Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus u68 czy warto .


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko co przedstawiłem to jest wieża od nich.
Oni wchodzą do Polski. To wiem. Wypuszczają Praktika. To dużo. Od września do grudnia nie czekał dłużej niż dzień na odpowiedź.
To małą spolka. Robotę robia podwykonawcy. To mi się podoba. To co innego niż "ej Marian kupimy licencje na pięć, zatrudnimy spawaczy i będziemy trzepac hajs. Co może pójść źle?"

Z tego co mailowalem z CEO to wejda szybciej niż mysleliI. To będzie serwis pięknie.
Wymieniłem z Panem Romanem 80 maili odnośnie kotłów. Z czego 40 było bardzo potluczonych co wiecie z lektury tego forum ;] i serio super obsługa. Wszystko wytlumaczone, fajnie i przyjemnie. Viadrus, Atmos, Herz, Windhager to przy nich lipa w tej kwestii. Ten Atmos czy Viadrus to powinni się prosić by ten ich szajs kupić, choć Viadrus ma przynajmniej i żeliwo. Za to ich szanuje.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde podmieszanie wymaga pompy.

Na grawitacji może to działać awaryjnie, ale znamionowo nie przeniesie np 15kW z kotła na bufor. no i bez pompy na kocioł by wracało grubo poniżej 50 stopni. może 25-35 stopni przy rozładowanym buforze.

Jeśli chodzi o podmieszanie za buforem to sam się muszę jeszcze doszkolić jak to zrobić dobrze i tanio :)

 

1 minutę temu, DzonyZerg napisał:

Za 310 pln netto kocioł oferuje ładowanie grawitacyjne bufora. 


Tego nie wiedziałem, tylko co wtedy z powrotem? grawitacyjne podmieszanie czy faktycznie powrót można olać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję znaleźć w instrukcji różnicę w budowie pomiędzy U68 i U38, która sprawia, że wymagane jest konkretne paliwo i żadne inne nie przejdzie. Gdzież ta róznica ? W ruszcie? W ceramicznym palniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Blaze. Za dopłatą (Harmony na w standardzie) masz termostat. Ja widzę problem z detekcja tego czy działa dobrze.

Podpinasz rury do do bufora. Odpowiedni przekrój i dziękuję. Bez laddomatu i prądu. To kosztuje. Nawet jak to zrobisz na zaworze z głowicą. Gdyby ceny stały to na prąd do laddomatu prawie 600pln za 15 lat. Ceny będą szły do góry. Tak laddomat i prąd przez te lata to trzeba liczyć pod 2000pln... Dlatego że inne kotły się nie oplacaja:)

 

Viadrus to na to leje ;] ale być powinno. Sądzę że nawet przy tanim drewnie ochrona powrotu opłaca jest ekonomiczna.

 

 

[mention=85675]RamZez[/mention]

Z przekroju widać tylko palnik. Viadrus twierdzi że węgiel w U68 zawali palnik a głównie dysze. Mieszanka drewno i węgiel zawali na raz dwa :)

 

A i jeszcze na perfekto ustawione powietrze wtorne. Którego nie tykac!

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam.
No raczej powinno być. Defro uskutecznia takie coś jak pompa przewalowa. Cisnie wode z wyjscia kotła do trojnika z co idzie na powrót. Nie wiem jak to działa na same pompy i licznik energii od Tauronu ale podnosi temperaturę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RamZez napisał:

Próbuję znaleźć w instrukcji różnicę w budowie pomiędzy U68 i U38, która sprawia, że wymagane jest konkretne paliwo i żadne inne nie przejdzie. Gdzież ta róznica ? W ruszcie? W ceramicznym palniku ?

to już jest nieaktualne, U68 reklamowany jest teraz przez Viadrus-a jako kocioł uniwersalny drewno, węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie. W połowie roku wychodzi U22 Economy na węgiel.

Na głównej piszą co piszą. Ja kontaktowałem się z Viadruem a certyfikat kocioł ma tylko na drewno. Ostatnio sprawdzałem. Jest jeden DTE U38/68 i jeden drewno, drugi węgiel. Choć U38 chyba wylatuje z oferty. To raczej przez U22 Eco i U32. Uniwersalny jest tylko MPM Ds 14kW.

 

E68 jest bankowo tylko na drewno.

 

Skąd masz takie informacje?

 

To też ciekawe że wpierw kocioł na drewno, węgiel węgiel nie?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil1986 napisał:

No więc jeśli Viadrus u68 14 kw i 800 l ( nie wiem może 1000 bo dzisiaj zauważyłem dopiero ,że są one o takiej samej średnicy, tylko wysokość muszę zmierzyć więc na razie ,800 nie zapeszam ) Jaka aparatura będzie mi potrzebna  ? 

