Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montowanie deflektora w piecu


Thomas12345

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakie rozwiazanie masz na mysli bo niewiem inni w zasadzie robia cos podobnego i sie sprawdza sprobuje tak jak kol3ga pisał z ta blacha

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Mozesz na srodku tej plyty wywiercic otwor i podwiesic na tej srubie co masz. Na rogach wytnij plyte zeby wpasowala sie w te pionowe rurki i bedziesz mial mozliwosc wyregulowania wysokosci.

No oki spróbuje kolego jeszcze tylko jedno pytanie do Ciebie powiedz mi wycięcie jak z tylu żeby się spasowalo w rurki i po bokach tzn.tyl i boki na zero do ścianki tylkonprzod zostawić jak jest stalarz tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie będzie cale zakryte tylko będzie przerwa na odpływ spalin myślisz że to zdziała egzamin 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też jeszcze myślałem zostawić deflektor na wys.15 cm A na górę mojej konstr.zakryc blacha Ale czy to coś da niewiem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

By wdrożyć moje rozwiązanie, musisz być świadomy zagadnień o których wspomniałem w moim poprzednim poście.
Do jutra lub pojutrza.

 

I co tam kolego z tym twoim rozwiązaniem bo zacząłeś pisać i jak narazie cisza A chętnie poznam twój pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze panowie myślę że po prostu na pow.150 m2 piec 13/16 kw jest po prostu za slaby według mnie musi być gdzieś 24kw coś dało ten deflektor w piecu co dałem foto wyżej Ale nie dużo generalnie troszeczkę Ale szału niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Thomas12345 napisał:

 ten deflektor w piecu co dałem foto wyżej Ale nie dużo generalnie troszeczkę Ale szału niema

Deflektor jest po to zeby dopalic gazy. W prawidlowo ustawionym palniku ilosc sadzy bedzie minimalna. A sadza to strata. 

11 minut temu, Thomas12345 napisał:

Tak szczerze panowie myślę że po prostu na pow.150 m2 piec 13/16 kw jest po prostu za slaby według mnie musi być gdzieś 24kw

Ty tak na powaznie czy macisz wode? Taki kociol na mocy max spali 75 kg na dobe. czyli 2,3 tony w miesiacu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz dac zawirowywacze plus do tego częste czyszczenie . Szału nie narobisz ale osiągniesz największą sprawność . Tj nie puscisz w komin tyle co zawsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thomas12345 napisał:

No oki ja ma piec 13/16kw i mam do ogrzania 150 m2 i tak parter 1 piętro  i poddasze i dałem ten deflektor I pompke na powrocie jest lepiej ale szału niema bo dużej różnicy niema 

No chyba trochę "przeginasz", ja Galmetem 17 kw ogrzewam 220 m2+CWU, budynek nie ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję 10kW ekogroszek, powierzchnię ponad 170m2 do temp 22*C i w zupełności wystarcza, fakt, że mam tam trochę więcej ocieplenia, ale bez przesady.

 

Zrób sobie  bilans na cieplowlasciwe.pl i wtedy będziesz miał porównanie, co do potrzebnej mocy kotła i hipotetycznego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Thomas12345 napisał:

No oki ja ma piec 13/16kw i mam do ogrzania 150 m2 i tak parter 1 piętro  i poddasze i dałem ten deflektor I pompke na powrocie jest lepiej ale szału niema bo dużej różnicy niema 

Mam dom 200m też parter i piętro  ( nienadzwyczajnie ocieplony) kocioł 15kW i więcej jak 8kW jeszcze nie widziałem żeby pracował, więc coś jest u Ciebie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?

Jak na razie to ten wątek to tylko bicie piany, przed chwilą pogoglowałem i znalazłem Twój kocioł czyli Margo 13/16kW

Widzę że konstrukcyjnie jest identyczny jak mój za wyjątkiem palnika bo ma chyba trochę lepszy

I powiem że on jest w stanie ogrzać  spokojnie 250 m2  ... 

Napisz jaki masz sterownik to może ktoś pomoże ustawić ale żeby ustawić to wstaw w czopuch termometr 300*C, taki zwykły wskazówkowy , ja kupiłem za 12zł

Jeżeli nie wiesz jaka temperatura spalin to małe szanse na ustawienie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.