Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ognia/opału błąd 140 EG Pellet mini


qadratowy

Rekomendowane odpowiedzi

A może jakiś oszukany pellet? W tamtym sezonie przerabiałem podobne problemy.Czyszczenie fotodiody,czyszczenie palnika,zmiana ustawień nie pomagała.Dopiero wymiana pelletu pomogła. Na szczęście  dostawca okazał się w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sambor napisał:

Ja bym paliwo zmniejszył 

Ja też, tylko jak to zrobić? Nigdy nie widziałem tego stera, a te ustawienia co kolega podał niewiele mi mówią

Swoją drogą wydajność podajnika to trochę dużo, może faktycznie ten pellet jakiś dziwny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem pytanie w innym temacie zwiazanym ze sterownikiem igneo touch. Chyba Panowie idziemy w dobrym kierunku. Przy modulacji sypie i sypie tym pelletem a wraz z postępem spalania spada jasność płomienia na sterowniku ze 100 do 10 a później do 0 i kocioł łapie błąd. Tylko gdzie zmniejszyć ta dawkę paliwa to nikt niesety nie umie mi powiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jak piszą @sambor i @Benton661 za duża dawka paliwa zasypuje palnik , to nawet widać na krótkim filmie gdzie jest całkowicie nie spalony pllet a tylko nadpalony i jest jego za dużo.

Kolego daj ogłoszenie i sprzedaży tego sterownika i zakup poprawny sterownik do tego palnika i zapomnisz o tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, chłopaki od Tekli pomogą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pellet mam taki https://swiatopalu.pl/produkty/smile-pelleto

paliłem nim chwilę w zesżłym sezonie i bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robin60 napisał:

Zdecydowanie jak piszą @sambor i @Benton661 za duża dawka paliwa zasypuje palnik , to nawet widać na krótkim filmie gdzie jest całkowicie nie spalony pllet a tylko nadpalony i jest jego za dużo.

Kolego daj ogłoszenie i sprzedaży tego sterownika i zakup poprawny sterownik do tego palnika i zapomnisz o tym kotle.

Święte słowa @robin60. Tylko kocioł jest z dotacji miejskich, nie wiem, czy tak można zrobić. Chcieli zaoszczędzić na podstawowej sprawie, czyli na sterowniku, masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Octopus napisał:

 

IMG_20190930_215446.jpg

 

"okres podajnika zasobnika"  te 20 sek, to rozumiem, że to jest dawkowanie paliwa... Może by autor zmienił to ustawianie u siebie i sprawdził... Zwiększyć czas pomiędzy podawaniem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, qadratowy napisał:

pellet mam taki https://swiatopalu.pl/produkty/smile-pelleto

paliłem nim chwilę w zesżłym sezonie i bez problemu

A jak go przechowujesz?Może zawilgotniał?

Jak do wtorku nie ogarniesz tematu,to może jednak na próbę warto kupić parę worków certyfikowanego i sprawdzić jak to hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak, że ten sterownik przelicza ilość podawanego paliwa w zależności od wydajności podajnika. Spróbuj mu fikcyjnie zawyżyć np.  na 30 kg... Może zacznie mniej podawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł z dotacji i programu to są odpowiedzialne osoby i firma która ma za zadanie utrzymać serwis tych kotłów przez 5 lat. Więc telefon w dłoń i Panowie mają dotąd jeździć aż sobie poradzą z tym palnikiem i błędem palnika. Jak zaoszczędzili na zakupie kotłów to niech teraz się nimi zajmują. 

Kolego @qadratowy przy każdej wizycie Panów z obsługi programu książka serwisowa kotła palnika , by Panowie nie omieszkali zapomnieć o wpisie do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Trener40 napisał:

Może jest tak, że ten sterownik przelicza ilość podawanego paliwa w zależności od wydajności podajnika. Spróbuj mu fikcyjnie zawyżyć np.  na 30 kg... Może zacznie mniej podawać. 

