Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy z ustawieniem


Jojo33

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Pieklorz napisał:

130mkw kocioł 20kW i jak mnie wzrok nie myli duży palnik żeliwny potrafiący targać 35-40kW. W tak małym domu ten palnik będzie palił tylko blisko kosza i żarł na potęgę. 

 

11 godzin temu, Jojo33 napisał:

Podloguwka zailozowana steropianu 5 cm

Jedno plus drugie i wychodzi jak wychodzi. 

Pruć podłogi pewnie nie będziesz ale chociaż przemyśl to co proponuje @Pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kotla dobrze się nie ustawi jeżeli instalacja jest do d.... Słuchaj o co pytają chłopaki i odpowiadaj... 

Musisz narysować schemat ( wiem nie potrafisz, ale to nie lot w kosmos) - trochę chęci...

Obieg kotłowy będzie do przeróbki. Same klikanie w sterownik nic nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum,że zmiana samych ustawień nic tu nie da jak masz źle zrobioną instalację. Do tego za dużą moc kotła. Wszystko to powoduje że spalasz takie duże ilości ekogroszku. Bez inwestycji w kotłownię (czytaj: wydania pieniędzy) moim zdaniem tu się nic nie zmieni.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krisgie napisał:

 

Jedno plus drugie i wychodzi jak wychodzi. 

Pruć podłogi pewnie nie będziesz ale chociaż przemyśl to co proponuje @Pieklorz.

Pomyślę ale narazie potrzebuje ustawienia na piec. Ale pięć z takim palnikem kupiłem więc ten co go robił wiedział co zakłada a wymiana palnika to koszt a piec ma dopiero 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę ale narazie potrzebuje ustawienia na piec. Ale pięć z takim palnikem kupiłem więc ten co go robił wiedział co zakłada a wymiana palnika to koszt a piec ma dopiero 3 lata
Ten co go zakładał to tylko wiedział jak kasę od Ciebie wyciągnąć. Pewnie mówił: Weź pan większy kocioł bo jak przyjdą mrozy to będzie zapas mocy. A o instalacji to wiedział tyle co ja o balecie Tak jak Ci tu wszyscy mówimy,bez przeróbki tu się nie da nic poprawić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to akurat latwe. Skopana instalacja to raz. Lokomotywa w kotlowni to dwa. Spalajac 16 kg wegla na chwile obecna uzyskujesz jakie 5kW sredniodobowo. W tym potworze spalasz to zapewne ze sprawnoscia mniej niz 60%. Czyli zapotrzebowanie masz teraz jakies 3kW lub mniej. No juz nie liczac CWU. Ten kociol na mocy max spali jakies 75 kg/dobe.Wtedy   on bedzie dzialal ekonomicznie. Tylko chate musialbys miec 3-4 razy wieksza. Zakladales takie zuzycie w najwieksze mrozy? Jezeli nie to juz wiesz dlaczego ten kociol jest do doopy niestety. I dlaczego tanio nie bedzie.

Edit. Jezeli mialbys kociol 10-12kW to na modulacji moglbys zejsc na 3-4 kW i spalalbys  9-11 kg na dobe podejrzewam. Przy plynnej i zbilonsowanej dystrybucji ciepla. Ktos ci wcisnal gniota do kotlowni krotko mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko jedno wyjście:

Dogadaj się z kimś kto ma zamiar na już kupić piec do ogrzewania dużej chałupy takiej 400~500m2 , niech on Ci kupi taki ze 12kW a oddaj mu ten duży.

  Czy to się uda ?  Nie wiem ale chyba warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiadomo. Ludzie próbują Ci wytłumaczyć na czy polega problem.

Masz piec który jest zdolny ogrzać 500m2 powierzchni.

 Tylko weź sobie do głowy że piec weźmie do podtrzymania samego palenia  tyle paliwa ile musi  stosownie do wielkości.

 Tak wielki piec na samo podtrzymanie temperatury weźmie 15~20kg na dobę , dopiero to co więcej to idzie na grzanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jojo33 napisał:

Ale ja chce tylko ustawienia na piec a nie wymieniać zaraz instalacji jest tu jakiś ekspert 

Po ustawienia zgłoś się do wróżki, bo tu ekspertów nie ma. To forum gospodyń wiejskich. 

Widać nic nie dociera..., i tak w kółko... Ja chcę tylko ustawienia.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jozefg1 napisał:Tak wielki piec na samo podtrzymanie temperatury weźmie 15~20kg na dobę , dopiero to co więcej to idzie na grzanie domu.

No tyle to może zaraz nie.

 

troche wiem na temat palenia w takim kotle. Ale nigdy nie paliłem z pidem to się nie podejmuje. 
 

Jak ci już pieklorz pisał to ten palnik może mieć 35-40 kW.  Do pełni nieszczęścia masz palnik kwadraciak.  Żeby paliło się jak trzeba palnik musi uwolnić moc. No ale gdzie... Na tym palniku cały czas będzie ci się wpędziło i nic więcej. Przykro mi ale taka rzeczywistość. Już nie chce cię straszyć dalej co się będzie działo w kominie prz zimnych spalinach. Sprzedaj to w piz.... Kup kocioł z okrągłym palnikiem z obrotowa korona 12 kW najlepiej w pełni żeliwnym. Wtedy coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Trener40 napisał:

Po ustawienia zgłoś się do wróżki, bo tu ekspertów nie ma. To forum gospodyń wiejskich. 

