiąc to podajesz sprzeczne informacje - na sprzęgle jest 28C a na zasilaniu podłogi 30C - coś nie tak z tym pomiarem albo odczyt przez dno butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rury do sprzęgła i samo sprzęgło trzeba ocieplić.

Jest ocieplone - jak na zdjęciach

Cytat

30C na zasilaniu podłogowki jest OK, ale przepływy pewnie małe - pisałem abyś wymienił ten 3-d mieszający na większy

Jak było 43 na podłogówce bez sprzęgła to na przepływach 1-1,5 było 25 stopnii w domu.

Cytat

A budynek jest ocieplony czy jeszcze trwa budowa?

Jest w trakcie ale większość murów już jest ocieplona.

Cytat

Ale między nami mówiąc to podajesz sprzeczne informacje - na sprzęgle jest 28C a na zasilaniu podłogi 30C - coś nie tak z tym pomiarem albo odczytującym.

Podeślę za chwilę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle masz by-pass. Być może właśnie tam przerzuca wodę pomiędzy zasilaniem i powrotem. Spróbuj zakręcić by-pass płaskim śrubokrętem w prawo i zwróć uwagę ile obrotów zrobisz.

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.