Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwszy sezon w nowym domu. Kilka pytań


Jaro7575

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ to nie @sambor pisze głupoty, tylko SAS nie jest konsekwentny i podaje sprzeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gmaj22 napisał:

3D masz OK - Womix ma ścięcie po przeciwnej stronie "lustra", czyli jednak nie zamyka od strony pompy. Skala również jest OK. Otwieranie zaworu na siłowniku ma być "w prawo".

ZZ powinien na tej rurze być.

OK do dołożenia tylko zz na powrocie co on da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazio321 napisał:

Sambor masz SASa? Nie to ty nie pisz głupot. Wiem bo znam pełno ludzi co mają Kociol Sas i każdy ma 2.5bara. Taki przyszedł od producenta więc nie pisz jak nie wiesz emoji41.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

To u mnie jaki jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  to co zrobić przerobić żeby  było  poprawnie, montaż pompy  kotłowej ma sens czy może pompkę c.o.w na stałe niech chodzi. Co do samej pracy kotła nie mam żadnych zastrzeżeń.  Tylko chcę  ustabilizować jego pracę.  A zauważyłem jeszcze że jak c.o.w się grzeje i chodzi pompka to jak kocioł zaczyna pracować to dogrzewa bardzo szybko i na powrocie jest wtedy 45 st a jak rusza bez pracy pompy c.o.w to goni długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kotły Sasa zarówno te na eko jak i na pellet mają w DTR-ce max ciśnienie dopuszczalne 1,5bar i to zabezpieczenie obowiązuje, szczególnie że o 1,5 bar to dodatkowo kilka razy wspominają w całej instrukcji a co ty masz czy inni to mnie mało interesuje - zastanów się dlaczego jest ta rozbieżność w ciśnieniach dopuszczalnych dla kotłów Sas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro7575 napisał:

To u mnie jaki jest 

Na górze czerwonego "korka" masz napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Wszystkie kotły Sasa zarówno te na eko jak i na pellet mają w DTR-ce max ciśnienie dopuszczalne 1,5bar i to zabezpieczenie obowiązuje, szczególnie że o 1,5 bar to dodatkowo kilka razy wspominają w całej instrukcji a co ty masz czy inni to mnie mało interesuje - zastanów się dlaczego jest ta rozbieżność w ciśnieniach dopuszczalnych dla kotłów Sas?

Jak sas takie montuje to chyba wie co robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też mało interesuje co ty tam masz. Ja napisałem tylko że Sas montuje 2.5bara a ty robisz z tego jakiś problem

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro7575 napisał:

Jak sas takie montuje to chyba wie co robi 

Oczywiście SAS wie co zrobić aby nie uznać gwarancji a klient kupił drugi kocioł po rozszczelnieniu pierwszego :). Tu niema co dyskutować tylko wymienić zawory na 1,5 Bara i obniżyć ciśnienie w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kazio321 napisał:

robisz z tego jakiś problem

Nie robię problemu, ale te 2,5bara to przekracza nawet ciśnienie próby dla kotła.

Ponadto Kaziu jesteś niekonsekwentny - w sprawie temp na kotle podpierasz się tabelką z DTR-ki a jednocześnie nie chcesz przyjąć do wiadomości co jest podane w tej samej tabelce linijkę niżej na temat max ciśnienia pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już z petycja do producenta o montowanie zaworów bezpieczeństwa 1.5bara


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent jasno w DTR-ce określa maksymalne ciśnienie robocze. Więc o co chodzi? A że jest zamontowany 2.5 to może taki został po próbie ciśnieniowej. Więc należy go zdemontować i zamontować właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię problemu, ale te 2,5bara to przekracza nawet ciśnienie próby dla kotła.

Ponadto Kaziu jesteś niekonsekwentny - w sprawie temp na kotle podpierasz się tabelką z DTR-ki a jednocześnie nie chcesz przyjąć do wiadomości co jest podane w tej samej tabelce linijkę niżej na temat max ciśnienia pracy kotła.

Temperaturę na kotle mam 65stopni

A ciśnienie na instalacji mam 1bar, max dochodzi do 1.2 Zawór na kotle i grupie po 1.5bara. Więc jestem konsekwentny co do instrukcji kotła. Ja Ci tylko napisałem jaki ZB montuje producent.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro7575 napisał:

Po nowym roku dzwonię do producenta o zmianę zaworu

Zawór jest elementem instalacji więc to problem twój i twojego instalatora a nie producenta kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak masz max ciśnienie robocze na kotle 1.5bara to tego ma nie przekroczyć. Więc trzeba wymienić na ZB na 1.5bara

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MoskiTe napisał:

no ta ale droga elektronika (grundfos) piec i brak głupiego np atv? żart

Sama pompa dążąca do wyższej temperatury powrotu to też jak dla mnie partactwo 

Tak partactwo jest na codzienności, rzadziej spotykam te dobre, może dlatego ze poprawiam tylko złe

Może kolega rozwinąć swoją wypowiedź co trzeba poprawiać bo na razie sens wypowiedź jest taki ze jest źle bo jest bo ja tak ja tak mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie robię problemu, ale te 2,5bara to przekracza nawet ciśnienie próby dla kotła.


Sas robi próby kotła na 4bary. To akurat info od producenta.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybki tel do działu tech producenta a tam rozmowa taka - instalacja ma pracować do 1,5 bar a ZB na kotle ma być 2,5 bara - czyli pełna niekonsekwencja i bezprawne narzucanie warunków pracy i projektowania instalacji, ale co mi tam, wg normy - wytyczne producenta są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem gdyż - czytajcie poniżej , fragment normy PN-EN 12828 o projektowaniu inst CO co do wartości ZB.

Z tego wynika że max ciśnienie dopuszczalne w instalacji powinno być podawane jako 2 - 2,2bara a nie 1,5bara.

wartości ZB w instalacji CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie max 1.5bara na instalacji CO jest to wymóg o instalacjach niskociśnieniowych. A zawór 2.5 bara to zabezpieczenie dla kotła ponieważ próby ciśnień na kotle wynoszą 4bary. Rozmawiałem o tym z producentem. Oczywiście ten zawór 2.5 można wymiec na 1.5 wedle własnego uznania.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaro7575 napisał:

Może kolega rozwinąć swoją wypowiedź co trzeba poprawiać bo na razie sens wypowiedź jest taki ze jest źle bo jest bo ja tak ja tak mówię

Kolega sobie napisał swoje zdanie - niekoniecznie prawdę

Zawór ATV to zawór 3d stałotemperatutowy do ochrony powrotu z wkładką termostatyczną. To dobre rozwiązanie ale u Ciebie wymagane byłoby zamontowanie sprzęgła(więcej przeróbek)

Sama pompa kotłowa równie dobrze zapewni ochronę powrotu. Chyba że masz kasę to możesz pompa + ATV + sprzęgło. 

Możesz na próbę włączyć ochronę powrotu przez pompę CWU - pewnie jest w sterowniku taka opcja a jeśli nie to oszukaj sterownik

No i ten zawór zwrotny na powrocie podłogówki do zamontowania - gdy go nie ma zawór do podmieszania bierze wodę z powrotu kotła a nie z powrotu podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.