Może to jakoś doraźnie pomóc, ale to jest takie błądzenie we mgle, bo i tak nie wiadomo, o co chodzi z tym podawaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ilość paliwa test na 24 i wydłużyła się przerwa pomiedzy uruchomieniem podajnika.

Obecnie na stoperze wychodzi mi co 12,5 sekundy sypie przez 2,5 sekundy. Pare minut dłuzej modulował ale znowu błąd.

Obserwuje działania palnika i po rozżarzeniu pokazuje jasność 100 i tak co wsyp paelletu spada aż do watrości "0" i po chwili wyskakuj błąd brak ognia / opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Benton661 napisał:

, bo i tak nie wiadomo, o co chodzi z tym podawaniem...

Podobnie jak w Plumie.Test podajnika A resztę robi algorytm.Dzieli na równe porcje w zależności od mocy i podaje w ustswionych odstępach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qadratowy

Wydłuż testowo ilość paliwa test do 30kg, powinien dłużej popracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, g69 napisał:

Podobnie jak w Plumie.Test podajnika A resztę robi algorytm.Dzieli na równe porcje w zależności od mocy i podaje w ustswionych odstępach czasowych.

Tak powinno być, ale widocznie nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest czas cyklu praca i rotacyjny obrót komory w tym palniku regulowany ? oraz kaloryczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustawień pracy i obrotów palnika. Kaloryczność mam pellet 17.4 MJ/kg ale wpisana jest wartość opałowa 5.0 kWh/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że w tym momencie za szybko jest przesuwane złoże paliwa w kierunku wylotu do popielnika i być może za duże dawki , zrób prosty test w momencie gdy czujka gubi płomień ściąg na pare cykli rurę spiro , płomień powinien zacząć rosnąć . Spróbuj zwiększyć kaloryczność do 5.6 powinno mniej sypać dodatkowo przytnij moc maksymalną  o 2 , 3 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kaloryczności i obniżeniu max mocy do 60 oraz podwyższeniu progu foto  podawanie pelletu się zmniejszyło na przerwe w podawaniu 13.5 s ibpodaje przez 1.5 sek. 

Zobaczymy ile polata..

Przy spadaniu jasności płomienia prawie na 0 wygrzebalem cześc niedopalonego pelletu z palnika i jasność skoczyla znów na 100 i na razie działa.  Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedno - piszesz ze kiedys bylo ok. 

jakie czynniki sie zmienily?

pellet - stary,wilgotny i co tam jeszcze z nim sie moglo stac... to powinna zalatwic operacja wazenia

rura spiro - nie jest inaczej ulozona lub czy nie stalo sie z nia cos co moglo zmienic ilosc pelletu wpadajacego w palnik?

ustwienia palnika - zmieniales cos zanim sie zaczelo pieprzyc?

sam palnik - czy on wymaga okresowego przegladu i czyszczenia? czy bylo to robione?

Nawet jak dojdziemy do ustawien ktore spowoduja ze bedzie kociol pracowal to dobrze wiedziec dlaczego tak sie stalo bo inaczej za pewien czas sytuacja sie powtorzy i znow bedziemy szukac po omacku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pięć hula od miesiąca i nagle bez zadnej ingerencji w ustawienia wyrzucił błąd. Myślalem ze to jednorazowy błąd i po skasowaniu śmigal dobę. I znów błąd. Blędy coraz cżeściej a teraz to co godzinę  średnio juz po 20 minutach modulacji błąd.  Pellet kupiłem 2 miesiace temu i jest składowany na palecie w piwnicy. Nie wygląda na zawilgocony. Po ostatnich zmianach zaproponować przez Kordiano i wygrzebaniu na początku niedopalonego pelletu pali się dłużej i jasność nie spada drastyczynie ale jak było 100 na początku to teraz jest 30 i spada. Mam wrazenie również ze dużo wolniej rośnie temepratura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik to obrotowy jest? naprawdę nie ma tam ingerencji w częstotliwość obrotu komory spalania ? jak to się obraca co ile sekund? a co z wielkością kity płomienia po tych zmianach ? parametry zmieniłeś na pracującym palniku czy odpaliłeś od nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.