Kamil, możesz kupić bufor na wymiar tutaj https://www.p2ar.pl/oferta/zbiorniki-buforowe/ i samodzielnie go ocieplić. Może być nawet sześcienny i wyjdzie taniej niż gotowiec (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niedowidzę, ale nie znalazłem w instrukcji różnicy w przekroju pomiędzy U68 i U38. Gdzie dokładnie producent twierdzi, że dysza palnika zostanie zawalona ? Tak Ci odpisali, DzonyZerg? Może faktycznie rozchodzi się o certyfikaty, które uzyskali podczas prób, a nie brak możliwości czystego spalania węgla kamiennego w U68. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak mi pisali. To było dla mnie kluczowe. To były czasy gdy niewyobrazalny dla mnie był brak możliwości zapalenia węglem.

Nie wiem co z czystością pytałem czy kocioł to wytrzyma. Taką dostałem odpowiedź. Było w niej tak "natomiast KATEGORYCZNIE odradzamy palenia mieszaki węgla i drewna"

Myślę że tak samo jest z tym że nie można mieszac węgla do wkładu do innych HG. One to wytrzymają tylko ceramika i wymiennik za brudzi.

 

Jak widzisz czyszczenie tego pionu od palnika do wymiennika?

 

Ceramikę zawalisz to musisz ją czyścić bo nie działa.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kult5 napisał:

Jeśli Kamil masz instalacje żeliwną o większej pojemności to może wystarczy mniejszy bufor. Jednak i tak trzeba dołożyć trochę aparatury żeby to dobrze działało.

to nie jest tak że czym mniej pojemna instalacja, tym mniejszy bufor jest potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mały, a mniejszy.

Instalacja na grzejnikach żeliwnych ma większa pojemność wodną od np grzejników płaskich.

Więcej wody to więcej energii może odebrać bez zagotowania wody.

Jeśli np instalacja na grzejnikach płaskich będzie miała 150l pojemności to na żeliwnych może mieć nawet 400l albo i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy zysk byłby gdyby grzejniki były dobrane na temperaturę zasilania 30 stopni, wtedy podgrzewając wodę z 30 stopni do 80 zaakumulowałbyś w buforze 800L -  46KWH , w momencie gdy zasilasz grzejniki temperaturą 70 stopni i podgrzewasz wodę z 50 do 80 stopni biorąc pod uwagę nawet pojemność instalacji (300L + 800L bufor) zaakumulujesz 38KWH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacisz za normalny kocioł to masz sterowanie ekwitermiczne. Kocioł steruje 4d by do bufora wracała jak najniższa możliwa temperatura i to nie stanowi problemu. Nie trzeba ładować 2500 l+ bufora i jeszcze nie mieć ekwitermiki w sterowniku. Grzejniki zawsze są przewymiarowane i potwrot wody 25°C to nie problem. Termostat pokojowy, dziura w ścianie na kabel i samo się robi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robert1991 napisał:

Większy zysk byłby gdyby grzejniki były dobrane na temperaturę zasilania 30 stopni, wtedy podgrzewając wodę z 30 stopni do 80 zaakumulowałbyś w buforze 800L -  46KWH , w momencie gdy zasilasz grzejniki temperaturą 70 stopni i podgrzewasz wodę z 50 do 80 stopni biorąc pod uwagę nawet pojemność instalacji (300L + 800L bufor) zaakumulujesz 38KWH. 

1) pojemności instalacji nie możemy liczyć 1:1 jako bufora, nikt nie będzie wygrzewał jej do temperatury 80stopni, chyba że przy -25 stopniach celsjusza, ale wtedy to pojemność bufora nie jest problemem.

2) Jeśli zadbamy o odpowiednie schłodzenie na powrocie grzejników oraz przyjmiemy warstwowe ułożenie wody w buforze i uwzględnimy że bufor najbardziej jest potrzebny przy temperaturach wyższych to spokojnie można go rozładować do temperatury 35 stopni. Dzięki akumulacyjności budynku nie musimy grzać non stop tak samo mocno. A przy większych mrozach gdy zapotrzebowanie na temperaturę na grzejnikach wzrasta wzrasta również zapotrzebowanie na moc ciągłą dzięki czemu spada nadwyżka mocy z kotła którą musimy odebrać bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attack SLX 10-20kW z komora 200l i buforem 800l to już raczej jest max co potrzeba. Zmieścić się w 12 tys za całość to nie problem a komfort może być i wyższy niż przy Blaze. Sam kocioł plus bufor 11k.

 

Czy taki zestaw zajmuje dużo więcej miejsca niż automat i czy kosztuje dużo więcej? To już jest kocioł premium "na Niemcy", nieść zestaw z buforem i laddomatem masz 6 lat gwarancji choć zapłacisz trochę więcej. Ale nie więcej niż za Lemet czy Galmet.

 

Można?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.