Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg


djwislak93

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ze zwałów fedrują?!

Ciekawe jak wyglada certyfikat takiego ekg? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzieś niedawno wyczytałem że ostatnie pokłady eksploatowane posiadały węgiel 29MJ i 32,2 oraz 33, węgiel nie nadawał się na ekogroszek.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze nikt nim nie pali. Szukam najmocniejszego ekogroszku i ten mi wyskoczył albo ekogroszek wujek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz wieczorka i będzie płacz na forum ,że spieki ,ciężko się spala, i kopci z komina,a z palnika wyrasta "kolba kukurydzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po sezonie upali palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem WIECZORKA   od nich na początku 2019 roku https://ekogroszkipolskie.pl/pl/produkty/ekogroszki/ekogroszek-wieczorek-opis

Palił się bez problemów... Ale czy miał te 31.5?  Trudno powiedzieć...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Jestem już gotowy do porównania otrzymanego od firmy Agroplon Ekogroszku Wieczorek za 1038 zł bodajże z ostatnio spalonym 1,5T Sobiankiem Gold. 

Sobianek Gold 27-29 MJ/kg, popiół do 5%, Eko Wieczorek z Agroplonu 31,5 MJ/kg, popiól do 2,76%.  Bardzo mnie zainteresowała mała ilość popiołu i dlatego zdecydowałem się na paletę.

Dostawa: szok- od 13 lat jeszcze nie otrzymałem tak niechlujnie wykonanych worków, słaba folia,zgrzewarka przepalała zgrzewy i połowa była do końca nie zamknięta, prawie reszta miała jakieś uuszkodzenia worków. Rozładunek straszny, podwórko zasypane resztkami ekogroszku. Całość musiałem poustawiać w kotłowni, bo tylko 6 worków nadawało się do zasztaplowania.Niektóre worki rozerwane wsypałem bezpośrednio do zasobnika, bo miałem luz na 6 worków, niekktóre położyłe na płask na posadzce, bo były rozprute po boku, reszta miała źle zgrzane worki od góry, więc je postawiłem.

 I teraz spalanie. Troszkę trudno określić dokładnie, bo aura się ociepliła, ale o dziwo opału wcale mniej nie bierze, nawet z 10-15% więcej mimo obniżenia temperatur. Co do popiołu to jest go 2x więcej niż  w Sobianku strzelę nie 2,76%, a 8%, siła która powinna się pojawić nie istnieje. Popiół jest normalny, sypki, nie robią się spieki, ogólnie jakby pisało moc 22-24 MJ/kg i 8% popiół pochwaliłbym ten opał.Ale  człowiek to taka dusza dzukająca. A teraz Sobianek kosztuje 979 zł/T, więc kupiłem sobie o wiele gorszy towar za większą cenę.Jesteś głupi- płać, nic mnie nie tłumaczy.

Po dostawie wieczorem dostałem SMS, że wysłano do mnie paletę, odpisałem, że już rozładowałem i opakowanie towaru to kpina z Klienta i jeszcze tak niechlujnie dostarczonego paliwa nie dostałem od 13 lat, więc jeszcze chyba po 21 dostałem SMS, że mam złożyć oficjalną reklamację na www.ekogroszkipokskie.pl. Nie mam czasu z nimi walczyć, bo skończy się to w najlepszym wypadku bonem na 50-100 zł do następnej dostawy, której już w zyciu nie będzie. Widzę, że mimo pogody szybko się to spali i przejdzie u mnie do incydentów zapomnianych. Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiołu z wieczorka miałem podobną ilość. Z wartością opałową miałem podobne odczucie. Sobianka GOLDA miałem w listopadzie i rzeczywiście był super. Popiół sypki i bardzo mało. W grudniu zmienili nazwę na Sobianek LEW i zamówiłem tonę. To już nie był ten sam groch. Spieki na palniku jak cholera niezależnie od ustawien. Także daj znać jak będziesz zamawiał sobianka LWA. Może trafiłem na taką partię.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo znośnej pogody musiałem trochę potestować Wieczorka,bo musiałem nagrzać nieogrzewane pomieszczenia na 1 piętrze. No i kociołek msiał sobie popracować, a pracował  prawie stale. Przy tak intensywnym spalaniu pokazały się spieki, których przy powolnym paleniu nie istniały, tylko sypki popiół w znacznych ilościach. Kocioł miał bardzo spory apetyt na ten eko, stworzyła się fabryka popiołu ze spiekami. Ostateczna moja ocena, kasa wyrzucona w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak tak dalej pójdzie, to szybko skończy się moja przygoda z Wieczorkiem. Tak sobie myślę, że nazwa chyba nie pochodzi od nazwy kopalni, tylko pory dnia kiedy się uporasz z kotłem. Fabryka popiołu z drobnymi spiekami na potęgę, kaloryczność podejrzewam, że dobrego pelletu, bo apetyt ma spory. Jak do tego dojdzie niechlujne i urągające Klientowi opakowanie, to nie widzę szans na sprzedaż tego badziewia. A co do opakowania, to na plus nóweczka paleta, to co mogę napisać na plus. Albo drukarnia źle nadrukowała napisy na workach, albo je pomylili, albo tą firmą "Agroplon" powinien się zająć Prokurator. Szukam pozytywów i jest jeden najażniejszy, żee niedługo go całego wypalę i zapomnę. Najchętniej i najekonomiczniej byłoby mi zamówić Kolumbusa, ale mam strach przed tym prawdziwym żarem, a piec starawy, booję się, że może coś przepalić, bo najlepiej się sprawował, ale nie można było uzyskać kopczyka, całe spalanie odbywało się na końcu rury. Jak już pisałem popiół ktoś mi podkradał, zostawały tylko ślady jakby piasku, ale symboliczne. Czy mamy takie słabe Państwo co to nie może porządku zrobić z wałkami jak to zrobiono z paliwami silnikowymi, czy lobby węglowe, a raczej mafia jest ponadpartyjna? Aż strach coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, obser napisał:

No, jak tak dalej pójdzie, to szybko skończy się moja przygoda z Wieczorkiem.... Aż strach coś kupić.

Zapraszam do dyskusji :-)

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/31347-polecany-i-odradzany-ekogroszek-w-tym-sezonie-aktualne-dane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.