Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ognia/opału błąd 140 EG Pellet mini


qadratowy

Rekomendowane odpowiedzi

Obrotowy ale nie mam żadnych ustawień jego obrotów. Obraca się cały czas bardzo powoli. Płomień jest trochę mniejszy. Parametry zmieniłem jak piec był w fazie błędu ale trzyma te ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien obracać się cały czas, tylko krótki obrót po dosypaniu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie powinien obracać się cały czas , tylko cyklicznie  za szybko przesuwa palące się złoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolega musi powiedzieć czy od początku obracał sie cały czas czy dopiero teraz . Ja bym go wygasił i odpalił od nowa , jak zmieniłeś parametry w momencie kiedy palnik był już zasypany to moze nie dać już rady się ustabilizować . Nie mniej martwi mnie ze ta rura obraca się cały czas i kiepsko to widze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec został uruchomiony w marcu 2019 i paliłem nim miesiac ale słabo bo nie było potrzeby.  Palilem takim samym pelletem. Odpaliłem w tym sezonie gdzieś w polowie października i pali się do teraz oczywiście z przerwami jak temperatura na zewnątrz jest wysoka. 

Pellet taki sam jak w poprzednim sezonie SMILE. Zakupiony początkiem września leży w piwnicy na paletach

 

Może nie zauważyłem że sie zatrzymuje co jakis czas. On bardzo powoli sie kręci. Trzęba sie mocno przyjrzeć. 

Jak ma razie po ostanich zmianach pięć moduluje i trzyma temperaturę 

 

Będę obserwował i o wynikach zmian oczywiscie poinformuje. Na razie moduluje i jasność jest ok. Ustawienia oczywiście wymuszone zwiększona kaloryczność zwiekoszony próg foto. Tak czy tak zgłosiłem do serwisu bo nie wiadomo czy za chwile znowu nie złapie błędu.  Bardzo Wszystkim dziekuje za zsintersowanie i za porady.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, qadratowy napisał:

 Tak czy tak zgłosiłem do serwisu bo nie wiadomo czy za chwile znowu nie złapie błędu.

Słusznie.Dla potomnych ta wiedza o podejściu serwisu do problemu może być bardzo przydatna.

Czy jest szansa wrzucić instrukcję sterownika,który obsługuje Twój kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz znaleźć w ustawieniach regulatora parametr który odpowiada za cykliczne czyszczenie komory spalania coś takiego może u Ciebie to inaczej się nazywać jak zwał tak zwał. Nie może komora spalania obracać się cały czas bo tak jak pisze Ci słusznie kolega @Kordjano złoże palące się w komorze przesuwane jest ku wyjściu , zaś nowy pellet jest dosypywany nie zapala się zasypuje czujkę foto i spadek płomienia i wyskakuje błąd.

65740708_OperaZdjcie_2019-11-11_084051_www.econet24_com.thumb.png.e9e10d2659865c28632f332b78e74714.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie kocioł EG pellet mini kompact + panel pokojowy ecoster touch podpieta jedna pompa do CO, sterownik niby działa ale nie utrzymuje temperatury w pomieszczeniu bez znaczenia jaka jest zadana dzienna (20) czy nocna (16) temperatura rosnie do np25st nie pomaga przełączenie trybu pracy z harmonogram na ekonomiczny potrzebna pilna pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, g69 napisał:

Słusznie.Dla potomnych ta wiedza o podejściu serwisu do problemu może być bardzo przydatna.

Czy jest szansa wrzucić instrukcję sterownika,który obsługuje Twój kocioł?

 

Instrukcja IGNEO Touch (2).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kolego , nie wyskoczył błąd? @CHEMIK16 wybierz termostat w sterowniku przy kotle taki sam jak na panelu pokojowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy dwa błędy, ale jak około 3 nad ranem skasowałem tak do teraz śmiga.  Bardzo to dziwne wszystko. Nie daje mi spokoju co to może być.. po zmianach tych ustawień zaczął się lepiej spalać pellet. 

15734708233251316020160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile dałeś tą kaloryczność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, qadratowy napisał:

 Nie daje mi spokoju co to może być..

A instrukcja palnika podaje jakieś widełki gęstości nasypowej pelletu?

Może zważ jeden litr pelletu i porównaj z danymi instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mogę odnaleźć tych danych. Instrukcja palnika załączam. Może się komuś przyda. 

DTR-PELLASX (3).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze interpretuję instrukcję to gęstość nasypowa pelletu od 1do 1,4kg/dm3.

A ile waży u Ciebie jeden litr pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale dziś przy uruchomieniu pompy na piętrze w kaloryferach słychać głośne przelewanie wody i bulgotanie. Wcześniej tak nie było.. może ma to jakiś związek z tym błędem ? Może układ jest zapowietrzony.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się jest odnieść co do twoich nadmuchów , bo mam zupełnie inne sterowanie , ale mogą być jeszcze za duże nadmuchy , dobierałeś je na podstawie obserwacji kity płomienia ?, zwłaszcza na mocy maksymalnej , możesz jeszcze spróbować zwiększyć kaloryczność do 6.2 a moc maksymalną zwiększyć do 80 %. jak bulgocze to dopuść wody i odpowietrz  na prace palnika nie ma to wpływu .teraz wypala ci się lepiej bo mniej sypie , ale jeszcze trochu brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

Jak tam kolego , nie wyskoczył błąd? @CHEMIK16 wybierz termostat w sterowniku przy kotle taki sam jak na panelu pokojowym .

dzieki kordjano faktycznie trzeba wybrac rodzaj sterownika pokojowego teraz jest lepiej ale z pozycji ecostera touch nie ma dostepu do wszystkich funkcji no tak juz pewnie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca.. :) w nocy błąd i znów niedopalony pellet w podajniku..

Zobaczymy co serwis powie, ale coś mi się zdaje, że dłużej poczekam na ich wizytę bo kotłów poszło z dotacji pewnie około 100 i wątpię że tylko ja mam problemy 

20191112_060748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przycichł, ale ja walczę dalej. Dzięki Octopusowi jest lepiej, ale czekam na serwis.

Jak potwierdzę przypuszczenia to oczywiście opiszę tutaj rozwiązanie problemu. Może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie do Was. Nigdy wześniej tego nie zauważyłem. Obecnie kocioł nagrzewa się i jak dochodzi do temperatury 45 to włącza pompy i mieszacz zaczyna przesuwać się na kolor czerwony. Do tej pory było tak ze jak temperatura na kotle była powyżej  45 to pompy puszczały wodę na kaloryfery a teraz jest nawet 53 na piecu i pompy zatrzymują się jak na sterowniku pokojowym osiągnie żądana temperaturę. Czy tak ma być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.