Widać nic nie dociera..., i tak w kółko... Ja chcę tylko ustawienia.... 

Widać odrazu że to forum gospodyń wiejskich odrazu cało instalacji każą wymieniać. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej nie musisz wymieniać,może coś z niej da się jeszcze wykorzystać,ale należy ją przerobić zgodnie ze sztuką. Kocioł tak jak Ci wcześniej koledzy radzili też należałoby wymienić na mniejszy. Wiem że człowiek nie jest przygotowany na takie nagłe wydatki. Pisałeś że teraz spala Ci ponad 30 kilogramów na dobę, więc policz sobie że średnio prze miesiąc spalisz jakieś 900 do 1000 kilogramów ekogroszku, oczywiście gdy nie będzie mrozów. Nawet taki najtańszy za 800 złotych tona z dostawą daje Ci kwotę 720-800 złotych. Pomnóż to przez jakieś 6 miesięcy, z tego w 3-4 miesiącach z mrozem dodaj do spalania po jakieś 15-20 kilogramów na dobę. Kwota jaką uzyskasz będzie znaczna. Licząc tak szybko na kolanie to będzie pi x drzwi jakieś 6000 złotych na sam opał na sezon. No ale decyzja należy do Ciebie,my członkowie koła gospodyń wiejskich inaczej nie potrafimy Ci pomóc....powodzenia w szukaniu magicznych ustawień

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trafiło to ja tak bardziej obrazowo: 

  Samochód osobowy z 1 pasażerem bierze  max 5 litrów paliwa na 100km

  Autobus z 1 pasażerem bierze  około 25 litrów paliwa na 100km

Przepraszam ale bardziej obrazowo nie potrafię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany, ma Pan za wielgasny palnik. Jak to tak ciężko pojąć,to dalej nic z tego nie będzie.

Palnik 35-40kW w kotle niby 20kW na 130m

O ten wymiennik kotła nie chodzi.

Palnik za wielki, sama zmiana palnika na mniejszy spokojnie urwie 5-7kg/24h (tyle ma zmianie żeliwnego palnika 15+35 na taki 15-25)

 

Dalej sprawdzić instalację czy dobrze zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jojo33 napisał:

Widać odrazu że to forum gospodyń wiejskich 

 

Do kola gospodyn skieruj specjaliste ktory wyliczyl ci zapotrzebowanie i dobral moc kotla.  Kupil sobie Pan elektrownie atomowa zeby naladowac iPhona. A potem placze i nie rozumie, ze nikt nie wie ile zaladowac uranu.Ten palnik da sie prawidlowo ustawic jak na stale wymontujesz okna. A jezeli komin nie jest systemowy to proponuje juz zbierac kase na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 07:54, Jojo33 napisał:

Piec 20 kw z sterownikiem IRYD RTZ PID FUZZY LOGIC. Metraż mieszkania 130 m2.

Dla próby wyłącz te wszystkie pidy i przestaw sterownik na palenie dwustanowe.

Na dwustanie może być dużo lepiej przy takim nadmiarze mocy, choć nie musi.

 No i oczywiście ustawienia trzeba sprawdzic i ew skorygować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Do kola gospodyn skieruj specjaliste ktory wyliczyl ci zapotrzebowanie i dobral moc kotla.  Kupil sobie Pan elektrownie atomowa zeby naladowac iPhona. A potem placze i nie rozumie, ze nikt nie wie ile zaladowac uranu.Ten palnik da sie prawidlowo ustawic jak na stale wymontujesz okna. A jezeli komin nie jest systemowy to proponuje juz zbierac kase na nowy.

Strzał w 10-tke , a i sprawność kotła będzie z 80% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przkład na obliczenie potencjału podajnika  https://m.youtube.com/watch?v=kI-FWLF8utQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wiatrak do piernika??? Wygaszasz kocioł. Wygarniasz z palnika popiół i węgiel,włączasz podajnik tak jak byś rozpalał. Czekasz jak ekogroszek zacznie spadać do popielnika. Zatrzymujesz podajnik. Wyrzucasz ze skrzynki popielnika to co spadło. Następnie ponownie uruchamiasz podajnik na 10 minut. Po tym czasie zatrzymujesz podajnik. Ważysz ekogroszek i mnożysz przez sześć. Otrzymana liczba to potencjał podajnika,czyli waga ekogroszku podanego w czasie jednej godziny. Dalej liczysz w ten sposób że kilogramy zamieniasz na gramy a godzinę na sekundy i dzielisz jedno przez drugie. Przykład: podajnik podał 10 kilogramów,zamieniasz je na gramy = 10000g Godzine na sekundy = 3600s 10000/3600 = 2,77...w zaokrągleniu 2,8g/s Proste jak ....;-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.